شهر سن پترزبورگ در روسیه را می توان یکی از شهرهای زیبای دنیا دانست. این شهر دارای جاذبه های دیدنی بیشماری می باشد. دریاتور در زیر به بررسی تعدادی از این جاذبه های دیدنی در سن پترزبورگ پرداخته است.

با ما همراه باشید تا با این جاذبه ها آشنا شوید؛

 

جاذبه های دیدنی سن پترزبورگ

کاخ زمستانی (The Winter Palace)

نام قصری در شهر سن پترزبورگ روسیه است که از سال ۱۷۳۲ میلادی تا سال ۱۹۱۷ میلادی که سال سقوط تزارها بود، محل سکونت تزارهای روسیه بوده است. ساخت این کاخ در فاصله سال‌های ۱۷۵۴ تا ۱۷۶۲ میلادی و به دستور ملکه الیزابت، دختر پتر کبیر (۱۶۷۲-۱۷۲۵ میلادی) صورت گرفت. این کاخ از قرن هجدهم میلادی تا زمان بروز انقلاب روسیه در سال ۱۹۱۷ که حکومت تزارها در روسیه به پایان رسید، محل اقامت تزارها بود. گفته می‌شود که این کاخ دارای ۱۵۰۰ اتاق، ۱۷۸۶ درب و ۱۹۴۵ پنجره است. نمای اصلی این کاخ ۱۵۰ متر طول و ۳۰ متر ارتفاع دارد. طبقه همکف عمدتاً محل قرارگیری دفترهای اداری و داخلی است. (کاخ زمستانی و موزه ارمیتاژ در یک مکان قرار دارند.)

موزه ارمیتاژ (Hermitage Museum)

بدون شک یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ می باشد. این موزه  با ۳ میلیون اثر هنری، یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان و از قدیمی‌ترین نگارخانه‌های هنری و موزه‌های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است. از جمله هنرمندانی که آثارشان نقاط قوت مجموعه هنر غرب در موزه ارمیتاژ هستند، می‌توان به میکل‌آنژ، لئوناردو دا وینچی، پیتر پل روبنس، آنتونی فان دیک، رامبرانت، آگوست رودن، کلود مونه، پل سزان، ونسان ون گوگ، پل گوگن و پابلو پیکاسو اشاره کرد.

تئاتر مارینسکی (Mariinsky Theatre)

سالن اپرا و باله در شهر سن پترزبورگ روسیه است که قدمتی ۱۵۰ ساله دارد. این سالن در سال ۱۸۶۰ افتتاح شد و به محلی برجسته برای اجرای آثار شاخص آهنگسازان اواخر سده نوزدهم مانند چایکوفسکی، موسورگسکی و ریمسکی کرساکف تبدیل گردید. امروزه خانهٔ اپرا، ارکستر و باله مارینسکی است. تئاتر ماریایینسکی محل برگزاری جشنواره بین المللی موسیقی باله، اپرا و ارکستر است.

رودخانه ها و کانال های سنت پترزبورگ (Rivers and canals of St. Petersburg)

یکی از جاذبه های بسیار دیدنی این شهر گردش بر روی رودخانه ها و کانال های آب سن پترزبورگ با قایق می باشد. بهترین زمان گردش با قایق در این شهر ماه مه تا اکتبر می باشد. شب های سفید بر روی این قایق ها و میل کردن شام فضایی رویایی را برای شما به وجود می آورد. شما می توانید به راحتی بیشتر شهر را با استفاده از این قایق ها تماشا کنید.

کاخ پترهف (Peterhof)

شهر سن پترزبورگ بابت کاخ های زیبا و پارک های رویایی مشهور است. این مجموعه با باغ اطرافش یکی از زیباترین مکان ها در فصل تابستان می باشد. سبک معماری بیشتر این کاخ بر اساس معماری باروک می باشد.

کلیسای سنت ایزاک (Saint Isaac’s Cathedral)

کلیسای جامع سنت ایزاک یک کلیسا ارتدوکس روسی واقع در سن پترزبورگ، روسیه می‌باشد و ساخت و ساز آن در ۱۸۵۸ به پایان رسید. این ساختمان توسط سنگ های گرانتی سرخ تزیین شده است. گردشگران می توانند به راحتی از بیشتر قسمت ها این کلیسا دیدن کنند.

قلعه پیتر و پاول (Peter and Paul Fortress)

این قلعه را تاریخ پیدایش شهر سن پترزبورگ می دانند. این قلعه در سال 1703 ساخته شده است. شما می توانید تاریخی سن پترزبورگ را در این قلعه تماشا کنید.  این قلعه به دلیل طراح 6 ضلعی خود در مقابل حملات بسیار مقاوم بوده. قلعه در زمان جنگ شمال میان روسیع و سوئد نقش مهمی را ایفا کرد.

کلیسای منجی بر خون ریخته شده (Church of Our Saviour on Spilled Blood)

کلیسای ناجی در خون یک کلیسا ارتدوکس روسی واقع در سن پترزبورگ، روسیه می‌باشد و عملیات ساخت و ساز آن در ۱۹۰۷ به پایان رسید که این بنا به سبک ملی‌گرایی رمانتیک طراحی شده‌است. 

خیابان نوسکی پراسپکت (Nevsky Prospekt)

این خیابان یکی از بزرگترین خیابان های جهان می باشد. شما می توانید در این خیابان از انواع فروشگاه های، گالری ها و … بازدید کنید. ساختمان های اطراف این خیابان از سال 1917 ساخته شده اند. طول این خیابان 4 کیلومتر می باشد. بیشتر معماری این خیابان بر اساس سبک نئوکلاسیک می باشد. 

کاخ کاترین (Catherine Palace)

کاخ کاترین قصر تابستانی کاترین اول، همسر پتر کبیر یکی از دیدنی‌های سنت پترزبورگ و جاذبه‌های روسیه در محلی به نام تزارسکویه سلو (Tsarskoye Selo) به معنی دهکده تزارها قرار دارد. این منطقه تا قرن هجدهم میلادی در اشغال کشور سوئد قرار داشت و پس از پیروزی روسیه بر ارتش سوئد باز پس گرفته شد.دهکده تزارها قصر باشکوهی است که در شهر پوشکین در ۲۵ کیلومتری جنوب سنت پترزبورگ واقع شده است. این عمارت منحصر به فرد که به جرات می‌توان آن را مجلل‌ترین و با شکوه ترین بنای شهر سنت پترزبورگ نامید یکی از آثار گردشگری خارق العاده دنیا محسوب می‌شود.

منبع: www.saint-petersburg.com