استانبول یکی از شهر های توریستی می باشد که پر است از پارادوکس می باشد. بسفر زیبا، بقایای امپراتوری ها، فرهنگ های گوناگون، غذاهای لذیذ و … تنها بخش کوچکی از این شهر می باشد. دریاتور در این مطلب این سوال شما را پاسخ می دهد که چرا باید به استانبول سفر کرد.

با ما همراه باشید؛

 

 

چرا به استانبول سفر کنیم؟

آثار دوران عثمانی

اگر به استانبول سفر کنید در جاجای این شهر تاریخ غنی آن را مشاهده می کنید. در بین این آثار امپراتوری عثمانی کاملاً به چشم می آید. در اطراف کاخ توپقاپی قدم بزنید. به تنگه بسفر بروید و تاریخ را در آرامش آنجا مشاهده کنید.

غذاهای شگفت انگیز

شهر استانبول یکی از شهر هایی می باشد که می توان لذیذ ترین غذاها را در آنجا پیدا کرد. در بسیاری از رستوران های این شهر شما می توانید طیف گسترده ای از غذاهای لذیذ سنتی این شهر را میل کنید. استانبول یکی از شهر هایی می باشد که دارای غذاهایی نزدیک به فرهنگ ایرانی می باشد و ایرانیانی که به این مکان سفر می کنند از نظر تغذیه مشکلی نخواهند داشت.

گالری های هنری و موزه ها

بهترین گالری های هنر و موزه های کشور ترکیه در استانبول قرار دارد. یکی از دلایل بسیاری از گردشگران برای سفر موزه ها و گالری های شهر مقصد می باشد که از این نظر استانبول سطح بسیاری خوبی را دارا می باشد.

عتیقه های زیبا

همان گونه که در بالا اشاره کردیم استانبول دارای تاریخی غنی می باشد که این خود سبب شده که در این شهر شما بتوانید عتیقه های بسیاری قرار دارد تا شما به عموان سوغات با خود بیاورید. شما می توانید در خیابان های این شهر مغازه هایی را ببینید که از سال 1970 تا به امروز مشغول فروش اجناس عتیقه می باشند.

بقایای امپراتوری بیزانس

به جز بقایای امپراطوری عثمانی شما می توانید در استانبول معماری دوره بیزانس را نیز تماشا کنید. سرآمد این آثار ایاصوفیه می باشد که خود تاریخی کهن را در خود جای داده است. 

تماشای بسفر

هر کجا اسمی از شهر استانبول باشد ما نمی توانید نام بسفر را نادیده بگیریم. معروف ترین تنگه ای که اروپا و آسیا را از هم جدا می کند. شما می توانید منظره زیبای شهر را از این مکان تماشا کنید و ساعاتی را در این مکان سپری کنید.

حمام های ترکی

هر فردی به طور قطع نام حمام های ترکی را شنیده است. شما در هیچ کجای دنیا مانند استانبول نمی توانید معنامی واقعی حمام ترکی را درک کنید. یکی از شهرت ویژه این مکان ها جنبه های درمانی آنها می باشد.

خرید کردن

می توان گفت یکی از مهم ترین دلایلی که ایرانیان بسیاری به شهر سفر می کنند برای خرید کردن می باشد. از مغازه های برند تا بازار های محلی را می توان در استانبول پیدا کرد. در این شهر همواره مغازه ها و بازار های خرید شلوغ می باشند و طراحان بزرگ دنیا جدید ترین مد های خود را به نمایش می گزارند.

منبع: theculturetrip.com