اسکای دایو یا پرش با چتر یکی از ورزش هایی می باشد که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. این تفریح یکی از دیوانه ترین و هیجان انگیز ترین فعالیت های این سیاره است. دریاتور در این مطلب شما را بهترین مکان های دنیا برای این ورزش پر هیجان آشنا می کند. 

با ما همراه باشید؛

 

بهترین نقاط جهان برای اسکای دایو

اوهایو، هاوایی (Oahu, Hawaii)

هاوایی یکی از مکان هایی است که با عنوان بهشت روی زمین مشهور شده است. اقیانوس خیره کننده، صخره های مرجانی، جنگا های انبوه تنها بخشی از زیبایی های این منطقه است. تصور کنید که تمام زیبایی های این منطقه را از بالا تماشا کنید و هنگام تماشا از بالا آدرنالین فراوانی نیز در بدن شما ترشح شود. شما می توانید با پرداخت 150 دلار از ارتفاع 20000 فوتی با چتر به پایین بپرید و نزدیک 100 ثانیه بر روی این منطقه جذاب پرواز کنید.

پالم جمیرا، دبی (Palm Jumeirah, Dubai)

پالم جمیرا جزیره ای مصنوعی است که دارای منظره ای بسیار زیبا می باشد. شما می توانید با پرداخت 550 دلار بر فراز این منطقه بسیار زیبا پرواز کنید و آدرنالین خود را به بالاترین سطح برسانید. زمانی که شما را از ارتفاع 13000 فوتی رها می کنند شما بیشترین هیجان ممکن را تجزبه می کنید.

یخچال فاکس، نیوزیلند (Fox Glacier, New Zealand)

طبیعت زیبای جنوب نیوزیلند در زیر جنگل های معتدل می تواند منظره ای فراموش نشدنی را برای شما به وجود آورد. این یخچال یکی از طولانی ترین یخچال های طبیعی دنیا می باشد که هرساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. اسکای داوینگ این منطقه دارای سه بخش جداگانه می باشد. پرش از ارتفاع 9000 فوتی با پرداخت 178 دلار، پرش از ارتفاع 13000 فوتی با پرداخت 214 دلار و پرش از ارتفاع 16500 فوتی با پرداخت 399 دلار.

اولورو، استرالیا (Uluru, Australia)

این منطقه به نام صخرهٔ آیرز نیز شناخته می شود. این منطقه با وجود اینکه دور افتاده است ولی از محبوبیت ویژه ای در بین گردشگران برخوردار است. یکی از دلایل شهرت این منطقه رنگ قرمز شن های می باشد. این منطقه نیز دارای سه گزینه جداگانه برای پرش می باشد. با پرداخت 376 دلار شما می توانید از ارتفاع 10 هزار پا به پایین پرواز کنید، پرش از ارتفاع 400 پا با پرداخت 400 دلار و پرش از ارتفاع با اکسیژن با پرداخت 460 دلار.

ویکتوریا فالز، زامبیا (Victoria Falls, Zambia)

آبشار ویکتوریا که در جنوب قاره آفریقا قرار دارد یکی از بهترین مناطق جهان برای اسکادایوینگ می باشد. زمانی که شمت از بالا به پایین در حال آمدن هستید منظره ای را تماشا می کنید که در هیچ جای جهان قابل تماشا نیست. با پرش از این مکان آدرنالین شما به بالاترین حد خود می رشد.

اینترلاکن، سوئیس (Interlaken, Switzerland)

پرواز بر فراز دریاچه برینز می تواند به زیباترین لحظات زندگی هر شخص تبدیل شود. قیمت های اسکای دایو در این منطقه با توجه به ارتفاع گوناگون می باشد، قیمت اسکای دایو بین 15 تا 400 دلار متغیر می باشد. شاید بتوان گفت زیباترین مناظر را می توان در این منطقه در سوئیس تماشا کنید.

منبع: vivalifestyleandtravel.com