صربستان را می توان مقصد ناشناخته گردشگری دانست. کشوری در اروپا با دارا بودن مناظر طبیعی بکر و به دور از هیاهوی دیگر کشور ها. دریاتور در این مطلب قصد دارد شما را با دلایل سفر به این کشور آشنا کند. البته این نکته را ذکر کنیم که در ماه های اخیر به دلیل برداشته شدن ویزای بین دو کشور ایرانیان راحتتر می توانند به این کشور اروپایی سفر کنند.

 

چرا باید به صربستان سفر کنیم؟

تاریخ طولانی

صربستان را می توان جز کشور هایی اروپایی دانست که دارای گذشته ای دور می باشد. این منطقه را می توان تاریخ ما بین دو امپراطوری عثمانی و هابسبورگ دانست. صربستان را می توان جایی دانست که یک امپراطوری بزرگ به پایان رسید و امپراطوری دیگری شروع به کار کرد. 

شب زنده داری

شهر بلگراد را می توان یکی از بهترین شهرهای دنیا دانست که مناسب افرادی می باشد که دوست دار شب زنده داری و تفریحات شبانه می باشند. رودخانه دانوب یکی از بهترین مکان ها برای عاشقان شب زنده داری می باشد. خیابان های بلگراد همواره در طول شب شلوغ می باشند و شما به راحتی می توانید در کمال امنیت در این خیابان ها به پیاده روی بپردازید.

صومعه های آرام

در کشور صربستان صومعه های زیادی ساخته شده است که این نشان از گذشته سنتی و مذهبی این شهر می دهد. بسیاری از صومعه های این کشور برا بازدید عموم آزاد می باشد و گردشگران می توانند به راحتی وارد این مکان های دیدنی شوند.

غذای عجیب

هر کشور در دنیا دارای غذاهای سنتی لذیذی می باشند و کشور صربستان نیز ار این نظر دارای غذاهای سنتی لذیذی می باشد. غذاهای این کشور همواره ترکیبی از چندین نوع غذا می باشند و طعمی خاص را به وجود می آورند. بستر غذاهای این سرزمین از گوشت تهیه می شود که این خود برای ایرانیان بسیار جذاب است.

مردمانی مهمان نواز

یکی از دلایلی که باعث می شود جمعیت گردشگران یک کشور افزایش پیدا کند مردمان آن سرزمین می باشند. شاید می توان گفت مهمان نواز ترین مردمان سرزمین اروپا را بتوان در صربستان پیدا کرد. مردمان این کشور همواره به گردشگران احترام گذاشته با با روی باز از آن ها پذیرایی می کنند.

جشنواره های گوناگون

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود گردشگران وارد یک کشور شوند جشنواره ها و رویداد های تفریحی یک کشور می باشد. در طول سال همواره جشنواره های گوناگونی مانند: جشنواره جاز، نوشیدنی، رقص، موسیقی و … در این کشور برگزار می گرردد و باعث جذب گردشگران بسیاری می شود. 

بلگراد

پایتخت مشهور بلگراد را می توان مهم ترین دلیل برای سفر به این کشور دانست. شهری با گذشته کهن و جاذبه های دیدنی. بلگراد را می توان شهرب برای عاشقان دانست. موسیقی، هنر، غذا و … همواره در این شهر قابل رویت است. اگر به دنبال یک مقصد خاص برای گذراندن تعطیلات خود می باشید حتما به این مکان سری بزنید.

پارک ملی فرساکا گورا

این منطقه را جواهر صربستان می نامند. می توان گفت بیشتر گردشگرانی که یه صربستان سفر کرده اند حتماً به این پارک رفته اند و از مناظر دیدنی و طبیعت بکر آن لذت بردند. 

سالن های سلامت

صربستان را می توان مقصدی آرام برای گردشگران دانست. اگر فردی هستید به دنبال مکانی بکر و به دور از هیجان به این کشور سفر کنید. یکی دیگر از شهرت های این کشور چشمه های آبگرم و سالن های درمانی و سلامت این کشور می باشد.

منبع: theculturetrip.com