بهترین راه برای کشف یک شهر پیاده روی در خیابان های آن شهر می باشد. پیاده روی در یک شهر این امکان را به شما می دهد که عطر و بوی شهر را به طور کامل حس کنید. دریاتور در زیر بهترین شهرهای دنیا برای پیاده روی را به شما معرفی می کند.

 

بهترین شهرهای دنیا برای پیاده روی

1- ونکوور، کانادا (Vancouver, Canada)

به تازگی مسئولان این شهر نقشه کامل شهر را در تمامی شهر نسب کرده اند تا افرادی که در این شهر به پیاده روی مشغول هستند سردرگم نشوند. پیاده روی در کنار فالس کریک ونکوور یکی از بهترین مناطق این شهر برای پیاده روی می باشد. پیاده  به بازار های محلی شهر بروید و از غذاهای خیابانی لذت ببرید. پیاده به محل هایی بروید که ورود وسایل نقلیه ممنوع می باشد. 

2- پاریس، فرانسه (Paris, France)

پاریس را می توان رویایی ترین مقصد برای افرادی دانست که پیاده روی را دوست دارند. پیاده به سمت برج ایفل بروید و از مناظر زیبای این مسیر لذت ببرید و در کافه های شهر به نوشیدن قهوه بنشینید. در کنار رود سن به پیاده روی بروید و از آرامش آن لذت ببرید. خیابان شانزالیزه را پیدا بروید و از دروازه گذر کنید تا حس هنوز در قرن های گذشته را احساس کنید. شما می توانید با پیاده روی در این شهر تاریخ و گذر زمان را در پاریس تماشا کنید.

3- بوستون، ماساچوست، ایالات متحده آمریکا (Boston, Massachusetts, USA)

این شهر یکی از قدیمی ترین شهر های آمریکا می باشد که دارای چنید منطقه تاریخی است. در امتداد بندر بوستون به پیاده روی بروید و قدمی در پارک محلی این شهر بزنید. در هنگام پیاده روی غذاهای محلی را امتحان کنید تا طعم واقعی این غذاها را حس کنید. معماری بوستون را تماشا کنید تا پیشرفت را به معنای واقعی بتوانید حس کنید. پیاده به سمت کتابخانه عمومی بوستن بروید، این کتابخانه دومین کتابخانه بزرگ آمریکا می باشد.

4- نیویورک، ایالات متحده آمریکا (New York City, USA)

این شهر یکی از بزرگترین شهرهای جهان می باشد. در خیابان های نیویورک به پیاده روی بروید تا هیجان و سرزندگی را به معنای واقعی تماشا کنید. پیاده از میان وال استریت گذر کنید تا مرکز اقتصاد دنیا را کاملاً حس کنید. مناطقی مانند: پارک مرکزی، میدان تایمز، ساختمان دولت امپراتوری، منطقه تئاتر و … را تنها می توان پیاده به طور کامل دید.

5- فلورانس، ایتالیا (Florence, Italy)

مکانی دیگر برای پیاده روی فلورانس می باشد. شاید بتوان گفت بزرگترین اشتباه گذر با ماشین از میان خیابان های این شهر می باشد، خیابان هایی تاریخی، سنتی و زیبا که معنای واقعی گذر از تاریخ را می توان تماشا کرد. 

6- ملبورن، استرالیا (Melbourne, Australia)

ملبورن با پارک های زیبا و معماری های مدرن را تنها می توان با پیاده روی دید. باغ گیاه شناسی سلطنتی با بیش از 8500 نوع گیاه از سراسر دنیا یکی از مکان های زیبای این شهر می باشد. ملبورن مقصد سفری رویایی با راه هایی بی پایان برای پیاده روی. 

7- ادینبورگ، اسکاتلند (Edinburgh, Scotland)

شما می توانید با آرامش به دیدن مناطق تاریخی و معماری های مدرن بروید و از آرامش این مکان گردشگری لذت ببرید. پیاده به سمت قلعه ادینبورگ بروید و از مناظر دیدنی مسیر لذت ببرید. ادینبورگ را می توان مقصد رویایی برای عاشقان دانست. 

8- مراکش، مراکش (Marrakech, Morocco)

شاید بتوان گفت این شهر را تنها می توان پیاده تماشا کرد. برای لذت بردن از خیابان های کوچک، بازار های محلی و … باید پیاده روی کرد. پیاده به دیدن دست فروش های محلی بروید از غذاهای خیابانی لذت ببرید. 

9- بوینس آیرس، آرژانتین (Buenos Aires, Argentina)

این شهر زیباترین شهر برای پیاده روی در آمریکای جنوبی می باشد. بوینس آیرس را می توان پاریس آمریکا جنوبی دانست. پیاده به تئاترها، پارک های و بازار های این شهر بروید و از مناطق دیدنی شهر لذت ببرید. این شهر یک مکان رویایی برای افرادی است که به دنبال فرهنگی جدید و غذاهی لذیذ می باشند.

منبع: ecophiles.com