کریسمس را می توان یک جشن جهانی دانست. در این جشن کشورهایی نیز که در حال جنگ می باشند به صلح می نشینند. در هر کشور کریسمس را به سبک سنت های دیرین خود جشن می گیرند. از خیابان گردی گرفته و جشن های خیابانی تا خوردن شام در ساحل. دریاتور در زیر به معرفی جشن کریسمس برخی از کشورها آشنا می کند.

 

 

سنت های کریسمس در سراسر جهان

ایسلند (Iceland)

کریسمس در ایسلند را می توان یک جشن ملی دانست. بابانوئل در ایسلند از احترام خاصی برخوردار است و این اشخاص در سراسر شهر به مردم عشق می ورزند. کریسمس در ایسلند بر پایه سنت های گذشته برگزار می گردد ولی در ده های اخیر تغییرات کمی در آن به وجو آمده است. این جشن از 13 روز قبل با کفش زدن به پنجره ها توسط بچه ها آغاز می گردد.

استرالیا (Australia)

در استرالیا بیشتر کانگوروها را ارج می نهند و در افسانه های این کشور به دنبال کانگورو افسانه ای قرمز هستند. غذای شب کریسمس در استرالیا به جای بوقلمون بیشتر گوشت های باربیکیویی می باشند.

ارمنستان (Armenia)

در ارمنستان کریسمس را به کاملاً به طور سنتی جشن می گیرند. سنت کریسمس در این کشور به این گونه می باشد که یک هفته قبل از 7 ژانویه را دوره امانت گویند. در این دوره مردم به مناجات می پردازند و در 5 ژانویه با مناجات نامه به سمت کلیسا می روند و بعد از مناجات چراغی از کلیسا با خود به خانه می آورند تا نور الهی را همراه داشته باشند. شام سنتی در شب کریسمس در ارمنستان ماهی و برنج با کشمش می باشد. ماهی به عنوان نماد مسیحیت برنج نماد تمام انسان ها و کشمش آنهایی که که توسط خدا انتخاب شده اند می باشد. 

ژاپن (Japan)

کشور ژاپن کشوری همواره عجیب بوده است. از آنجا که کریسمس یک سنت نسبتا جدید برای مردم ژاپن است، جشن های کم نظیر، با تبادل هدیه های کوچک بین دوستان و خانواده برگزار می گردد. 

نروژ (Norway)

نروژ یکی دیگر از کشور هایی است که افسانه های کریسمس در آنجا رواج دارد. در افسانه های نروژ امده است که شیطان ها و جادوگر ها در شب کریسمس در حال پرسزه زدن هستند. اگر چه این تصور در سالیان اخیر کم شده است.

اتریش (Austria)

مردم این کشور از شبح وحشتناک در شب کریسمس یاد می کنند، که یک موج شیطانی در خیابان های شهر سرگردان است. این سنت بر اساس ترساندن بچه ها رواج پیدا کرده است.

کلمبیا (Colombia)

این سنت در کلمبیا به زیبایی هر چه تمام تر برگزار می گردد. مردم شهر فانوس ها و شمع ها را در سراسر شهر روشن می کنند تا این شب را با زیبایی تمام سپری کنند. 

منبع: vivalifestyleandtravel.com