دریاتور در زیر به بررسی تاثیر صفحات مجازی بر انتخاب مقصد گردشگران پرداخته. لایک های فیسبوک، اینستاگرام و … در دنیای امروز تاثیر ویژه ای بر گردشگری داشته. مقاله زیر برگرفته از تحقیقات پژوهشگران جورجیا (University of Georgia) می باشد. 

با ما همراه باشید تا درباره تاثیر این لایک ها بیشتر بدانید؛

 

تاثیر لایک های فیسبوک و اینستاگرام بر انتخاب مقصد گردشگران

تحقیقات انجام داده درباره تاثیر گذاری صفحات مجازی بر صنعت گردشگری این حقیقت را بیان می کند که لایک های این صفحات بسیار بر انتخاب مقصد گردشگری تاثیر داشته است. 

محققان در این پژوهش اقدام به توسعه «مقیاس بازده اجتماعی» (SRS) کرده و با استفاده از آن پیش‌بینی کردند که ۷۵۸ مسافر آمریکایی در سال آینده، پنج سال آینده و دهه آینده به کوبا مسافرت خواهند کرد. این پیش‌بینی بر مبنای فیدبک‌هایی انجام شده که از رسانه‌های اجتماعی و در مورد تجربه سفر دیگران دریافت شده است.

چرا کوبا؟

بعد از برطرف شدن مشکلات سفر آمریکای ها به کشور کوبا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما شهر کوبا یکی از محبوب ترین مقاصد سفر برای آمریکایی ها تبدیل شده است. همچنین با استفاده از صفحات مجازی به طور کامل ظرفیت های گردشگری این کشور در میان آمریکای ها دست به دست شده و این یک تاثیر بسیار مثبت لایک ها بر میزان گردشگر یک منطقه بوده. 

پژوهشگر ارشد این تحقیقات، بینوم بولی (Bynum Boley)، می‌گوید:

با این که مسافرت و جایگاه اجتماعی از دیرباز دارای پیوندهایی با یکدیگر هستند، اما رسانه‌های اجتماعی باعث شده که تغییراتی اساسی در ماهیت این شکل از مصرف‌گرایی آشکار اتفاق بیفتد. مردم دیگر مجبور نیستند برای این‌که بفهمند دوستان‌شان به کجا سفر کرده‌اند، منتظر بمانند تا آن‌ها از سفر برگردند و با هم حرف بزنند یا آلبوم عکس‌های آن‌ها را ببینند. مسافران می‌توانند عکس‌های خود را در صفحات خود در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند و لذتی آنی از این کار ببرند.

در دنیای امروز یکی از هدف های سفر کردن عکاسی و قرار دادن هر چه سریع تر آن در صفحات اجتماعی می باشد. طیف گسترده ای از تصاویر یک منطقه خاص را شما می توانید در صفحات مجازی ببینید و نظر افرادی را که به آنجا سفر کرده اند را بدانید و این باعث می شود که شما به بررسی منطقه ای که قصد سفر به آنجا را دارید بپردازید. 

منبع: citizen.co.za