مسافرت یک تجربه هیجان انگیز و لذت بخش است. زمانی که شما در مسافرت هستید یک اشتباه ممکن است سبب به وجود آمدن مکلاتی فراوان شود. دریاتور در مقاله زیر قصد دارد شما را با 10 اشتباه رایج در سفر آشنا کند که شما باید از آن ها اجتناب کنید.

با ما همراه باشید؛

 

10 اشتباه رایج در سفر

1- حوادث پیش بینی نشده

همیشه گذرنامه خود را چک کنید و مراقب باشید تاریخ آن منقضی نشده باشد. بسیار برای ما پیش آمده است که مسافر مشغول رزو می باشد ولی تاریخ گذرنامه آن گذشته است.

زمان صدور ویزا برای مقصدی که قصد دارید بروید را بپورسید تا در زمان سفر دچار مشکل نشوید. به طور مثال برای صدور ویزای دبی در ایران بین 7 تا 10 روز باید زمان گذاشت.

2- بسته بندی وسایل

یکی از مشکلات سفر جمع کردن و بسته بندی وسایل می باشد. فرد چند چمدان بزرگ را برای یک سفر 2 یا 3 روزه جمع می کند که این خود سبب به وجو آمدن مشکلاتی در حمل و نقل می شود. بسته های خود را تا جایی که ممکن است کوچک و فشرده بسته بندی کنید.

3- برنامه ریزی فعالیت های بیش از حد

برنامه های سفر خود را فشرده نکنید. برای طول روز خود تعدادی محدود فعالیت در نظر بگیرید تا دچار خستگی و بی حالی نشوید. بسیاری هستند که تصور دارند که در سفر نباید خوابید و همراه باید در تکاپو باشیم، این یک نظریه بسیار اشتباه می باشد.

4- استفاده بیش از حد از دوربین

اینستاگرام، فیسبوک، تلگزام و دیگر صفحات مجازی سبب شده است که فرد در طول سفر هدفی به جز عکس برداری نداشته باشد. در طول سفر سعی کنید به فکر لذت بردن باشید و اگر قصد عکس انداختن دارید به طور محدود از گوشی و دوربین استفاده کنید.

5- هماهنگی تمامی کارها

یکی از مشکلاتی که برای مسافران وجود دارد سردرگردانی در انتخاب هتل، مشکل رزرو پروازد و … می باشد. برای آنکه با این مشکل رو در رو نشوید بهتر است این کار را به یک آژانس مسافرتی بسپارید و خود به فکر هماهنگ کردن دیگر کار ها باشید.

6- تکیه بیش از حد بر کتاب های راهنمایی

دیدن و مطالعه راهنمای سفر یک مکان بهترین شیوه برا آشنایی با مقصد می باشد. این کتاب ها دارای راهنمایی های بسیار مفیدی برای گردشگران می باشد، ولی این نکته را باید در نظر گرفت که این راهنماها، راهنمای سفر یکی دیگر است، یعنی شخصی دیگر آن را نوشته و برنتمه ریزی کرده. به طور یقین برنامه ریزی شما با برنامه ریزی یکی دیگر متفاوت می باشد و باید خود شما برنامه خود را بنویسید.

7- خرید بیمه مسافرتی

زندگی غیر قابل پیش بینی می باشد و هر چیزی ممکن است پیش بیاید. بیمه چیزی می باشد که بسیاری ز افراد به آن توجه نمی کند ولی در ردیف واجبات سفر است.

8- کیف پول و استاد

بسیاری هستند که تمام پول خود و کارت ها را در یک جا نگه می دارند که این خود اشتباه می باشد. همواره مقداری پول نقد و یا یک کارت اعتباری در یک جیب یا کیف دیگر خود قرار دهید تا در صورت بروز مشکلی از آن استفاده کنید.

9- خوردن و نوشیدن بی از حد

بسیاری هستند که تا وارد یک هتل و یا یک مقصدی جدید می شوند شروع به خوردن و نوشیدن بیش از حد می کنند و این سبب می شود طرف دچار مشکلاتی فراوان شود و سفر خود را خراب کند.

10- سفر با افراد نادرست

همراه سفر بسیار مهم می باشد. یکی از مهم ترین عواملی که سبب می شود یک سفر تبدیل به یک سفر رویایی شود انتخاب همراه مناسب می باشد. اگر شما فردی با اخلاقیات متفاوت با خود به سفر ببرید در زمان سفر به طور یقین برای ما مشکل به وجو می آید.

منبع: vivalifestyleandtravel.com