گرجستان کشوری است در مرز آسیا و اروپا. این کشور دارای تاریخچه طولانی با معماری باستانی، طبیعت با شکوه و غذاهای لذیذ. گرجستان هنوز یک مقصد ناشناخته محسوب می شود. دریاتور در مطلب زیر شما را بیشتر با این کشور آشنا می کنید و مکان هایی را که باید دید و کارهایی که باید انجام داد را به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید؛

 

کارهایی که باید در گرجستان انجام داد

پایتخت را بگردید

پایتخت بزرگ این کشور (تفلیس) بر سر راه ابریشم می باشد و قرن ها مورد استفاده قرار گرفته است. تقابل فرهنگ گذشته و دنیای مدرن در این شهر فضایی بسیار جذاب را به وجود آورده و تفلیس را شهری منحصر به فرد کرده. این پایتخت همواره در میان جنگ های گوناگونی بوده و تا به امروز چندین بار سوزانده شده و نابود گردیده. به داخل کوچه های قدیمی بروید و از میان خیابان ها عبور کنید تا واقعیت این شهر را درک کنید.

در دریای سیاه شنا کنید

بخش غربی این کشور توسط دریای سیاه احاطه شده است و در تابستان ها منطقه ای شلوغ می باشد. آب و هوا در مناطق غربی بسیار با دیگر مناطق گرجستان فرق دارد، تابستان های گرم و زمستان های برفی را دارا می باشد. باتومی یکی از مهم ترین بندرهای این کشور است که در تابستان میزبان گردشگران بسیاری می باشد. شما می توانید در بخش غربی کشور معماری های مدرن را تماشا کنید و آثار تاریخی که به طور کامل بازسازی شده اند.

اسکی و اسنوبرد

گرجستان دارای سه منطقه اسکی بسیار عالی می باشد. در میان این مناطق گوادوری از بقیه مناطق مشهور تر می باشد و هر ساله افراد زیادی برای اسکی به این مکان می روند. شما می توانید در هنگام انجام ورزش های زمستانی از منظره کوه های قفقاز لذت ببرید. 

خوردنی ها 

شما می توانید در این کشور لذیذ ترین گوشت ها و کباب ها را میل کنید. خینکالی یکی دیگر از غذاهای لذیذ گرجی می باشد که در میان مردمان محلی از شهرت بسیاری برخوردار است، شما می توانید لذیذ ترین خینکالی در مناطق کوهستانی گرجستان میل کنید. کشور گرجستان دارای نوشیدنی های گوارایی نیز می باشد.

پیاده روی در مناطق روستایی

کشور گرجستان یکی از بهترین کشور ها برای افرادی می باشد که عاشق پیاده روی هستند و دوستدار حیات وحش می باشند. در کشور مسیر های بسیار دیدنی برای پیاده روی وجود دارد. 

سفر به بالاترین محل سکونت در اروپا

گرجستان دارای بلند ترین محل سکونت در اروپا می باشد. این مکان در ارتفاع 2100 متر از سطح دریا واقع شده است. این محل در پای کوه شخارا یکی از بلندترین کوه های قفقاز قرار دارد. Ushguli یکی از روستاهای ساوانتی است که حدود 200 نفر ساکن است. این منطقه به مدت شش ماه سال از برف پوشیده شده است.

منبع: theculturetrip.com