شهر فلورانس در ردیف تاریخی ترین شهر های کشور ایتالیا می باشد. این شهر هر ساله میزبان گردشگران بسیاری می باشد که از دیدنی های این شهر دیدن می کنند. دریاتور در زیر به معرفی دیدنی های این شهر تاریخی می پردازد.

با ما همراه باشید تا با جاذبه های این شهر آشنا شوید؛

 

آشنایی با دیدنی های شهر تاریخی فلورانس

کاخ پیتی (Palazzo Pitti)

کاخ پیتی یک کاخ وسیع متعلق به دوره رنسانس در فلورانس ایتالیا است. این کاخ در سمت جنوبی رود آرنو و به فاصله کمی از پونته وچیو واقع شده است.مرکز این کاخ محل اقامت یک بانک‌دار جاه‌طلب فلورانسی به نام لوکا پیتی بوده است. کاخ پیتی در سال ۱۵۴۹ توسط خاندان مدیچی خریداری شد و تبدیل به محل اصلی اقامت خانواده‌های حاکم در دوک‌نشین بزرگ توسکانی شد. در سال‌های بعد از این کاخ به عنوان یک خزانه استفاده شد و لوازم لوکس، نقاشی‌ها و جواهرات بسیاری در این کاخ نگه داشته می‌شد. در اواخر قرن هجدهم، از این کاخ به عنوان پایگاه اصلی ناپلئون بناپارت و پس از آن به عنوان یکی از کاخ‌های سلطنتی مورد استفاده قرار گرفت. این کاخ در سال ۱۹۱۹ توسط ویکتور امانوئل سوم به مردم هدیه شد. کاخ پیتی هم‌اکنون بزرگ‌ترین مجموعه موزه در فلورانس است.

اوفیتزی (Uffizi Gallery)

گالری اوفیتزی از موزه‌های هنر در ایتالیا است. این موزه که در شهر فلورانس واقع شده در زمره قدیمی‌ترین و مشهورترین موزه‌های هنر اروپا و جهان است. در این گالری شما می توانید آثاری از استادان رنسانسی چون میکل آنژ، رافائل و بوتیچلی را تماشا کنید. 

کلیسای جامع فلورانس (Basilica of Saint Mary of the Flower)

کلیسای اصلی شهر فلورانس ایتالیا می‌باشد. همان‌طور که به صورت متداول، اندومودی فیرنزه مورد خطاب می‌باشد، درسال ۱۲۹۶ میلادی براساس طراحی آرنولفو دی کامبیو به سبک معماری گوتیک شروع به ساخت کرد؛ و از لحاظ ساختمانی در سال ۱۴۳۶ با گنبدی به اتمام رسید که توسط فیلیپو برونلسکی مهندسی شده بود. خارج باسیلیکا با پنل‌های مرمرین پلیکروم در سایه روشن‌های متنوعی از سبز و صورتی مورد مواجهه بوده و بارنگ سفید دورکاری شده و دارای یک ظاهر گوتیک رودوال قرن نوزدهمی استادانه توسط امیلیو دی فابریس می‌باشد. مجتمع کلیسای جامع، که در پیزا دل دومو واقع شده، شامل تعمید گاه و برج کلیسای گیوتو می‌باشد. سه ساختمان جز مکان میراث جهانی یونسکو می‌باشد که مرکز تاریخی فلورانس را پوشانیده و جاذبه اصلی برای توریست‌هایی است که منطقه توسکانی را بازدید می‌نمایند. باسیلیکا (کلیساهایی که سالن طولانی دارند) یکی از بزرگترین کلیساهای ایتالیا محسوب می‌شود، و تا پیشرفت مواد ساختمانی جدید در دوره مدرن، گنبد آن بزرگترین مورد درجهان بوده است. هنوز هم بزرگترین گنبد آجری ساخته شده در جهان می‌باشد. کلیسای اصلی، کلیسای مادر مربوط به اقامت گاه پاپ اعظم کاتولیک رومی مربوط به فلورانس می‌باشد، که هم اکنون پاپ اعظم آن گیوسپه بتور است.

باسیلیکای سنت ماریا نولا (Santa Maria Novella)

باسیلیکای سنت ماریا نولا یک کلیسا کاتولیک واقع در فلورانس ایتالیا می‌باشد. و سده ۱۴ام میلادی به پایان رسید که این بنا را به سبک معماری گوتیک-معماری رنسانس طراحی شده‌است.

