اسکای دایو یا پرش با چتر یکی از ورزش هایی می باشد که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. این تفریح یکی از دیوانه ترین و هیجان انگیز ترین فعالیت های این سیاره است. دریاتور در این مطلب شما را بهترین مکان های دنیا برای این ورزش پر هیجان آشنا می کند. 

با ما همراه باشید؛

 

بهترین نقاط جهان برای اسکای دایو

اوهایو، هاوایی (Oahu, Hawaii)

هاوایی یکی از مکان هایی است که با عنوان بهشت روی زمین مشهور شده است. اقیانوس خیره کننده، صخره های مرجانی، جنگا های انبوه تنها بخشی از زیبایی های این منطقه است. تصور کنید که تمام زیبایی های این منطقه را از بالا تماشا کنید و هنگام تماشا از بالا آدرنالین فراوانی نیز در بدن شما ترشح شود. شما می توانید با پرداخت ۱۵۰ دلار از ارتفاع ۲۰۰۰۰ فوتی با چتر به پایین بپرید و نزدیک ۱۰۰ ثانیه بر روی این منطقه جذاب پرواز کنید.

پالم جمیرا، دبی (Palm Jumeirah, Dubai)

پالم جمیرا جزیره ای مصنوعی است که دارای منظره ای بسیار زیبا می باشد. شما می توانید با پرداخت ۵۵۰ دلار بر فراز این منطقه بسیار زیبا پرواز کنید و آدرنالین خود را به بالاترین سطح برسانید. زمانی که شما را از ارتفاع ۱۳۰۰۰ فوتی رها می کنند شما بیشترین هیجان ممکن را تجزبه می کنید.

یخچال فاکس، نیوزیلند (Fox Glacier, New Zealand)

طبیعت زیبای جنوب نیوزیلند در زیر جنگل های معتدل می تواند منظره ای فراموش نشدنی را برای شما به وجود آورد. این یخچال یکی از طولانی ترین یخچال های طبیعی دنیا می باشد که هرساله گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. اسکای داوینگ این منطقه دارای سه بخش جداگانه می باشد. پرش از ارتفاع ۹۰۰۰ فوتی با پرداخت ۱۷۸ دلار، پرش از ارتفاع ۱۳۰۰۰ فوتی با پرداخت ۲۱۴ دلار و پرش از ارتفاع ۱۶۵۰۰ فوتی با پرداخت ۳۹۹ دلار.

اولورو، استرالیا (Uluru, Australia)

این منطقه به نام صخرهٔ آیرز نیز شناخته می شود. این منطقه با وجود اینکه دور افتاده است ولی از محبوبیت ویژه ای در بین گردشگران برخوردار است. یکی از دلایل شهرت این منطقه رنگ قرمز شن های می باشد. این منطقه نیز دارای سه گزینه جداگانه برای پرش می باشد. با پرداخت ۳۷۶ دلار شما می توانید از ارتفاع ۱۰ هزار پا به پایین پرواز کنید، پرش از ارتفاع ۴۰۰ پا با پرداخت ۴۰۰ دلار و پرش از ارتفاع با اکسیژن با پرداخت ۴۶۰ دلار.

ویکتوریا فالز، زامبیا (Victoria Falls, Zambia)

آبشار ویکتوریا که در جنوب قاره آفریقا قرار دارد یکی از بهترین مناطق جهان برای اسکادایوینگ می باشد. زمانی که شمت از بالا به پایین در حال آمدن هستید منظره ای را تماشا می کنید که در هیچ جای جهان قابل تماشا نیست. با پرش از این مکان آدرنالین شما به بالاترین حد خود می رشد.

اینترلاکن، سوئیس (Interlaken, Switzerland)

پرواز بر فراز دریاچه برینز می تواند به زیباترین لحظات زندگی هر شخص تبدیل شود. قیمت های اسکای دایو در این منطقه با توجه به ارتفاع گوناگون می باشد، قیمت اسکای دایو بین ۱۵ تا ۴۰۰ دلار متغیر می باشد. شاید بتوان گفت زیباترین مناظر را می توان در این منطقه در سوئیس تماشا کنید.

منبع: vivalifestyleandtravel.com