همواره پل ها به عنوان یک مسیر حمل و نقل آسان و سریع مورد استفاده قرار می گیرند ولی این دلیل نباید باعث شود که جنبه زیبایی آن مورد بررسی قرار نگیرد. دریاتور در زیر پل هایی را برای شما قرار داده است که در رده زیباترین پل های دنیا قرار دارد. عمر برخی از این پل ها به 2000 سال قبل می رسد.

با ما همراه باشید تا با این پل ها آشنا شوید؛

 

 

12 نمونه از زیباترین پل های جهان

1- پل بسطی، پارک ملی ساکسون، آلمان

این پل باستانی که بر روی رودخانه اِلب در آلمان قرار دارد با فاصله 194 متری بالای رودخانه ساخته شده است. ابتدا در 1824 یک پول چوبی در این مکان ساخته شد و سپس در سال 1851 پل جدید که امروزه قابل دیدن می باشد ساخته شد. این پل یکی از جذاب ترین جاذبه های آلمان می باشد.

2- پل هلیکس، خلیج مارینا، سنگاپور

این پل دارای معماری بسیار قوی می باشد که مرکز سنگاپور را به مارینا جنوبی متصل می کند. این پل اولین پل منحنی جهان می باشد که با شیشه و فولاد ساخته شده. سال ساخت پل مربوط به سال 2010 می باشد. این پل چهار منظره بی نظیر را در اختیار افرادی می گذارد که بر روی پل قرار دارند. منظره این پل در شب بسیار دلربا است.

3- پل معلق کاپیلانو، ونکوور، کانادا

این پل یکی از پل زیباترین جاذبه های دیدنی ونکوور می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به چشم می بیند. این پل در سال 1889 ساخته شد و سپس در سال 1903 تمام کابل های پل جایگزین شدند. این پل به طول 140 متر و ارتفاع 70 متر بر روی رود Capitano احداث شده است. 

4- پل کین تای، ژاپن

پولی چوبی بر روی پایه های سنگی که در سال 1673 ساخته شده. این پل بر روی رودخانه Nishiki ساخته شده است. پل در شهر تاریخی ایوکاکی، ژاپن قرار دارد. 

5- پل پونت د لا موجر، بوینس آیرس، آرژانتین 

این پل یک پل عابر پیاده می باشد که بر روی رودخانه ریو دلا پلاتا ساخته شده است. این پول 170 متر طول دارد و دارای دو بخش است که کشتی ها بتوانند از زیر آن عبور کنند. پل  توسط برنده جایزه معمار اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا در سال 2001 ساخته شد. این پل با نام  پل زن مشهور است.

6- پل پنت دوگارد، پروانس، فرانسه

این پل 2000 سال پیش توسط رومیان باستان ساخته شده. این پل بیشتر برای آبرسانی به دیگر روستا ها ساخته شده است. این پل بر روی رودخانه گاردون احداث شده است. این پل را می توان شاهکار معماری زمان خود دانست که در 3 طبقه ساخته شده است.

7- پل سری واواسان، مالزی 

این پل در 25 کیلومتری جنوب کوالالامپور قرار دارد. این پل محل عبور دوچرخه، افراد پیاده و ماشین ها می باشد. این پل به طول 240 متر در سال 2003 ساخته شده است. این پل دارای معماری زیبا به شکل قایق بادبانی می باشد. عکاسان بسیاری برای عکس برداری به این مکان می روند. پل به سبک سازه های کابلی می باشد.

8- پل مواج هندرسون، سنگاپور

این پل یکی از جاذبه های بسیار زیبای سنگاپور می باشد که بر فراز جاده هندرسون ساخته شده. این پل 274 متر طول و 37 متر ارتفاع دارد. پل امواج هندرسون از فولاد ساخته شده است که روی آن از نوعی چوب درخت که در جنوب شرق آسیا یافت می شود استفاده شده و بلندترین پل عابر پیاده در کشور سنگاپور است.

9-  پل نئوو، روندا، اسپانیا

این پل در ارتفاع 20 متری بالای رودخانه گوادالوین قرار دارد. ساخت این پل 42 سال طول کشید و در سال 1751 به اتمام رسید. در زمان جنگ سال های 1936 تا 1939 از بالای این پل به عنوان زندان استفاده شد. 

10- پل پنته وکیو، فلورانس، ایتالیا

این پل با نا پل قدیمی مشهور می باشد که در شهر فلورانس قرار دارد. این پل سنگی که در قرون وسطی ساخته شده است یکی از نماد های این شهر می باشد. این پل یک پل عابر پیاده می باشد. این پل در قرن شانزدهم توسط گیورگی واساری ساخته شده است. 

11- پل چپل، لوسرن، سوئیس 

این پل بعد از کلیسای سنت پیتر واقع شده است. این پل که بر روی رودخانه رئوس قرار دارد دارای که در اصل دارای 1300 متر طول می باشد. این پل را قدیمی ترین پل سرپوشیده ساخته شده از چوب اروپا می دانند. این پل دارای یک برج 43 متری می باشد. این پل در قرن 13 ساخته شده و نقاشی های آن مربوط به قرن 17 می باشد. از این پل در گذشته به عنوان زندان و اتاق شکنجه استفاده می شده. 

12- پل جاسلینا کوبیتچک برزیل

این پل که یک بزرگراه می باشد در سال 2002 احداث شده است و دارای معماری بسیار قوی می باشد. پل ساحل شرقی دریاچه پارانو به مرکز شهر متصل می کند. این پل در سالیان اخیر به نماد برزیل تبدی شده است. 

منبع: theculturetrip.com