در گذشته برای ارتباط چندین خیابان از میدان استفاده می شده و همچنین از میادین برای اجتماعات و دیگر کارهای جمعی استفاده می شده. دریاتور در دو بخش به  معرفی این میدان ها پرداخته و در زیر شما شاهد بخش دوم این مقاله می باشید.

با ما همراه باشید تا با ادامه این میادین آشنا شوید؛

 

زیباترین میدان های شهری دنیا (بخش دوم)

10- میدان کاخ، سن پترزبورگ (Palace Square)

این میدان “پل کاخ” را به “نوسکی پروسپکت” پیوند می‌دهد و به جزیره واسیلیفسکی راهنمایی می‌کند، میدان مرکزی شهر سنت پترزبورگ و امپراتوری روسیه پیشین است. این مکان جایگاه بسیار از رخدادهای با اهمیت جهانی بود که از میان آنها می‌توان از یکشنبه خونین (۱۹۰۵) و انقلاب اکتبر (۱۹۱۷) یاد کرد. دیرین‌ترین ساختمان این میدان کاخ زمستانی سفید و نیلی ترازها (۶۲-۱۷۵۴) است که معماری به شیوه باروک دارد و نام میدان از نام این کاخ گرفته شده است.

11- میدان دل ازوگئو، سگوبیا (del Azoguejo) 

میدانی در کنار آب گذر سگوبیا در اسپانیا که دارای تاریخی کهن می باشد. این میدان و آب گذر کنار جز نماد های مهم شهر می باشد، به نحوی که نمایی از آن در نشان رسمی شهر نیز وجود دارد.

12- میدان سن پیترز، واتیکان (St. Peter’s Square)

این میدان دقیقاً روبروی کلیسای سن پیر قرا دارد و نمایی زیبایی را دارا می باشد. در ۱۸۱۷ سنگ‌فرش‌های مدوری بدور هرم وسط قرار داده شدند تا با قرار گیری نوکِ سایه ستون در ظهر بر آنها، نشانه‌های منطقهالبروج قابل تشخیص شوند. در این میان، هرم میانهٔ میدان بعنوان عقربه ساعت آفتابی غول پیکر میدان عمل می‌کند. این میدان هر ساله میزبان افراد زیادی برای مراسم گوناگون می باشد.

13- میدان گرت مارکت، بروکسل (Grand Place)  

این میدان میدان مرکزی بروکسل می باشد. در اطراف این میدان ساختمان های دیدنی همچون موزه شهر بروکسل و … قرار دارد. این میدان مهم ترین جاذبه گردشگری بروکسل می باشد و همواره گردشگران زیادی زا به چشم می بیند. 

14- پیازا گاریبالدی، پارما (piazza Garibaldi)

این میدان محل تجمع روم باستان می باشد که شریان اصلی شهر پارما می باشد که غرب و شرق شهر را به هم متصل می کند. یک ساعت غول پیکر در سال 1829 ساخته شد. چند ساختمان اداری نیز اطراف این میدان قرار دارد.

15- میدان گندرمن مارکت، برلین (Gendarmenmarkt)

شما می توانید در اطراف این میدان بزرگ در برلین تاریخی کهن را تماشا کنید. این میدان در شب بسیار زیبا می باشد و مکانی برای قرار ها می باشد.

16- پلازا د آرماس، کوسکو (Plaza de Armas)

میدان اصلی کوسکو که مرکز پر جنب و جوش و شلوغ شهر نیز می باشد. اطراف این میدان ساختمان های مربوط به دوره استعمار اسپانیا قرار دارد. در این میدان همواره جشنواره ها و تجمع های گوناگونی برگزار می گردد. 

17- میدان اصلی، کراکوف (Main Square, Kraków)

کراکوف یکی از قدیمی ترین و بزرگترین شهر های لهستان می باشد. این میدان یکی از مشهور ترین میدان های اروپا برای تجمع های گوناگون می باشد. برخی از ساختمان های اطراف میدان مربوط به 1555 میلادی می باشد و با سبم معماری رنسانس ساخته شده اند. معماری گوتیک نیز اطراف این میدان قابل مشاهده می باشد.

منبع: www.telegraph.co.uk