کشور فرانسه را می توان یک کشور با معماری غنی دانست. شما در جای جای این کشور خانه ها، کاخ هایی می بینید که با زیباترین معماری زمان خود ساخته شده اند. دریاتور در زیر شما را با زیباترین قصرهای (کاخ ها) این کشور آشنا می کند.

با ما همراه باشید تا این قصرها را بیشتر بشناسید؛

زیباترین قصرهای فرانسه را بشناسید

قصر د چانتیلی (Chateau de Chantilly)

این قصر در 40 کیلومتری شما پاریس قرار دارد. قصر در 1560 ساخته شده است. این قصر را می توان یک گالری هنر دانست، اتاق های و سالن های این قصر بسیار پر زرق و برق می باشد و باغ های اطراف با زیباترین گیاهان تزیین شده اند. در تمامی کاخ لوستر های زیبا و مبلمان چوبی بسیار شیک وجود دارد که خود نمادی از این قصر می باشند. سالن های این قصر با مجسمه هایی زیبا تزیین شده اند. در انتها این نکته را نیز ذکر کنیم که برخی از سکان های فیلم جیمز باند در این قصر فیلم برداری شده است.

قصر د پیر فوندز (Chateau de Pierrefonds)

این قصر اغلب در فیلم ها استفاده می شود و مکانی برای فیلم برداری می باشد. مکان قلعه بر روی تپه ای در روستایی زیبا ساخته شده است. این قلعه در ایتدای قرن 12 ساخته شده است. بخش عمده ای از این قلعه در سال 1617 بر اثر حملات گوناگون تخریب شد و سپس در اویل 1800 توسط ناپلئون بناپارت به طور کامل بازسازی شد. گردشگران می توانند از سالن های باشکوه، اتاق های پادشاهان و … به طور کامل بازدید کنند.

قصر د چاومانت (Chateau de Chaumont)

این قصر در دروازه لوئر قرار دارد و دارای تاریخی شگفت انگیز می باشد. این قلعه در 1465 بر روی بقایای یک قلعه قرن دهم ساخته شده است. پادشاه زمان به دلیل مشکلات سیاسی قلعه را به صورت کامل تخریب کرد و سپس چند دهه بعد همسر پادشاه هنری دوم قلعه را خرید و بازسازی کرد و ستاره شناسان را در آنجا قرار داد. این قلعه در نهایت در سال 1938 به دولت فرانسه اهدا شد. امروزه بازدید کنندگان می توانند به راحتی از تمام کاخ بازدید کنند و تمام شکوه این مکان را به چشم ببینند.

قصر چمبورد (Chateau de Chambord)

این کاخ سلطنتی در مرکز فرانسه قرار دارد و نام دیگری نیز با نام شاتو دو چمبورد دارد. این قلعه به عنوان یکی از بهترین معماری های رنسانس فرانسه شناخته می شود و در دوره فرانسوای اول ساخته شده. سال ساخت قلعه به قرن 16 بر می گردد. این قلعه دارای بیش از 400 اتاق می باشد. هر چه درباره زیبایی این قلعه بگوییم کم گفته ایم، بهتر است تصاویر این قلعه را ببینید.

کاخ ورسای (Chateau de Versailles)

آخرین قصری که قصد داریم به آن اشاره کنیم مجموعه کاخ های ورسای است که به عنوان بزرگترین کاخ های سلطنتی جهان شناخته می شود. این مجموعه سالانه بیش از 3 میلیون بازدید کننده را به چشم می بیند. معاهده مشهور ورسای که مربوط به پایان جنگ جهانی اول می باشد در این کاخ امضا شده است. اطراف این قصر 250 هکتار باغ و فضای سبز قرار دارد. شما می توانید در این کاخ نقاشی های بسیار زیبایی را بر روی دیوار ها ببینید. در انتها هرچه از زیبایی این کاخ بگوییم کم گفته ایم.

منبع: www.touropia.com