شهر سن پترزبورگ در میان هنرمندا از شهرت بسیار بالایی برخوردار است، این شهر  بهترین هنر از همه نسل ها را به نمایش می گذارد. شهر پر است از گالری ها، هنرها و … . دریاتور در مطلب زیر بهترنی گالری های هنر معاصر این شهر را به شما معرفی می کند. 

 

بهترین گالری های هنر معاصر در سن پترزبورگ

Erarta Gallery

این مکان بزرگترین گالری شخصی هنر معاصر در کشور است که بیش از 2800 اثر از بیش از 300 هنرمند از نقاط مختلف روسیه را شامل می شود. به غیر از نمایشگاه موقت، رویدادهای خاصی مانند نمایشنامه نگاری، کنسرت ها، نمایش فیلم ها، سخنرانی ها و غیره در این مکان برگزار می گردد.

این گالری از چهارشنبه تا دوشنبه (به غیر از پنجشنبه) از ساعت 10 صبح تا 10 شب برای دید عموم باز می باشد.

Anna Nova Art Gallery

تمرکز اصلی این گالری بر روی هنرمندان قرن 21 می باشد. در این مکان هنرمندانی از روسیه و دیگر کشور های جهان شرکت می کنند و آثاری مانند: نقاشی، مجسمه سازی، اچینگ هنرهای ویدئویی و اجرای نمایش و … به نمایش گذاشته می شود. در این گالری ساخنرانی ها، کلاس ها فیلم و جلسات گوناگونی نیز برگزار می گردد. 

این گالری از سه شنبه تا شنبه از ساعت 7 شب تا 12 شب برای بازدید کنندگان باز می باشد.

Name Gallery

این مکان جایی می باشد که هنرمندان سن پترزبورگ را به دور هم جمع می کند و از نسل جوان نیز بسیار استفاده می کند. استادانی از بسیاری از موسسات هنری شناخته شده در سن پترزبورگ، از جمله موزه ارمیتاژ، موزه روسیه و دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ در این مکان حاضر می شوند.

این گالری از سه شنبه تا شنبه از ساعت 11 صبح تا 7 شب برا بازدید باز می باشد.

 KGallery

این گالری علاوه بر جمع آوری آثار هنرمندان قرن 21، آثاری از بزرگان نیمه دوم قرن 19 و قرن 20 را در اختیار دارد. در این نمایشگاه بعضی از بزرگترین نام ها در ادبیات معاصر روسیه به نمایش گذاشته شده است، از جمله ملاویچ، کوستودیوف، پتروف ودکین و دیگران. در این گالری آثاری از جنبش زیرزمینی سن پترزبورگ نیز در دید عمو قرار گرفته شده.

این گالری از دوشنبه تا جمعه از ساعت 11 صبح تا 8 شب برای بازدید باز می باشد و همچنین شنبه و یکشنبه از ساعت 12 تا 6 بعد از ظهر برای بازدید باز می باشد.

Collector’s Art Gallery Di Di

این گالری آثار هنرمندان ده های 1960 و 70 را به نمایش می گزارد. این یک گالری خصوصی می باشد که هنرمندان نه چندان مشهوری ولی با آثاری بسیار زیبا شرکت می کنند.

این گالری از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 شب تا 12 شب برای بازدید باز می باشد. 

New Museum of Modern Art

یک گالری که ابتدا به صورت خصوصی و محدود شروع به کار کرد و سپس رشد کرد و تبدیل شد به یک موزه 3 طبقه ای بزرگ. این مجموعه شامل آثار هنرمندانی از شوروی سابق و هنرمندان مدرن روسیه می باشد. این گالری شروع کننده جنبش غیر مجاز در سن پترزبورگ و در کل کشور روسیه بوده. 

این گالری از چهارشنبه تا جمعه از ساعت  11 صبح تا 7 شب برای بازدید باز می باشد و همچنین در روز های شنبه و یک شنبه از ساعت 8 شب تا 12 شب برای بازدید باز می باشد.

منبع: theculturetrip.com