در گذشته برای ارتباط چندین خیابان از میدان استفاده می شده و همچنین از میادین برای اجتماعات و دیگر کارهای جمعی استفاده می شده. دریاتور در این مطلب شما را با زیباترین میدان های شهری دنیا آشنا می کند.

با ما همراه باشید تا با این میادین آشنا شوید؛

 

زیباترین میدان های شهری دنیا

1- میدان ترافالگار، لندن (Trafalgar Square)

میدان ترافالگار یکی از اصلی‌ترین و مشهورترین میدان‌های لندن می‌باشد که در مرکز آن واقع شده و از جاذبه‌های توریستی شهر به شمار می‌آید. این میدان در ۱۸۴۵ ساخته شده و به مناسبت بزرگداشت پیروزی دریابد نلسون در نبرد ترافالگار چنین نام‌گذاری شده‌است. تعدادی از ساختمان‌ها و بناهای یادبود معروف لندن همچون نگارخانه ملی لندن، کلیسای سنت مارتین-این-د-فیلدز و ستون نلسون در اینجا قرار دارند و گردشگران را به خود جذب می‌نمایند.

2- میدان پلاس دو وژ، پاریس (Place de Vosges)

یک میدان قدیمی مربوط به دوره رنسانس می باشد و در بخش شمال شرقی پاریس واقع شده است. این میدان را قدیمی ترین میدان شهر پاریس می دانند. تمامی ساختمان های اطراف با آجرهای رنگ قرمز و سقف های سنگی ساخته شده اند.

3- میدان جماع‌الفنا، مراکش (Jemaa El Fna)

قلب تپنده شهر مراکش و مکانی بسیار جذاب برای گردشگران و مردم محلی می باشد. هنگام شام فضایی این میدان را بوی بسیار لذیذ غذا فرا میگیرد و هر کسی را گرسنه می کند. با گردش اطراف میدان موسیقی ها مختلف عربی را می شنوید. فضای این میدان تا زمانی که در آن قرار نگرفته اید قابل توصیف نمی باشد.

4- میدان سن مارکو، ونیز (Piazza San Marco)

میدان عمومی اصلی شهر ونیز در ایتالیا است که عموماً با عنوان میدان (la Piazza) شناخته می‌شود. پیاتزتا (Piazzetta) توسعهٔ میدان سن مارکو در گوشهٔ جنوب شرقی آن در طول مسیر آب محسوب می‌شود. این دو فضا مرکز اجتماعی، مذهبی و سیاسی شهر ونیز هستند و معمولاً یکپارچه درنظر گرفته می‌شوند.

5- میدان دل کامپو، سیه‌نا (Piazza del Campo)

این میدان یکی از قدیمی ترین مکان های گردهمایی در ایتالیا می باشد. این میدان یکی از زیباترین میدان های دنیا می باشد که با معماری غیر مذهبی ساخته شده است.

6- میدان قدیمی شهر، پراگ (Old Town Square)

میدان تاریخی شهر پراگ در طول تاریخ هزار ساله اش شاهد اتفاقات بسیاری بوده رویدادهای مهم تاریخ پرفرازو نشیب چک را به چشم خود دیده است. کلیساهای اطراف این میدان بسیار زیبا می باشند و مربوط به قرن 11 میلادی است.

7- میدان پلازا د اسپانا، سویا (Plaza de España)

یکی از زیباترین میدان های اسپانیا که در سال 1929 ساخته شده است. کانال های آب اطراف میدان یک منظره ی رویایی را برای گردشگران ایجاد کرده است و اطراف این میدان چند ساختمان دولتی وجود دارد.

8- میدان دی اسپاگنا، رم (Piazza di Spagna)

میدانی برای قرار های عاشقانه است که دارای معماری بسیار زیبای می باشد. عکاسان زیادی برای عکس برداری از این مکان رویایی به این مکان سفر کرده اند تا زیبایی های این مکان را به تصویر بکشند. پله های معروف به پله های اسپانیایی جلوه ویژه ای به این میدان داده اند.

9- میدان قلعه، ورشو (Castle Square)

بسیاری مرکز زندگی شهر ورشو را میدان قلعه می دانند، این میدان مربوط به قرن 13 میلادی می باشد. یکی از بهترین مکان های ورشو برای گردش و کافه گردی در این منطقه می باشد. 

منبع: www.telegraph.co.uk