در میان مقاصد گردشگری فراوان همواره سفر به برخی مکان ها پرخطر می باشد و یا این مکان ها با خطر از بین رفتن زیست بوم خود مواجهند. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد مکان های گردشگری را به شما معرفی کند که در سال 2018 نباید به آن مکان ها سفر کنید.

با ما همراه باشید تا با این مکان ها آشنا شوید؛

 

مقاصدی که در سال 2018 نباید به آنجا سفر کرد

جزایر گالاپاگوس (The Galapagos Islands)

این جزایر آتشفشانی که در اقیانوس آرام قرار دارند بر روی خط استوا واقع شده اند. قوانین این جزایر به شکلی می باشد هر چه بیشتر گردشگران را دور نگه دارند و مانع ورود آن ها به این جزایر شوند. دلیل این امر تخریب هایی می باشد که گردشگران به اکوسیستم این منطقه وارد کرده اند. همچنین وجود حشرات و آبزیانی که به انسان آسیب های فراوان می زنند.

تاج محل (The Taj Mahal)

با وجود اینکه دهلی نو در میان مقاصد گردشگری پر بازدید قرار دارد ولی در سالیان اخیر با مشکل آلودگی شدید هوا روبه رو می باشد. همچنین بنای دیدنی تاج محل که در میان پر طرفدارترین مقاصد دیدنی دنیا قرار دارد در سال جاری در دست بازسازی می باشد و گردشگران نمی توانند به طور کامل از این مکان دیدن کنند (رنگ آمیزی).

پارک فنگ نگا، تایلند (Phang Nga Park, Thailand)

تایلند یکی از مقاصد گردشگری می باشد که دارای مناظری بسیار زیبا و دیدنی می باشد. این پارک در تایلند در سالیان اخیر با مشکل شدی آلودکی آب و ریختن زباله های فراوان توسط گردشگران مواجهه می باشد. در حال حاظر دولت این کشور به این مسئله وارد شده و در تلاش می باشد که این منطقه را پاک سازی کند.

میانمار (Myanmar)

کشوری در آسیای شرقی که همواره با مشکل حقوق بشر رو به رو می باشد. این کشور که در سال اخیر دست به پاکسازی اقلیت های مذهبی زده مورد انتقاد بسیاری از کشورها قرار گرفته است. اگر چه این کشور دارای آب و هوایی مناسب و منظره های زیبا می باشد ولی از نظر سیاسی شدیداً مشکل دارد.

اورست (Mt. Everest)

گرم شدن زمین باعث آب شدن برف های این کوه شده و سبب به وجود آمدن گودال هایی شده که برای کوهنوردان بسیار خطرناک می باشد. همچنین هزینه سفر به این مکان بسیار بالا می باشد.

میسوری / میزوری (Missouri)

 یکی از ایالت های غرب میانه آمریکا می باشد. مشکل عمده ای که این ایالت با آن مواجهه می باشد نا برابری نژادی است. این ایالت با خشونت، نابرابری جنسیتی و … نیز روبه رو می باشد. این نکته را نیز ذکر کنیم که این شهر دارای مکان های توریستی فراوانی می باشد ولی شرایط داخلی مناسبی دارا نمی باشد.

هندوراس (Honduras)

کشوری در شمال آمریکای مرکزی با سواحلی دلربا، حیات وحشی دیدنی، جنگل های بارانی و … . این کشور با مشکلات فراوان اجتماعی و سیاسی رو در رو می باشد. این کشور با مشکلاتی نظیر قتل، نابرابری، تروریست و … دست در گریبان می باشد.

دیوار بزرگ چین و پکن، چین (Great Wall of China and Beijing, China)

دیوار چین یکی از شگفتی های روی زمین می باشد و هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این منطقه با فرسایش بیش از اندازه و آلودگی شدید هوا رو به رو می باشد.

منبع: vivalifestyleandtravel.com