فرودگاه همواره جزء یکی از مهم ترین بخش های یک کشور می باشد و می توان گفت نمایانگر فرهنگ یک کشور است. زمانی که مسافران وارد یک کشور می شوند اولین چیزی که مشاهده می کنند فرودگاه کشور مقصد است. فضای فرودگاه باید دارای فضایی شیک و زیبا باشد زیرا هر فرد در صورت پرواز چند ساعتی را در فرودگاه سپری می کند. دریاتور در زیر زیباترین فرودگاه های دنیا را به شما معرفی می کند. فرودگاه هایی که ما در زیر به شما معرفی می کنیم ترکیبی از هنر و معماری می باشند. 

با ما همراه باشید تا با این فرودگاه های زیبا آشنا شوید؛

 

زیباترین فرودگاه های دنیا

1- فرودگاه بین‌المللی اینچئون، اینچئون، کره جنوبی

(Incheon International Airport, Incheon, South Korea)

این فرودگاه بزرگترین فرودگاه در کره جنوبی و یکی از یزرگترین فرودگاه ها در جهان می باشد. از سال 2005 این فرودگاه همواره در میان فرودگاه های برتر دنیا قرار گرفته است. این فرودگاه در رتبه بندی Skytrax در رده 5 قرار دارد. از امکانات ویژه این فرودگاه می توان به: زمین گلف، آبگرم، خوابگاه خصوصی، کازینو، باغ های داخلی و … اشاره کرد.

2- فرودگاه بین المللی دبی، دبی، امارات متحده عربی

(Dubai World Central International Airport, Dubai, UAE)

این فرودگاه بزرگترین فرودگاه شهر دبی می باشد و از لحاظ جابه جایی مسافر در ردیف اول قرار دارد و ششمین فرودگاه بر اساس جابه جایی بار می باشد. این فرودگاه دارای 3 پایانه است و گنجایش 75 میلیون مسافر را در سال دارد. بر پایهٔ اطلاعات ژانویهٔ ۲۰۱۵ میلادی، هر هفته بیش از ۸٫۰۰۰ پرواز توسط ۱۴۰ شرکت هواپیمایی به بیش ۲۷۰ مقصد جهان در ۶ قاره انجام می‌شد.

3- فرودگاه بین المللی مراکش-منارا، مراکش

(Menara International Airport, Marrakech, Morocco)

تنها فرودگاه مراکش می باشد که اگر چه کوچک است ولی از نظر زیبایی در ردیف زیباترین فرودگاه های جهان قرار دارد. این فرودگاه 471 متر از سطح دریا بالاتر است.

4- فرودگاه بین المللی دنور، کلرادو، ایالات متحده آمریکا

(Denver International Airport, Colorado, USA)

این فرودگاه شبیه شالیزار می باشد و شهرت بیشتر آن بابت استفاده از انرژی خورشیدی برای برخی از کارکرد های فرودگاه می باشد. این فرودگاه در دهه 1980 ساخت شده است. یکی از مشهور ترین آثار این فرودگاه بنای گرانیتی می باشد که در فرودگاه ساخته شده است.

5- فرودگاه بیلبائو، بیلبائو، اسپانیا

(Bilbao Airport, Bilbao, Spain)

این فرودگاه یکی از مهمترین فرودگاه های کشور اسپانیا می باشد. طراح این فرودگاه، فرودگاه را شبیه یک پرنده در حال پرواز طراحی کرده است. این فرودگاه 42 متری سطح دریا واقع شده است.

6- فرودگاه بین المللی کاراسکو، مونته ویدئو، اروگوئه

(Carrasco International Airport, Montevideo, Uruguay)

ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کاراسکو توسط معمار مشهور اوروگوئه رافائل وینیلی طراحی شده است. این فرودگاه نقطه عطفی برای کشور اروگوئه از لحاظ سرمایه گذاری، معماری، خدمات با کیفیت بالا، فن آوری و نوآوری قلمداد شد.

7- فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی، نیویورک، ایالات متحده آمریکا

( John F. Kennedy International Airport, New York, USA)

این فرودگاه مشهور به دلیل زیبایی در بسیاری از فیلم های هالیوودی مورد استفاده قرار گرفته و دارای شهرت بسیاری است. فرودگاه کندی را می توان پر رفت و آمد ترین فرودگاه بر پایه جا به جایی مسافر دانست. این فرودگاه شامل 6 ترمینال و 4 باند پرواز است. این فرودگاه در سال ۱۹۴۸ میلادی تحت عنوان فرودگاه بین‌المللی نیویورک افتتاح شد. اما در سال ۱۹۶۳ میلادی، به‌یاد جان اف. کندی، رئیس‌جمهور ایالات متحدهٔ آمریکا که ترور شده‌بود، به فرودگاه بین‌المللی جان اف کندی تغییر نام یافت.

8- فرودگاه بین المللی مادرید-باراخاس، مادرید، اسپانیا

(Madrid-Barajas International Airport, Madrid, Spain)

این فرودگاه، فرودگاه اصلی شهر مادرید پایتخت اسپانیا می باشد. معماری این فرودگاه ترکیبی از سادگی، آسایش، استحکام و زیبایی می باشد. این فرودگاه در رده چهارم فرودگاه های پر رفت و آمد اروپا می باشد. ترمینال 4 را می توان زیباترین بخش این فرودگاه دانست.

9-  فرودگاه بین المللی پکن، چین

(Beijing Capital International Airport, China)

ترمینال 3 این فرودگاه توسط معمار بزرگ نورمن فاستر طراحی شده است. طراحی بر اساس ترکیبی از فرهنگ سنتی چین با معماری مدرن می باشد. این فرودگاه پر رفت و آمد ترین فرودگاه بین المللی چین محسوب می گردد. فرودگاه بین‌المللی پکن، مرکز هواپیمایی ایر چاینا می باشد.

10- فرودگاه بین المللی کانسای، اوزاکا، ژاپن

(Kansai International Airport, Osaka, Japan)

ساخت این فرودگاه 38 ماه به طول انجامیده است و حدود یک میلیون نفر بر روی آن کار کرده اند. این فرودگاه به طول باند 4 کیلومتر بر روی یک جزیره مصنوعی ساخته شده است. در ساخت این فرودگاه بسیار زیبا از مدرن ترین فناوری های روز دنیا برای مقابله با زلزله و دیگر بلاهای طبیعی استفاده شده است.

منبع: www.edreams.com