کلیسای سانتا کروچه (Santa Croce, Florence)

کلیسای سانتا کروچه به معنی کلیسای صلیب مقدس، یکی از ساختمان‌های دیدنی شهر فلورانس ایتالیا است. در این کلیسا آرامگاه بزرگانی چون میکل آنژ، گالیله، ماکیاولی، فوسکولو، جنتیله، جاکینو روسینی و گولیلمو مارکونی وجود دارد.

کلیسای سن لورنتزو (Basilica di San Lorenzo, Firenze)

کلیسای سن لورنتزو یک کلیسای کاتولیک در فلورانس، ایتالیا است. این کلیسا در حدود سال ۱۴۱۹ میلادی فیلیپو برونلسکی شروع به ساخت شده اما با مرگ وی در سال ۱۴۴۶ ادامه کار به آنتونیو مانتی یا میکل‌آنژ سپرده شد، اگرچه ساخت کلیسا برای بازدید پاپ پیوس دوم در سال ۱۴۵۹ به پایان یافته بود اما راهروها سمت راست کلیسا در دهه ۱۴۸۰ و دهه ۱۴۹۰ میلادی ساخته شده است.

کتابخانه لورنزی یا لورنس (Laurentian Library)

‘کتابخانه لورنس کتابخانه‌ای تاریخی است که در شهر فلورانس ایتالیا قرار دارد. این دهلیز توسط میکلانژ طراحی و ساخته شده‌است. نقشه این ساختمان از وظیفه خاص کتابخانه و زمین نسبتاً محدودش متأثر بود و میکلانژ می‌باید در دو فضای یکی دراز و افقی کتابخانه و دیگری فضای عمومی دهلیز آن کار می‌کرد. در فضای دوم، همه چیز عظیم و تجسمی است، ولی در فضای نخست، سطوح و برجستگی‌های تالار مطالعه یکنواخت و کم عمق تر شده‌اند برای آنکه حواس مطالعه کنندگان پرت نشود، ارتفاع پله‌ها و نرده‌های طرفین آن طوری کار شده‌است ک حرکت بر روی آن را آسان می‌سازد. ستون نماها و تاق نماهایی که به صورت جفتی و گاه به صورت منفرد در این بنا به کار گرفته شده، متأثر از معماری روم باستان است.

پونته وچیو یا وکیو (Ponte Vecchio)

پونته وِکیو یک پل قوسی سنگی قرون‌وسطایی در فلورانس ایتالیاست که بر روی رود آرنو بنا شده‌است. پونته وکیو به خاطر بازارچهٔ قدیمی‌اش شهرت دارد که در آغاز متعلق به گوشت‌فروشان بوده اما اکنون جواهرفروشان، سوغات‌فروشان و دلالان هنری در آن مشغول به کارند. پل‌های پونته آله گراتزی و پونته سانتا ترینیتا همسایگان این پل روی رود آرنو به‌شمار می‌روند.

پیازاله میکل آنژ (Piazzale Michelangelo)

فلورانس در ردیف شهرهایی قرار دارد که باید پیاده در خیابان های آن راه رفت تا بهتر به شکوه این شهر پی ببرید. به سمت پیازاله میکل آنژ قدم بزنید تا مجسمه داوو که یکی دیگر از آثار میکل آنژ می باشد دیدن کنید. این اثر از جنس برنز می باشد. میدان اثر معماری به نام جوزپه پوگی است، که در سال ۱۸۶۹ روی تپه‌ای درست در جنوب منطقه‌ی تاریخی فلورانس و ساحل جنوبی رود آرنو بنا شده.

باغ‌های بابولی (Boboli Gardens)

معماری این باغ های زیبا بر اساس سبک معماری رنسانسی و توسکانی می باشد. در بخش‌های مختلفی از این باغ، مجسمه‌های باستانی وجود دارد که از سنگ مرمر ساخته شده‌اند و بوی درختان مرکبات در این باغ روحی تازه به شما می‌بخشد. این باغ ها در سال 1550 در زمین‌های کاخ پیتی ساخته شده است.

منبع: www.telegraph.co.uk