شهر دبی همواره در حال پیشرفت می باشد، در تازه ترین اتفاق این شهر نمایشگاه جهانی در سال 2020 در دبی برگزار می گردد. دریاتور در این مطلب شما را با این رویداد در سال 2020 دبی آشنا می کند.

با ما همراه باشید تا با این نمایشگاه بیشتر آشنا شوید؛

 

نمایشگاه جهانی در دبی 2020 (World Expo in Dubai in 2020)

ایتدا ما شما را با نمایشگاه جهانی آشنا می کنیم و سپس ای رویداد را در دبی برای شما بررسی می کنید.

نمایشگاه جهانی / اکسپو (World Expo)

مجموعه ای از نمایشگاه ها می باشد که هر چند سال یک بار در یکی از کشور های جهان برگزار می گردد. اکسپو بزرگترین نمایشگاه در دنیا می باشد. ایده اینگونه نمایشگاه ها از نمایشگاه های فرانسوی گرفته شده. این نمایشگاه در ابتدا در سال 1844 با عنوان نمایشگاه نمایشگاه صنعتی فرانسه شروع به کار کرد. اولین دوره این نمایشگاه بعد از انقلاب صنعتی در سال 1851 در هاید پارک لندن با نام نمایشگاه بزرگ برگزار شد.

اکسپو (Expo)

این جمله از Exposition  برگرفته شده. اهمیت این نمایشگاه در دنیا به اندازه ای می باشد که بعد از مسابقات جام جهانی فوتبال و المپیک سومین رویداد مهم دنیا می باشد. 

اکسپو دبی 2020

در نوامبر 2013 شهر دبی توانست میزبانی ای نمایشگاه جهانی را در سال 2020 بر عهده بگیرد. این نمایشگاه برای بار اول است که در منطقه خاورمیانه، آسیای جنوبی و شمال آفریقا برگزار می گردد. این نمایشگاه در دبی به دلیل منطقه مناسب جغرافیایی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این نمایشگاه در دبی پیشگاهی است برای نمایش گذشته، اکنون و آینده کشورها که در آن دستاوردهای اجتماعی، اقتصادی، علمی و پیشینه فرهنگی و دورنمای توسعه کشورها به نمایش گذاشته می‌شود. 

پیش بینی شده است که اکسپو دبی 25 میلیون نفر را به خود جذب کند که 70 درصد این تعداد از خارج کشور به دبی می آیند. این نمایشگاه از 20 اکتبر 2020 تا 10 آوریل 2021 میزبان طیف گسترده ای از مردم و شرکت ها می باشد. پیش بینی شده است دبی برای برگزاری این نمایشگاه 27 میلیارد دلار درآمد کسب کند.

منبع: www.visitdubai.com