یکی از دلایلی که بسیاری از افراد به مسافرت های هوایی نمی روند ترس از پرواز می باشد که همواره در طول سفر به این افراد استرس وارد می کند. دریاتور در این مقاله قصد دارد که شما را درباره کنترل و یا غلبه بر ترس از پرواز راهنمایی کند.

با ما همراه باشید تا بر ترس خود غلبه کنید؛

 

چگونه بر ترس از پرواز غلبه کنیم

پرواز یکی از امن ترین راه ها برای مسافرت می باشد و درصد حوادث هوایی بسیار کمتر از برخی دیگر از وسایل نقلیه می باشد. طبق آمارهای اعلام شده 25 درصد افرادی که در سفرهای هوایی شرکت می کنند از پرواز می ترسند. مهم ترین دلیلی که یک فرد از پرواز می ترسد خطر سقوط از ارتفاع می باشد. بسیاری از افراد هستند که هنگامی در ارتفاع بالا قرار می گیرند دچار سرگیجه می شوند.

آمار مرگ و میر در سفر های هوایی 1 در 11000 می باشد که این آمار برای حمل و نقل با ماشین 1 در 5000 است. که این نشان دهنده امنیت بالای هواپیما نسبت به ماشین می باشد.

طبق گزارشات دانشمندان MIT مردم می‌توانند بیش از آنکه در سفر هوایی فوت کنند هر روز به مدت ۱۲۳ هزار سال پرواز کنند. این دانشگاه یک سری سوالاتی را نیز که باعث می شود مسافر دچار استرس شود را معرفی کرده است (خلبان شب خوب خوابیده است؟ خلبان مشکل جسمی ندارد؟ آیا تجربه کافی دارد؟ و …).  

در زیر ما سه راه را به شما معرفی می کنید که ترس شما در سفر های هوایی را کم می کند:

1- خود را سرگرم کنید / خود را گول بزنید!

فکر خود را مشغول کنید، تصور کنید آن هایی که از سفر هوایی ترسی ندارند با خود چه فکری می کنند. مجله را بردارید و شروع به مطاله کنید و یا کتابی را به دست بگیرید، می توانید هدفون را در گوش قرار داده و موسیقی گوش کنید و یا فیلمی تماشا کنید. ذهن خود را منحرف کنید و روی فیلمی که تماشلا می کنید تمرکز کنید. این ترفند یکی از بهترین روش ها برای غلبه بر ترس از پرواز می باشد.

2- واقعیت ها را مرور کنید

با خود بنشینید و حقایق آماری امنیت پرواز را مرور کنید و همیشه در ذهن خود به آن فکر کنید. این را همیشه تکرار کنید که هواپپیما یکی از امن ترین روش های حمل و نقل در دنیا می باشد. همیشه به یاد بیاورید که امنیت پرواز اجازه نمی دهد که هواپیمایی که دچار مشکل است پرواز کنید. 

3- بنوشید!

یکی دیگر از راه های عملی برای غلبه بر ترس از پرواز نوشیدن است. مهم ترین نوشیدنی نیز که مناسب برای غلبه بر ترس است آب می باشد. در طول پرواز همواره آب بنوشید و یا می توان از نوشیدنی های دیگر نیز استفاده کنید. 

در انتها این نکته را نیز ذکر کنیم که ممکن است با انجام روش های بالا نتوانید بر ترس خود از پرواز غلبه کنید ولی این ترس را بسیار کم می کنید. ترس از ارتفاع چیزی نیست که به راحتی بتوان درمان کرد ولی مشکلی نیز برای مسافر پیش نمی آید.

منبع: www.nomadicmatt.com