انتخاب 10 ساحل برتر در جهان مانند انتخاب بهترین ستاره ها در راه شیری می باشد. در این جهان پهناور ساحل های زیبای زیادی وجود دارد. دریاتور در مطلب زیر 10 ساحل شنگف انگیز در این دنیا را به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا با این ساحل ها آشنا شوید؛

 

10 ساحل شگفت انگیز جهان

10- ساحل ناواگیو (Navagio Beach)

این ساحل شنی که در جزیره زاکینتوس یونان قرار دارد شما را یاد کارت پستال ها می اندازد. در کنار این ساحل یک قایق زنگ زده قرار دارد که مربوط به قاچاقچیان می باشد. این ساحل دارای صخره هایی از جنس سنگ آهک می باشد. 

9- ساحل بازس (The Baths)

این جزیره در میان جزایر ویرجین بریتانیا قرار دارد و ساحل آن از گرانیت های بسیار زیبا تشکیل شده است. شما بر روی شن ها راه می روید و وارد غار هایی می شوید که به وسیله این گرانیت ها تشکیل شده است.

8- ساحل تاپوااتای (Tapuaetai)

این ساحل در زبان محلی منطقه به معنی جزیره یک پا می باشد. ساحل در جزایر کوک در اقیانوس آرام قرار دارد. ساحل در بخش جزیره آیتوتاکی جزایر کوک قرار دارد. این ساحل مناظری را در اختیار گردشگران قرا می دهد که در کمتر جای دنیا می توان دید. 

7- ساحل زلاتنی رات (Zlatni Rat)

این ساحل یکی از کعروف ترین ساحل های اروپا می باشد و یکی از برترین جاذبه های گردشگری کرواسی. ساحل در جنوب جزیره براک کرواسی قرار دارد. در سال 2009 این ساحل از نظر محققان Lonely Planet در لیست 10 ساحل برتر سال قرار گرفت.

6- ساحل اولودنیز (Oludeniz)

اولودنیز یک روستای کوچک واقع در ساحل جنوب غربی ترکیه در دریای اژه است. این ساحل برای آب های فیروزه ای خود شهرت دارد. این ساحل در محل اتصال دریای اژه و مدیترانه می باشد و می توان گفت یکی از زیباترین ساحل های دریای مدیترانه می باشد. 

5- ساحل ترانک بای (Trunk Bay)

این ساحل در نزدیکی سنت جان کانادا قرار دارد. ساحل توسط انجمن ملی جغرافیای ایالات متحده در ردیف زیباترین ساحل های دنیا قرار گرفته است. یکی از ویژگی های این ساحل امکانات فراوانی می باشد که در ساحل تعبیه شده است. این نکته را اضافه کنیم که ترانک بای یک جزیره می باشد.

4- خلیج مایا (Maya Bay)

خلیج مایا یک ساحل کم عمق می باش که در جزیره کوه فی فی له قرار دارد. این مکان بسیار مورد توجه غواصان قرار دارد. این ساحل از سه طرف با صخره های 100 متری محاصره شده است. 

3- ساحل وایت هیفن (Whitehaven Beach)

این ساحل در جزیره ویت‌سان‌دی استرالیا قرار دارد. شهرت این ساحل بابت شن های سفید و طبیعت زیبای آن می باشد. این ساحل 6 کیلومتر طول دار و در میان دیواره بزرگ مرجانی کویینزلند واقع شده است. این ساحل دارای هتل ها و امکانات فراوانی می باشد.

2- ساحل تولوم (Tulum)

تولوم در ساحل شرقی شبه جزیره یوکاتان واقع شده است. این ساحل دارای گذشته ای طولانی می باشد و به 1200 سال قبل از میلاد بر می گردد. این جزیره یکی از بهترین نقاط زمین برای گذراندن تعطیلاتی آرام می باشد.

1- ساحل آنسه سورس دی آرجنت (Anse Source D’Argent)

رتبه اول این لیست مربوط به جزیره ای در سیشل می باشد. تصاویر این ساحل را شما در مجلات فراوانی دیده اید و عکاسان بسیاری برای عکاسی به این جزیره ی شگفت انگیز رفته اند. سنگ های ساحل دارای ترکیبی از سنگ های سنگین گرانیتی است که خط ساحلی را در بر می گیرد.

منبع: www.touropia.com