سابت معتر مسکن RENTCafe در تازه ترین بررسی های خود درباره اجاره مسکن لیست بهترین شهرهای دنیا برای اجاره را مشخص کرده است. این لیست بر اساس نسبت درآمد به اجاره بها می باشد. دریاتور در زیر برای افرادی که قصد زندگی در خارج از کشور را دارند و می خواهند خانه اجاره کنند شهر هایی را معرفی کرده است.

با ما همراه باشید تا با این شهر ها آشنا شوید؛

 

بهترین شهرهای دنیا برای اجاره مسکن

در مطالعات جامعی که توسط  PwC انجام گرفته است، 30 شهر را به عنوان بهترین شهرهای دنیا برای اجاره کردن مشخص کرده. در این مطالعه 67 متغیر و داده اندازه گیری شده است. این متغیرها و داده ها شامل: کیفیت زندگی، اقتصاد، زیر ساخت، پایداری هزینه ها، حمل و نقل، بهداشت و … می باشند.

محققان RENTCafe از داده های ارائه شده توسط  PwC و Top 30 استفاده کرده و نسبت اجاره به درآمد را در هر شهر مقایسه کردند، و به این نتیجه رسیدند که باید داده های مربوط به درآمد متوسط جامعه نیز وارد تحقیق شود.

این محققان به این نتیجه رسیده اند که اگر بیش از 50 درصد درآمد برای اجاره صرف شود، افراد آن جامعه در گرو مشکلات فراوانی می باشند. 

به طور دقیق اگر هزینه های مسکن یک خانوار از 30 درصد درآمد خانوار بالاتر باشد آن شهر از نظر اقتصادی دچار مشکل است (دارای اقتصادی مریض است). به طور کلی یعنی اجاره بیش از 30 درصد درآمد خط قرمز می باشد.

در پایان این را ذکر کنیم که پایین بودن اجاره ملاک نمی باشد، نسبت اجاره به درآمد ملاک اصلی می باشد. 

حال در زیر ما لیست 10 شهر برتر برای اجاره مسکل را به شما معرفی می کنیم:

1- کوالالامپور، مالزی (Kuala Lumpur, Malaysia)

2- مسکو، روسیه (Moscow, Russia)

3- ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی (Johannesburg, South Africa)

4- بوگوتا، کلمبیا (Bogotá, Colombia)

5- ریو دو ژانیرو، برزیل (Rio de Janiero, Brazil)

6- سائو پائولو، برزیل (São Paulo, Brazil)

7- پکن، چین (Beijing, China)

8- شانگهای، چین (Shanghai, China)

9- سیدنی، استرالیا (Sydney, Australia)

10- میلان ایتالیا (Milan, Italy)

منابع: theculturetrip.com / www.rentcafe.com