اینکه شما قصد سفر طولانی دارید و یا سفر چند روزه تفاوتی ایجاد نمی کند. شما باید قبل از سفر یک سری موارد را رعایت کنید. دریاتور در زیر به بررسی کارهایی که قبل سفر باید انجام داد پرداخته.

با ما همراه شوید؛

 

13 کاری که باید قبل از سفر انجام دهیم

1- عکس اسناد مهم را تهیه کنید

عکس گذرنامه، گواهینامه و دیگر مدارک مهم خود را به همراه داشته باشید و یا بر روی گوشی خود ذخیره کنید تا در زمان به وجود آمدن مشکل بتوانید از آن استفاده کنید.

 

2- به همسایگان خود خبر دهید

اگر قصد مسافرت طولانی دارید حتماً به اطرافیانی که در ارتباط می باشید خبر دهید و در صورت امکان کلید خانه را در اختیار آن ها قرار دهید تا در مواقع ضروری بتوانند به خانه شما بروند.

 

3- خاموش کردن وسایل

تمام وسایل گازی و برقی خود را خاموش کنید. نشت گاز یکی از مواردی می باشد که همواره بسیاری از افرادی که به مسافرت می روند با آن مواجهه می شوند.

 

4- چراغ های تامر دار

حتماً در خانه خود چراغ های خودکار را نصب کنید. این چراغ ها در هنگام روز خاموش می باشند و با تاریک شدن هوا به طور خودکار روشن می شوند. این چراغ ها باعث می شود که اگر فردی قصد دزدی از منزل شما را داشته باشد به تصور اینکه فردی در خانه است وارد منزل شما نشود.

 

5- گیاهان

در سفر های طولانی همواره برای گیاهانی که در خانه وجود دارد مشکل به وجود می آید. یک سیستم قطره ای خودکار با یک بطری برای گیاهان خود قرار دهید تا در زمان مسافرت شما این گیاهان پژمرده نشوند.

 

6- باتری ماشین را قطع کنید

اگر شما قصد ندارید در سفر از ماشین خود استفاده کنید باتری ماشین خود را قطع کنید تا در زمان برگشت ماشین شما دچار مشکل نشود.

 

7- شارژ

تمام وسایل برقی خود را شارژ کنید. تلفن، دوربین و … همواره وسایلی می باشد که در طول سفر بسیار مورد استفاده شما قرار می گیرد. از شارژ کامل این وسایل اطمینان پیدا کنید.

8- شارژر

اگر قصد سفر به یک کشور دیگر را دارید اطلاعاتی از پریز های آن کشور کسب کنید. شما ممکن است به یک کشور دیگر بروید و سری شارژر شما با پریز های آن کشور متفاوت باشد، این باعث به وجود آمدن مشکل برای شما خواهد شد. سعی کنید از کشور خود شارژر های مورد نیاز را تهیه کنید.

 

9- سیستم امنیتی خانه

ممکن است شما قصد سفری طولانی داشته باشید. از چن هفته قبل تمام سیستم امنیتی خانه خود را چک کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام بخش های آن درست کار می کند.

 

10- اطمینان حاصل کنید برق شما قطع نمی شود

برای بسیاری از افراد این مشکل به وجود آمده که در هنگام ورود به خانه بوی بدی را حس کرده اند. این بود بد ناشی از فاسد شدن مواد غذایی داخل یخچال بوده. قطع شدن برق باعث به وجود آمدن مشکلات فراوان دیگری نیز می شود.

 

11- بیمه خود را چک کنید

اگر وسایل الکترونیکی گران قیمت به همراه دارید آن ها را بیمه کنید. در سفر های خارج از کشور حتماً بیمه مسافرتی تهیه کنید تا در زمان به وجود آمدن مشکل از آن استفاده کنید.

 

12- رزرو های خود را چک کنید

شما ممکن است برای سفر خود ماشینی کرایه کرده باشد یا هتلی، قبل از اینکه حرکت خود را شروع کنید از رزرو این موارد اطمینان حاصل کنید.

 

13- نکته آخر…

سطل زباله خود را تخلیه کنید.

منبع: citizen.co.za