تغییرات اقلیمی، تخریب اکوسیستم ها، افزایش سطح آب دریا ها و… همه از دلایلی می باشند که برخی از گنجینه های گردشی دنیا به زودی ناپدید می شوند. دریاتور قصد دارد در زیر چند نمونه از این مکان ها را به شما معرفی کند، شاید قبل از نابودی آن مکان بتوانید به آنجا بروید.

با ما همراه تا با این مکان ها آشنا شوید؛

 

مکان هایی که باید قبل از نابودی دید

1- ماداگاسکار (Madagascar)

ماداگاسکار جزیره ای در اقیانوس هند می باشد که شهرت فراوانی بابت طبیعت بکر و زیبای خود دارد. جنگل زدایی و شکارچیان یکی از چالش های اصلی امروز ماداگاسکار است. 

2- مالدیو (The Maldives)

مالدیو کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند به پایتختی ماله. صنعت گردشگری مهمترین منبع درآمد مالدیو است و برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. این کشور هم از نظر جمعیت و هم مساحت کوچک ترین کشور آسیا محسوب می گردد. کشور مالدیو تنها 1.5 متر از سطح دریا بالاتر می باشد و در صورت آفزایش سطح آب ها دچار مشکلات شدیدی می شود.

3- ونیز (Venice)

شهر ونیز را می توان یکی از زیباترین شهر های دنیا دانست. اگر فردی گردشگر هستید به طور یقین اطلاعات کافی از این مکان را دارا می باشید. پدیده بالا آمد سطح آب در این شهر به وضوح در حال اتفاق افتادن است و این امر ناشی از ذوب شدن یخ های قطب شما می باشد. 

4- صحرای آفریقا ( Sub-Sahara Africa)

یکی از عمده مشکلات آفریقا افزایش روز افزون بیابان های این منطقه می باشد. این افزایش در ماه روبه افزایش است و در مواقعی به ماهی 1 کیلومتر می رسد.

5- بنگلادش (Bangladesh)

کشوری در جنوب قاره آسیا و شرق کشور هند. این کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه خود با سیل ها و طوفان های شدیدی مواجهه می باشد و این طوفان ها و سیل ها باعث قحطی و خشکسالی در این کشور می شود. 

6- جنگل تاهوما نو پرو (The Tahuamanu Rainforest, Perú)

این جنگل یکی از غنی ترین مناطق از نظر تنوع زیست بوم ها می باشد. در ختان این مکان از چوب های مرغوبی برخوردار می باشد و این باعث می شود که بسیاری از درختان را قصع کنند و اکوسیستم منطقه در حال عوض شدن می باشد و این امر سبب افزایش بیابان می شود

7- ریف باربری بلیز (The Belize Barrier Reef)

تغییرات آب و هوایی و آلودگی خطر بزرگی برای اکوسیستم این منطقه می باشد. افزایش درجه حرارت اقیانوس، طوفان های شدی، آلودگی ها صنعتی و گردشگران سبب شده است تا 40 درصد صخره های مرجانی این مکان از بین برود.

8- دریای مرده (The Dead Sea)

این دریا که در غرب اردن قرار دارد با مشکل کم آبی روبه رو می باشد و این سبب افزایش روز افزون نمک این مکان شده است. دلایل کم آبی این مکان ناشی از استفاده آب آن در کشاورزی، استخراج معادن صنعتی و … می باشد که سبب شده آب این منطقه با کاهش چشم گیری مواجهه شود.

9- رودخانه یانگ تسه (Yangtze River)

رودخانه یانگ تسه طولانی‌ترین رودخانهٔ آسیا و سومین رودخانهٔ طولانی جهان (پس از نیل و آمازون) می باشد. این رودخانه زیستبوم گونه های گیاهی و حیوانی گوناگونی مانند پاندای غول پیکر و دلفین است.  با توجه به صنعتی شدن عظیم و انتقال مداوم کشتی، رودخانه به یکی از آلودگی ترین مناطق جهان تبدیل شده است؛ توسعه کشاورزی نیز باعث بروز جنگل زدایی در این منطقه شده است.

منبع: www.edreams.com