دریاتور در این مطلب قصد دارد به خوانندگان محترم خود شهرهای روسیه را که رقابت های فوتبال جام جهانی 2018 در آنجا برگزار می گردد را به طور خلاصه به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این شهر های در روسیه آشنا شوید؛

 

چه شهرهایی در روسیه میزبان جام جهانی هستند؟

1- مسکو (Moscow)

مسکو پایتخت کشور روسیه و میزبان اصلی رقابت های جام جهانی 2018 می باشد. مسکو از مهمترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا به‌شمار می‌آید. این شهر دارای چهار فرودگاه بین‌المللی، نه ایستگاه راه‌آهن و مترو می باشد. مترو مسکو با ۱۸۵ ایستگاه پس از مترو توکیو، بیشترین مسافران را در بین سیستم‌های مترو دنیا دارد.

در این شهر دو ورزشگاه اوتکریتیه آرنا (۴۵٬۳۶۰ نفر ظرفیت) و ورزشگاه لوژنیکی (۷۸٬۳۶۰ نفر ظرفیت ) میزبان بازی های جام جهانی 2018 می باشند. 

2- سن پترزبورگ (Saint Petersburg)

این شهر دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو می باشد. این شهر در شمال غرب روسیه قرار دارد و از نظر جمعیت چهارمین شهر پرجمعیت اروپا می باشد. شهرت بیشتر این شهر بابت شب های سفید یا شب های نقره ای این شهر در تابستان می باشد. 

ورزشگاه کرستوفسکی (۶۸٬۱۳۴ نفر ظرفیت) در سن پترزبورگ در جام جهانی 2018 میزبان فوتبال دوستان می باشد.

3- کالینینگراد (Kaliningrad)

شهر بندری در روسیه که در بخش جدا شده از خاک اصلی روسیه می باشد. این شهر در میان لهستان و لیتوانی در ساحل دریای بالتیک قرار دارد. این شهر محل زندگی امانوئل کانت فیلسوف بزرگ آلمانی بوده. 

ورزشگاه کالینینگراد (۳۵٬۲۱۲ نفر ظرفیت) در این شهر میزبان رقابت های جام جهانی 2018 می باشد. 

4- قازان (Kazan)

کازان یا قازان یا غازان پایتخت جمهوری تاتارستان در فدراسیون روسیه است. شهر کازان محل تلاقی رودهای وُلگا و کازانکا در بخش اروپایی روسیه است. کازان از دیرباز ارتباطاتی با ایران داشته، به‌طوری که در آکادمی علوم تاتارستان بخش ایران‌شناسی فعال بوده که خانم آلسو ارسلان اوا آیراتونا ریاست رئیس مرکز ایران شناسی آکادمی علوم تاتارستان برعهده داشته. کازان سومین شهر بزرگ علمی روسیه پس از مسکو و سن‌پترزبورگ است.

در این شهر ورزشگاه کازان آرنا (۴۵٬۳۷۹ نفر ظرفیت) میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2018 می باشد.

5- نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)

این شهر پنجمین شهر پر جمعیت روسیه پس از مسکو، سن پترزبورگ، نووسیبیرسک و یکاترینبورگ است. این شهر به اختصار نیژنی نامیده‌می‌شود و مرکز اداری ناحیه فدرالی ولگا است. در بخش تاریخی این شهر، تعداد زیادی دانشگاه، تئاتر، موزه و کلیسا وجود دارد. این شهر در حدود ۴۰۰ کیلومتری شرق مسکو واقع شده‌است.

ورزشگاه نیژنی نووگورود (۴۴٬۸۹۹ نفر ظرفیت) در این شهر میزبان رقابت های جام جهانی 2018 می باشد.

6- سامارا (Samara)

سامارا ششمین شهر بزرگ روسیه است. این شهر در قسمت جنوب شرقی روسیه (در بخش اروپایی)، در ناحیه فدرالی ولگا قرار گرفته است.

ورزشگاه کاسموس آرنا (۴۴٬۹۱۸ نفر ظرفیت) در این شهر میزبان جام جهانی 2018 می باشد.

7- ولگوگراد (Volgograd)

ولگوگراد نام شهری در کنار رود ولگا در استان ولگوگراد در جنوب غربی روسیه می باشد. نام تاریخی آن از سال ۱۵۹۸ میلادی تزاریتسین (تزاریتسا) بوده‌است. از سال ۱۹۲۵ تا سال ۱۹۶۱ میلادی این شهر استالین‌گراد نامیده می‌شد.

ورزشگاه مرکزی ولگوگراد (۴۵٬۵۶۸ نفر ظرفیت) میزبان بازی های جام جهانی 2018 می باشد.

8- سارانسک (Saransk)

این شهر در مرکز بخش اروپایی روسیه قرار دارد. ۸۵ درصد از جمعیت این شهر از قوم روس هستند و زبان موردوین کمتر در این شهر شنیده می‌شود.

ورزشگاه موردوویا آرنا (۴۵٬۰۱۵ نفر ظرفیت) در این شهر میزبان رقابت های جام جهانی 2018 می باشد.

9- روستوف-نا-دونو (Rostov-on-Don)

این شهر در روسیه در کرانه رود دن واقع شده‌است. این شهر در ردیف شهر های بندری در روسیه قرار دارد.

ورزشگاه روستوف آرنا (۴۵٬۰۰۰ نفر ظرفیت) در این شهر میزبان بازی های جام جهانی 2018 می باشد.

10- سوچی (Sochi)

سوچی شهری توریستی در غرب کشور روسیه می باشد. این شهر بر کرانه‌های دریای سیاه و در دامنه بلندی‌های پوشیده از برف رشته‌کوه قفقاز جای دارد.

ورزشگاه المپیک فیشت (۴۷٬۶۵۹ نفر ظرفیت) سوچی میزبان رقابت های جام جهانی 2018 می باشد.

11- یکاترینبورگ (Yekaterinburg)

این شهر یکی از مهم ترین شهرهای روسیه می باشد، که به‌عنوان مرکز صنعتی و فرهنگی ناحیه فدرالی اورال شناخته می‌شود. یکاترینبورگ چهارمین شهر پرجمعیت روسیه است.

ورزشگاه مرکزی یکاترینبورگ (۳۵٬۰۰۰ نفر ظرفیت) در این شهر میزبان بازی های جام جهانی در سال 2018 است.