شهر ازمیر در ترکیه یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری برای ایرانیان در یک دهه اخیر بوده. در ادامه راهنمایی های سفر برای گردشگران گرامی دریاتور به بررسی بهترین رستوران های ازمیر پرداخته است.

با ما همراه باشید تا با بهترین رستوران های ازمیر آشنا شوید؛

 

رستوران های برتر ازمیر در ترکیه

رستوران آوینی یری (Akinin Yeri)

نزدیک به مرکز شهر ازمیر با منظره ای زیبا از ساحل آبی. این رستوران بهترین رستوران برای میل کردن غذاهای دریایی در ازمیر می باشد. رستوران از تازه ترین فراورده های دریایی استفاده می کند.

رستوران دنیز (Deniz Restaurant)

رستوران در سال 1981 تاسیس شده است و در قلب شهر ازمیر قرار دارد. رستوران دارای دکوری بسیار زیبا است که منظره رویایی از دریای اژه را در اختیار مهمانان خود قرار می دهد. این رستوران در هنگام شب یکی از بهترین مکان های شهر ازمیر می باشد. 

کافه لاسیگل (Cafe La Cigale)

اگر به دنبال رستوران فرانسوی در ازمیر هستید به این کافه بروید. این کافه فضایی بسیار آرام و رمانتیک را دارا می باشد. در این کافه طیف گسترده ای از خوراکی های کلاسیک فرانسوی در اختیار مهمانان قرار می گیرد. 

رستوران مورا (Mavra Restaurant)

می توان گفت این رستوران در شلوغ ترین تقاطع شهر ازمیر قرار دارد و از مکان های زیادی قابل دسترس است. غذای تخصصی این رستوران کباب می باشد ولی در این رستوران غذاهای متنوع دیگری نیز سرو می گردد.

ریحان پاستانزی (Reyhan Pastanesi)

این رستوران بیشتر شبیه یک کافه یا فروشگاه شیرینی می باشد. این مکان برای افرادی که به دنبال خوردن یک صبجانه لذیذ می باشند بسیار مناسب است. 

روملی پاستانزی  (Rumeli Pastanesi)

شما می توانید بهترین آبنبات ها و شیرینی ها را در ازمیر در این رستوران پیدا کنید. این مکان شهرت ویژه ای بابت قهوه های ترک نیز دارد.

سوینک پاستانزی (Sevinc Pastanesi)

یکی از بهترین مکان های شهر ازمیر برای استراحت است. این مکان طیف گسترده ای از چای ها و شیرینی ها را در اختیار مهمانان خود قرار می دهد. این مکان دارای قدمت 70 ساله دارد که در میا محلی از شهرت خوبی برخوردار است.

رستوران ینگک (Yengec Restaurant)

این رستوران در مکانی تاریخی قرار دارد که ساختمان رستوران دارای قدمتی 150 ساله می باشد. شما زمانی که وارد این رستوران می شوید با فضایی دوستانه برخورد می کنید که احساسی آرام را در شما به وجو می آورد. در این رستوران شما می توانید طیف گسترده ای از غذاهای دریایی و سنتی را میل کنید.

منبع: theculturetrip.com