دیوارنگاری، نقاشی خیابانی و یا هنر خیابانی یکی از هنرهایی می باشد که در بسیاری از شهر های دنیا دارای طرفدار بسیاری می باشد. دریاتور در زیر عکس هایی از بهترین دیوارنگاری های شهر ملبورن در استرالیا را به شما نشان می دهد.

با ما همراه باشید تا این دیوارنگاری ها را تماشا کنید؛

 

بهترین دیوارنگاری ها در ملبورن

این هنر از سال 1980 در میان جوانان محبوبیت فراوانی کسب کرد. این هنر ابتدا توسط باندهای گوناگون برای نشان دادن قلمرو خود کشیده می شد. ولی با مرور زمان زیبایی های فراوانی در خود جای داده و به یکی از محبوب ترین هنر ها تبدیل شد. در ملبورن این هنر از طرفداران بسیار برخوردار می باشد. در ایتدا هنر خیابانی با اسپری کشیده می شد ولی با گذشت زمان انواع رنگ ها به آن افزوده شد. 

این هنر از تنوع بسیاری برخوردار است و تمامی مسائل جامع را از مشکلات سیاسی گرفته تا مسائل فرهنگی را بیان می کند. اگر چرخی در میان دیوارنگاری ها بزنید به طور یقین اثری نظر شما را جلب می کند. 

شما می توانید هنر هایی را در خیابان ها ببینید که در هیچ گالری قابل تماشا نمی باشد. نقاشی خیابانی را می توان نزدیک به قشر متوسط و پایین جامعه دانست که همه روز با مشکلات فراوانی رو در رو هستند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت نقاشی خیابانی دور بودن از سبک ها و رهایی در هنر می باشد که همواره برای بسیاری از هنرمندان مشکل ایجاد کرده است. 

منبع: theculturetrip.com