20 سالگی سنی می باشد که افراد در اوج هیجان قرار دارند و به دنبال ماجراجویی می باشند، البته تمام تجربه ها در این سن خوشایند نخواهد بود و برخی از ماجراجویی ها به مشکل تبدیل می شود. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد دانستنی هایی را برای افراد 20 ساله که قصد سفر دارند را به شما توضیح دهد.

 

سفر در 20 سالگی را تجربه کنید

خود را رها کنید و اتاق و خانه خود را در ذهن خود بگزارید و به دنبال تجربه های جدید باشید. 

20 سالگی سنی می باشد که شما آزادانه می توانید تصمیم بگیرید و تعهدی به چیزی ندارید. فکر خود را آزاد کنید و به دنبال مقصدی جدید بگردید زیرا بعد از گذستن از این ده دیگر نمی توانید به راحتی سفر کنید.

به هر کشوری که می روید غذاهای محلی آنجا را یاد بگیرید و در هنگامی که به خانه برگشتید آن غذاها را برای دوستان خود بپزید.

هر جا می روید مانند غذا یاد بگیرید که نوشیدنی های هر مکان را نیز درست کنید زیرا نوشیدنی یکی از ارکان مهم تفریح می باشد.

به هر کجا می روید سعی کنید دوستان جدیدی پیدا کنید و ارتباط خود را با آن ها حفظ کنید. این دوستان در طول زندگی می توانند کارهای بزرگی برای شما انجام دهند.

با دیگران ارتباط داشته باشید به سر کار بروید و ارتباط خود را با دیگران حفظ کنید ولی هر چند وقت یک بار به صورت تنهایی سفر کنید. 

20 سالگی سنی است که هر چیزی را می توان راحت یاد بگیرید به هر مکان جدید که رفتید سعی کنید مقداری از زبان آن ها را یاد بگیرید تا بتوانید راحت تر ارتباط برقرا کنید.

قطار یا اتوبوس را برای سفر انتخاب کنید و از هواپیما کمتر استفاده کنید. در سفر های زمینی شما می توانید با طیف گسترده از افراد جامعه برخورد کنید و از مناظر نیز لذت ببرید البته این نکته را نیز ذکر کنیم که از نظر هزینه نیز برای شما بهتر است. ویلیام گیبسون نویسنده مشهور آمریکایی، کانادایی مسافرت با هواپیما را عقب ماندگی می داند.

برای بدترین اتفاق خود را آماده کنید چون یک اتفاق کوچ نیز ممکن است اگر آماده نباشید تبدیل به فاجعه شود. به طور مثال خود را برای گم کردن مدارک، کیف پول، تلفن همرا و… آماده کنید، اگر این ها را گم کنید باید چه کار کنید. همواره مقداری پول نقد با خودتان در جیب های دیگرتان و یا کوله خود قرا دهید تا در هنگام بروز مشکل از آن استفاده کنید.

یکی از دلایل اینکه می گویند در 20 سالگی شما آزاد می باشد این است که اگر شما در هنگام سفر به یک مقصدی علاقه مند شدید به راحتی می توان در آن جا کاری پیدا کنید و مدتی را در آنجا سپری کنید.

در مسیر سفر چیزهایی را تجربه کنید و کارهایی انجام دهی که نمی توان در خانه انجام داد. به طور مثال با یک فرد آشنا شوید و بعد از یک مدت از آن جدا شوید تا وابستگی ایجاد نشده.

به هر کجا می روید از آنجا خاطره ای را نگه دارید این خاطره می توانید یک جسم باشد و یا یک عکس، بعد از گذر چندین سال با برگشت به این اجسام یا عکس ها خاطرات شیرینی برای شما زنده می شود.

 در انتها این را بگوییم که این سن به هیچ عنوان دیگر برنمی گردد پس وقت خود را هدر ندهید و به دنبال یک راه جدید باشید.

منبع:theculturetrip.com