آیا تا به حال سعی کردید به یک بنای تاریخی سفر کنید و یا خود را غرق در دریا و یا جنگل کنید؟ در دنیای امروز ابزار هایی اختراع شده است که کار شما را برای سفر کردن بسیار راحت تر کرده اند. در میان اختراعاتی که برای سفر کردن در اختیار مردم می باشد برخی از آن ها مضر و برخی مفید می باشند. دریاتور در زیر ابزار ها و برنامه هایی را به شما معرفی می کند که برخی از آن ها جزء واجبات سفر ها امروزی می باشند.

با ما همراه باشید؛

 

اختراعات مضر و اختراعات مفید برای سفر کردن

اختراعاتی که سفر را خراب کرده اند

Google Translate

این شیوه باعث شده تا مسافران دیگر تمایلی به یادگیری زبان مقصدی که قصد دارند به آنجا سفر کنند را نداشته باشند. استفاده از این سرویس سبب می شود تا گردشگران دیگر احساس صمیمیت با مردمان محلی نکنند و در حد رفع کارهای خود با دیگران صحبت کنند. 

من این را می خواهم / هتل کجاست / چقدر می شود / … 

Selfie Sticks (مونوپاد)

امروزه به هر مکان توریستی که می روی همه گردشگران یک مونوپاد در دست دارند و مشغول عکس انداختن می باشند. این امر سبب می شود که دیگر فرد زیبایی محلی که در آن قرار دارد را درک نکند و فقط هدفش از سفر کردن عکس انداختن می باشد.

Wi-Fi

می توان گفت بحث Wi-Fi یکی از جنجالی ترین بحث ها درباره ابزار سفر می باشد. بسیاری بر این عقیده می باشند که اختراع Wi-Fi برای سفر کردن مخرب نبوده و عده ای دیگر خلاف آن را قبول دارند. البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که قبل از اختراع Wi-Fi گردشگران بسیاری در سراسر دنیا مشغول سفر کردن بوده اند.  

Segways

ظاهراً پیاده روی و دوچرخه سواری برای گردشگران بسیار سخت می باشد؟! می توان گفت این وسیله تنبلی را تا حد بسیار زیادی بالا برده و فرد حتی دوست ندارد کمی پیاده روی کند. آیا در سفر باید حرکات ما متفاوت باشد و یا همان کارهای عادی را انجام دهیم. زمانی که شما به یک مقصد گردشی می روید و Segways برا شما فراهم می باشد نگاهی به اطراف بندازید ببینید آیا افراد محلی نیز از آن وسیله استفاده می کنند و یا فقط شما قصد دارید از آن استفاده کنید.

Instagram

من به طور شخصاً از Instagram استفاده می کنم و علاقه نیز دارم ولی این بدان معنا نباید باشد که هدف سفر شود. بسیار از افراد هدف خود را از سفر کردن بر مبنای عکس هایی که در Instagram قرار می دهند گذاشته اند!!! یعنی Instagram به جایی که ابزار سفر باشد تبدیل به هدف سفر شده است. این نکته را نیز اشاره کنیم که در سراسر دنیا به همین شکل می باشد و فقط مختص ایرانیان نمی باشد. 

اختراعاتی که در زمان سفر بسیار مفید می باشند

LifeStraw

یک وسیله بسیار مفید برای افرادی که برای ماجراجویی به دل طبیعت می زنند. این فیلتر که تصویر آن را در زیر تماشا می کنید آب را برای شما تصفیه می کند. این فیلتر قدرت تصفیه 1000 لیتر آب را برای شما دارد. این وسیله ایده آل باکتری های آب را تا 99.9٪ تصفیه می کند.

The Smart Suitcase

بسیاری از افراد با گم شدن و یا دزدیده شدن چمدان خود رو به رو می باشند. این چمدان هوشمند این قدرت را به شما می دهد که با گوشی خود همواره آن را رصد کنید. همچنین این چمدان هوشمند دارای قفل هوشمند نیز می باشد.

GPS

همواره ابزار های دیجیتان مضر نمی باشند. این نرم افزار ها برای بسیاری از افراد در مواقعی بسیار مفید می باشند. GPS یکی از بهترین برنامه ها برای افرادی می باشد که همواره در سفر هستند. شما می توانید با این نرم افزار هر جا در پیدا کردن آدرس دچار مشکل شدید بهره بگیرید. خیابان ها، جاده ها، کوه ها و … را می توانید با GPS به راحتی پیدا کنید.

The Leatherman Toolkit

یکی دیگر از وسایل مفید برای افراد ماجراجو. این ابزار دارای 17 عمل گوناگون می باشد.  انبردست، سیم برش، پیچ گوشتی، درب بازکن بطری و … از ابزارهای این وسیله می باشد. 

TripAdvisor

یکی دیگر از نرم افزار های مفید در هنگام سفر به یک مقصد جدید TripAdvisor است. شما در این نرم افزار به راحتی می توان نظز افرادی را که به یک هتل خاص و یا رستوران رفته اند را مطالعه کنید و ببینید آن مکان، مکانی مناسب برای شما می باشد و یا خیر. 

منبع: vivalifestyleandtravel.com