بیش از دو قرن است که انسان ها از بالن برای پرواز استفاده می کنند. بالن ها منظره هایی فوق العاده در اختیار مسافران خود قرا می دهند. در دنیای امروز بالن ها برای گردشگران استفاده می شوند تا بتوانند مناظر دیدنی را بهتر ببینند. دریاتور در زیر مکان هایی را به شما معرفی می کند که بهترین مناظر را در اختیار شما قرار می دهند.

با ما همراه باشید تا با این مکان ها آشنا شوید؛

 

10 مکان برتر برای بالن سواری در دنیا

10- دره یارا (Yarra Valley)

این منطقه دیدنی و جذاب در 35 کیلومتری ملبورن واقع شده است. سوار بالن در این منطقه شوید تا با یک سفری بی خطر و بی سر و صدا به دیدن زیباترین مناظر ای منطقه بروید. بالن سواری یکی از جذاب ترین سرگرمی ها در این منطقه می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری با هدف بالن سواری به این مکان می روند.

9- دیدن بیابان های دبی (Dubai Desert)

جای تعجب نیست بالن سواری بر روی بیابان های دبی مورد توجه بسیاری قرار گیرد. این بالن ها از نزدیکی برج خلیفه بلند می شوند و با ارتفاع 1200 متر بر روی بیابان های دبی می گذرند. این سفر ها 1 یا 2 ساعت به طول می انجامد. بالن ها ظرفیت 24 نفر را دارا می باشند و در صورت درخواست شما می توانید بالن اختصاصی تهیه کنید.

8- تئوتیئواکان (Teotihuacan)

تئوتیئواکان نام مکان باستانی بزرگی‌است در حوزهٔ آبگیر مکزیک که بزرگترین هرم‌هایی که پیش از درون‌شد اسپانیاییان بدین سرزمین ساخته‌شده‌است در آن جای دارد. این منطقه در 50 کیلومتری مکزیکو سیتی قرار دارد.بالن های این منطقه گردشگران را به تماشای موزه ای از آثار تاریخی می برد. یک پرواز معمولی با بالن 1 ساعت به طول می انجامد که شما می توانید در این یک ساعت به تماشای آثار تاریخی، شهر و دیگر مکان های دیدنی این منطقه رویایی بنشینید.

7- البوکرکی (Albuquerque)

البوکِرکی شهری در ایالت نیومکزیکو در ایالات متحده آمریکاست. برای علاقه مندان به بالن سواری و پرواز این شهر یک مکان ایده آل می باشد. در ماه اکتبر شما می توانید به تماشای بالن هایی بنشینید که از سراسر جهان به این منطقه می آیند که این خود منظره ای رویایی را به وجود می آورد. بسیاری از مردم در این رویداد شرکت می کنند، همچنین این شهر اجازه می دهد اپراتورهای مجاز نیز در طول فستیوال بازدیدکنندگان را سوار کنند.

6- سرنگتی (Serengeti)

پارک ملی سرنگتی در تانزانیا قرار دارد، این مکان یکی از بهترین مکان هایی می باشد که شما می توانید حیات وحش دست نخرده را ببینید. بالن سواری در این منطقه بسیار محبوب می باشد و دلیل آن این است که شما می توانید در هنگام بالن سواری به دور از هر گونه خطری به تماشای حیات وحش بروید و تمامی منطقه را به طور کامل ببینید.

5- آنگکور (Angkor)

انگکور شهری در شمال غربی کامبوج به عنوان پایتخت امپراطوری کهن خِمِر ساخته شد. انگکور وات زیباترین معبد شهر تخریب شده انگکور است. معابد این منطقه جذابترین دیدنی های این منطقه می باشد که در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است. گردشگران با بالن به تماشای این معابد می روند تا بتوانند معماری عالی این منطقه را راحتر ببینند. 

4- اقصر (Luxor)

معابد اقصر در نزدیکی نیل هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این مکان بیشتر به عنوان موزه ای در فضای باز شهرت دارد. بهترین راه برای تماشای یک موزه در فضای باز بالن می باشد. شما می توانید با بالن هایی که در این مکان قرار داده شده است به دیدن این مکان زیبا بروید.

3- باگن / باقان (Bagan)

باگن مهمترین مقصد توریستی میانمار می باشد. این شهر پایتخت اولین امپراطوری برمه از قرن 9 تا 13 بوده. این شهر بیشتر به عنوان شهر طلایی مشهور بوده است. امروزه بازدیدکنندگان می توانند در بالای هزاران معابد، استپاها و پگوداها (از جمله معبد معروف اناندا با اسپایدر های طلایی درخشان) پرواز کنند. می توان گفت تنها راهی که می توان به تماشای تمامی این آثار رفت استفاده از بالن می باشد. 

2- دره ناپا (Napa Valley)

شهرستان ناپا شهرستانی واقع در شمال منطقه خلیج سانفرانسیسکو در شمال ایالت کالیفرنیا در آمریکا می‌باشد. دره ناپا کالیفرنیا در سراسر جهان برای نقاشی های معروف خود شناخته شده است. یکی از راه هایی که مسئولان این منطقه برای آسیب نزدن به این مکان زیبا پیش رو گرفته اند استفاده از بالن می باشد. این بالن ها بدون نیاز به جاده و راه سازی گردشگران را به تماشای منظره های زیبای این منطقه می برند.

1- کاپادوکیا (Cappadocia)

شهری در ترکیه که هر ساله گردشگران بسیاری برای هدف بالن سواری به این منطقه می روند. شما می توانید به تماشای سنگ هایی بروید که طی سالیان طولان بر اثر آتشفشان، باد و باران و … تشکیل شده اند بروید. این مقصد سفر چند سالی می باشد در میان ایرانیان از شهرت خوبی برخوردار بوده. 

منبع: www.touropia.com