مسکو به عنوان یکی از بزرگترین شهر های دنیا دارای مراکز خرید متعددی می باشد شما می توانید در این مراکز خرید انواع وسایل، پوشاک و … تهیه کنید. نکته دیگر درباره مراکز خرید مسکو این است که در این مراکز شما می توانید اجناس با قیمت پایین نیز پیدا کنید. دریاتور در زیر به معرفی بهترین مراکز خرید این شهر پرداخته است.

 

برترین مراکز خرید مسکو

1- مرکز خرید گوم (GUM)

این مرکز خرید یکی از زیباترین معماری ها را در بین مراکز خرید دارا می باشد. بنای اصلی این مرکز خرید در سال 1890 ساخته شده و در سال 1920 به طور کامل بازساز شده است. این مرکز خرید در نزدیکی میدان سرخ قرار دارد و شما می توانید در این مکان لذیذ ترین غذاهای سنتی روسی را نیز میل کنید. در این مرکز بیش از 200 بوتیک وجود دارد که تمامی مارک های معتبر دنیا را در خود جا داده اند. این مرکز خرید همه روزه از 10 صبح تا 10 شب باز می باشد.

آدرس: 3, Red Square, Moscow

2- مرکز خرید تی.اس.یو.ام (TSUM)

این مرکز خرید بسیار شبیه مرکز خرید گوم می باشد. مرکز خرید در میان دیدنی های شهر مسکو قرار دارد و شما می توانید علاوه بر خرید به دیدن مراکز دیدنی نیز بروید. این مرکز خرید در سال 1908 ساخته شده است. در مکان شما می توانید 1000 مارک معتبر دنیا را ببینید. غذاهای این مرکز خرید با رستوران های بزرگ روسیه قابل مقایسه می باشد. این مرکز خرید نیز از ساعت 10 صبح تا 10 شب برای خرید باز می باشد.

آدرس: 2, ul. Petrovka, Moscow

3- مرکز خرید اُکُنی ریِد (Okhotny Ryad)

این مرکز خرید نیز در نزدیکی میدان سرخ قرار دارد و تفاوتی که با دیگر مراکز خرید دارد هزینه های این مرکز خرید می باشد. شما می توانید در این مرکز خرید قیمت های بسیار مناسبی را پیدا کنید. یکی از شهرت های این مرکز خرید بابت غذاهای این مرکز خرید می باشد. ساعت کار این مرکز خرید 10 صبح تا 10 شب می باشد.

آدرس: Manege Square, 1, Moscow

4- بازار مرکزی سوتنوی (Tsvetnoy Central Market)

بهشتی برای افرادی که به دنبال خرید کردن می باشند. این مرکز خرید 4645 متر مربع مساحت دارد. بازار مرکزی دارای 7 طبقه ساختمان می باشد. شما می توانید در این مرکز خرید مارک های معتبر و لوکس بازار های بین المللی را پیدا کنید. 3 طبقه از این ساختمان بزرگ به طور اختصاصی به خوردنی ها و نوشیدنی ها اختصاص پیدا کرده تا افرادی که به این مرکز خرید می روند در هنگام نیاز به این مکان ها بروند و استراحت کنند. ساعت کار این مجموعه نیز از 10 صبح تا 10 شب می باشد.

آدرس: Tsvetnoy bul. 15, bldg. 1, Moscow

5- مرکز خرید آفیمال سیتی (AFIMALL City)

یک مرکز خرید بسیار شیک و چشمگیر که تا حدودی از مرکز شهر دور می باشد. این مرکز خرید دارای 400 فروشگاه، 5 رستوران و کافه و یک سینما می باشد. این پرژه یکی از اولین و بزرگترین پروژه هایی برای ساخت مراکز خرید مدرن در روسیه بوده. این مرکز خرید هر روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب بر روی مراجعه کنندگان باز می باشد.

آدرس: Presnenskaya riverside, 2, Moscow City, Moscow

6- مرکز خرید متروپلیس (Metropolis Shopping Centre)

اگر به دنبال یک خرید خیابانی می باشید به این مرکز خرید بروید. البته این مرکز خرید تمامی مارک های برتر و شیک دنیا را در خود جای داده است. یکی از ویژگی های این مرکز خرید نزدیک بودن به مترو می باشد. ساعت کار این مرکز خرید 10 صبح تا 11 شب می باشد.

آدرس: Leningradskoye Hwy, 16А, bld. 4, Moscow

منبع: theculturetrip.com