اسکی در ایران بیشتر به عنوان یک ورزش لوکس مطرح است ولی در بسیاری از کشورها این گونه نیست، با این وجود مکان هایی در دنیا وجود دارد که برای ورزش اسکی یک منطقه لوکس می باشند. دریاتور در زیر به معرفی لوکس ترین و برترین مکان های دنیا برای اسکی پرداخته است.

با ما همراه باشید تا با این مکان ها آشنا شوید؛

 

لوکس ترین مناطق جهان برای ورزش اسکی

1- سنت موریتز، سوئیس (St. Moritz, Switzerland)

سن موریتز را می توان لوکس ترین مکان برای اسکی بازان دانست. این منطقه هر ساله میزبان خانواده های سلطنتی اروپا و بزرگترین بازیگران هالیوود می باشد. این منطقه هرساله بیش از 10000 جت خصوصی را در فرودگاه های اطراف خود می بیند. فرودگاه مونیخ که در نزدیکی این پیست قرار دارد بیشترین این جت ها را در خود جای می دهد. 

2- سپن، کلرادو، ایالات متحده آمریکا (Aspen, Colorado, USA)

این شهر با وجود جمعیت کمی که دارد، یکی از مشهورترین مراکز تفریحی زمستانی آمریکاست. هر کریسمس یا سال نو مجلات گوناگونی گالری از تصاویر بازیگران هالیوود که در این مکان هستند منتشر می کنند. اطراف این پیست لوکس اقامتگاه ها و هتل های بسیار لوکسی قرار دارد که در ردیف مشهور ترین هتل های دنیا می باشند. کافه های این شهر همواره پر است از میلیاردرهای مشهور سراسر دنیا.

3- لچ، اتریش (Lech, Austria)

این شهر در اتریش دارای گذشته ای 600 ساله می باشد که یکی دیگر از شهر های لوکس برای ورزش اسکی می باشد. خیابان های این شهر یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این شهر گردشگری می باشد. این شهر از زمانی که پرنسس دایانا برای اسکی به آنجا رفت به شهرت جهانی رسید. این مکان یکی از آرام ترین مکان هایی می باشد که لوکس پسندها به آنجا سفر می کنند.

4- کورچول، فرانسه (Courchevel, France)

این منطقه یکی از بزرگترین پیست های اسکی جهان را دارا می باشد. در واقع این پست چهار روستا را پوشش می دهد، که بالاترین آن 1850 متر ارتفاع دارد. این مکان دارای 11 هتل 5 ستاره و 3 هتل 6 ستاره می باشد. هتل های این منطقه بیشتر شبیه کاخ های فرانسوی می باشد. 

5- لنزرهاید، سوئیس (Lenzerheide, Switzerland)

می توان این پیست را لوکس ترین پیست اسکی در سوئیس دانست. تنیس باز مشهور راجر فدرر ویلای شخصی خود را در این منطقه ساخته است. رستوران های این پیست دارای ستاره میشلن می باشند. این منطقه علاوه بر پیست اسکی دارای دیدنی های بسیار جذابی نیز می باشد. 

6- ویسلر بالکومب، کانادا (Whistler-Blackcomb, Canada)

بیش از دو میلیون نفر سالانه از ویسلر بازدید می‌کنند در درجه اول برای اسکی آلپاین و اسنوبورد و در تابستان برای دوچرخه سواری در کوهستان در پیست اسکی بلک‌کم. این مکان لوکس دارای طبیعتی بسیار زیبا می باشد که همواره در میان لوکس پسند ها یکی از مقاصدشان می باشد. 

7- کورتینا، ایتالیا (Cortina, Italy)

یک شهرک در بخش آلپ استان بلونو، ونتو شمال ایتالیا است. این پیست لوکس میزبان بازی‌های المپیک زمستانی ۱۹۵۶ بوده. خیابان های این شهر دارای عمارت هایی مربوط به قرن 19 می باشد که میزبان میلیاردر ها می باشد. 

8- زورس، اتریش (Zurs, Austria)

این پیست در نزدیکی لخ در اتریخ قرار دارد. شهر پر است از فانتزی هایی که انسان ها در رویاهای خو می بینند. این مکان را می توان آرام ترین و خلوت ترین پیست لوکس اسکی دانست. 

منبع: www.momondo.co.uk