لیتوانی کشوری است در شمال شرقی اروپا. به دلایلی گوناگون لیتوانی تا به امروز مقصدی ناشناخته برای گردشگران بوده ولی پیش بینی می شود در سال 2018 این کشور بیشتر مورد توجه گردشگران قرا گیرد. دریاتور در زیر قصد دارد شما را بیشتر با این کشور آشنا کند.

با ما همراه باشید تا با این کشور آشنا شوید؛

 

لیتوانی مقصدی ناشناخته برای تعطیلات 2018

لیتوانی با کشور های لتونی، بلاروس، لهستان، روسیه مرز مشترک دارد. جمهوری لیتوانی بزرگترین و جنوبی‌ترین کشور در میان سه جمهوری حوزه بالتیک در اروپاست. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر لیتوانی ویلنیوس است. واحد پولی این کشور در ایتدا لیتاس بود و در سال 2015 به یورو تغییر داده شد. نام لیتوانی برای نخستین بار در سال ۱۰۰۹ میلادی در یک سند تاریخی آلمانی به نام «سالنامه کوئدلین‌بورگ» یاد شده‌است.

زبان

زبان لیتوانیایی یکی از زبان‌های هند و اروپایی و از شاخه زبان‌های بالتیک است. این زبان با الفبای لاتین نوشته می‌شود و ۳۲ حرف دارد. این زبان همچنین بسیار به زبان لاتویایی نزدیک است. زبان‌های شاخه بالتیک ویژگی‌های زیادی از زبان اصلی هندواروپاییان را حفظ کرده‌اند و به این خاطر همانندی‌های زیادی با زبان‌های باستانی هندواروپایی هم‌چون اوستایی و سانسکریت از خود نشان می‌دهند. پیش از سده ۱۶ که نخستین آثار ادبی به زبان لیتوانیای منتشر شد، زبان نوشتاری اصلی در این منطقه لاتین بود و آثار زیادی به زبان لاتین در سرزمین لیتوانی نوشته می‌شد. در لیتوانی کلمات بر اساس مونث یا مذکر بودن جداسازی می‌شوند. در حال حاضر در دانشگاه شهر ویلنیوس لیتوانی زبان فارسی و عربی تدریس می‌شود و حدوداً ۲۸ دانشجو فارغ‌التحصیل شده‌اند.

گردشگری

لیتوانی از آنجا که دارای مرز مشترک با کشورهای گوناگون می باشد شما به راحتی می توانید یک سفر ترکیبی بین این چند کشور داشته باشید.

یکی از دلایلی که باعث می شود یک کشور میزبان گردشگران باشد ساحل های آن منطقه می باشد. لیتوانی دارای 90 کیلومتر ساحل در کنار دریای بالتیک می باشد. این ساحل همراه مکانی پرجنب و جوش می باشد و مکان هایی برای افرادی که دوست دار شب زنده داری می باشند فراهم شده است.

اگر دوست دار موسیقی زنده هستید لیتوانی مکانی رویایی برای شما می باشد. هر ساله جشنواره های موسیقی فراوانی در این کشور برگزار می گردد و گردشگران زیادی نیز به خود جذب می کند. 

شما در این کشور سبک های معماری گوناگونی مانند: باروک، گوتیک و رنسانس را می توان تماشا کنید، البته عمده معماری این کشور به سبک باروک می باشد. 

جاده Via Baltica بزرگ ترین جاده جهان می باشد. این جاده پراگ را در جمهوری چک به هلسینکی در فنلاند، از طریق لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی متصل می کند.

بیشتر شهرت لیتوانی بابت مناظر دیدنی و طبیعت دست نخورده این سرزمین می باشد. در بارک ملی این کشور شما می توانید بیش از 300 چشمه و دریاچه آب را تماشا کنید. نته جالذ این کشور این است که 33 درصد مساحت این کشور را پوشش های گیاهی و جنگلی تشکیل داده است. 

مردم لیتوانی دارای فرهنگی سنتی هستند و بیش از ۳۵ نوع ورزش و رقص محلی در شهرهای مختلف لیتوانی وجود دارد که نمایانگر ایین و سنن مردم لیتوانی است. این خود باعث جذب گردشگران بسیاری برای دیدن  این سنت های زیبا می شود. 

منیع: theculturetrip.com