در سراسر دنیا مکان هایی وجو دارد که به مکان های عاشقانه شهرت دارند. این مکان ها دارای فضایی خاص با آرامشی مثال زدنی هستند. دریاتور در این مطلب قصد دارد رمانتیک ترین مکان های کشور ترکیه را به شما خوانندگان محترم معرفی کند.

با ما همراه باشید تا بار مانتیک ترین مکان های ترکیه آشنا شوید؛

رمانتیک ترین مکان های کشور ترکیه

کوه نمرود (Mount Nemrut)

کوهی در جنوب شرق ترکیه در استان آدی‌یامان. این مکان دارای گذشته ای 2000 ساله می باشد و مقبره پادشاه Antiochos  می باشد. بهترین زمان برای بازدید از این مکان سحر می باشد که شما طلوع آفتاب را از میان این آثار زیبا تماشا کنید. فضایی که در هنگام طلوع آفتاب در این مکان به وجو می آید بسیار عاشقانه و رمانتیک می باشد. 

اسوس (Assos)

شهری کوچک و تاریخی در منطقه آیواجیک ترکیه. این شهر میزبان ارسطو بوده. زمانی که ارسطو ار آکادمی افلاطوق در آتن خارج شد به این شهر رفته است. شما عاشقان می توانید در این منطقه خرابه های اطراف دریای اژه را تماشا کنید. هنگام شب به ساحل بروید و شام خود را در آنجا میل کنید. 

کاپادوکیا (Cappadocia)

تماشای منطقه تاریخی ترکیه از بالا یکی از بهترین تفریحات برای یک زوج عاشق می باشد. شهرت بالای کاپادوکیا بابت بالن هایی می باشد که همواره در آسمان می باشند. به شما پیشنهاد می دهیم برای تماشای زیبایی این مکان حتماً طلوع آفتاب را از آن بالا تماشا کنید.

کالکوی (Kaleköy)

زوج های عاشق اگر به دنبال مکانی برای گذراندن تعطیلاتی رمانتیک هستند به روستای کوچک کالکوی در استان آنتالیا بروند. تماشای آب های فیروزه ای مدیترانه از بالای تپه های اطراح منظره ای بسیار رمانتیک را به وجو می آورد. 

ساید (Side)

منطقه ای دیدنی ار آنتالیا. گفته می شود یکی از یکی از عاشقانه های بزرگ تاریخ در معبد آپولو در ساحل مدیترانه به وجو آمده. به گفته بسیار این منطقه دارای گذشته ای 20000 ساله دارد. 

استانبول (Istanbul)

شهری با گذشته پربار. استانبول یادگار معماری سه امپراطوری بزرگ را در خود جای داده. گزر از خیابان های زیبای این شهر و خوردن قهوه های مشهور ترک در کافه های استانبول برای هر عاشقی لذت بخش می باشد. سفر به داخل تنگه بسفر بر روی آب های آرام یکی دیگر از بخش های رمانتیک این شهر می باشد. می توان گفت یکی از بهترین مکان های برای عاشقان سفر به استانبول می باشد.

منبع: matadornetwork.com