کشف شهرهای جدید با دیدنی های جدید یکی از جذابیت های گردشگری می باشد. زمانی که شما وارد یک شهر جدید می شوید تمیزی و زیبایی شهر بر روی شما تاثیر می گذارد. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد پرطرفدارترین شهرهای رنگی دنیا را به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این شهرهای رنگارنگ آشنا شوید؛

 

10 شهر پرطرفدار و رنگارنگ در دنیا

1- سان خوآن، پورتوریکو (Old San Juan, Puerto Rico)

این شهر پایتخت و بزرگترین شهر پورتوریکو می باشد. منطقه تاریخی پورتوریکو دارای خیابان هایی است که کلیساها، خانه ها و قلعه ها با رنگ های گرمسیر اسپانیایی و کارائیب قدیمی پوشانده شده اند. ساختمان های رنگارنگ با رنگ های گوناگون و منظره ای روبه اقیانوس صحنه های رویایی را برا مسافران به وجو می آورد. 

2- هاوانا، کوبا (Havana, Cuba)

هاوانا پایتخت، بزرگترین بندر، بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر و عمده‌ترین مرکز اقتصادی کشور کوبا می باشد. معماری رنگارنگ (ساختمان هایی با رنگ هایی از قبیل فلورسنت زرد، سبز و آبی) کمک می کند تا احساس پر جنب و جوش و گرمسیری از هاوانا را بیابید. زمانی که وارد این شهر می شوید می بینید که رنگارنگی علاوه بر ساختمان ها در ماشین های و لباس ها شهر نیز وجود دارد.

3- بورانو، ایتالیا (Burano, Italy)

جزیره ای در ایتالیا که شاید می توان یکی از رویایی ترین مکان ها برای سفر باشد. در میان کانال های آب حرکت کنید تا منظره ای زیبا از خانه های رنگارنگ را تماشا کنید. یک افسانه باستانی می گوید که ماهیگیران جزیره خانه های خود را با رنگ های روشن رنگ می زدند تا آن ها بتوانند از راه دور در مه خانه های خود را ببینند. جالب توجه است که خانه ها یک الگوی رنگ مخصوص بر اساس یک سیستم خاص را دنبال می کنند: اگر می خواهید خانه خود را رنگ کنید، باید درخواست خود را به دولت ارسال کنید و با یک لیست از رنگ های مجاز برای آن خانه های خاص پاسخ دهید.

4- بو کاپ، آفریقای جنوبی (Bo Kaap, South Africa)

سفر به بوکاپ کیپ تاون بیشتر بابت خانه های رنگی و خیابان های سنگ فرش شده مشهور است. خانه های رنگارنگ یکی از نوآوری های جدید می باشد. انی رنگ های نشان دهنده منطقه ی شادی می باشد که در حال رشد است. این نوع رنگ آمیزی در سالیان اخیر به یک نوع سنت در میان مردم محلی تبدیل شده است.

5- لیلی سایت، گرینلند (Ilulissat, Greenland)

این شهر در غرب گرینلند علاوه بر جاذبه های مربوط به مجسمه های غول پیکر یخی به خاطر ساختمان های رنگارنگ خود شهرت جهانی دارد. این سنت از قرن هاپیش در این منطقه رایج بوده است. این ترکیب رنگی ها به این شکل می باشد: بیمارستان ها زرد، ایستگاه های پلیس سیاه، خانه ماهیگیر ها آبی و در نهایت مردم رنگ های متنوعی برای خانه های خود انتخاب کردند.

6- شهر کوکهم/کخم ، آلمان (Cochem, Germany)

بسیاری از کارشناسان گردشگری شهر کخم را یک شهر رویایی و بسیار زیبا می دانند. در این شهر شما قلعه هایی مربوط به قرون وسطی، مغازه های رنگارنگ، قایق های رنگارنگ بر روی رودخانه می بینید. یکی از لذت بخش ترین کارها در این شهر قدم زدن در اطراف و داخل شهر می باشد.

7- وروتسواف، لهستان (Wroclaw, Poland)

وروتسواف شهری در جنوب غربی لهستان می باشد. این شهر قدیمی و زیبا دارای ساختمان هایی بسیار زیبا و رنگارنگ می باشد. که شور حالی بسیار خوب را در شهر به وجود آورده است. این شهر روحیه شاد بودن را در شما فعال می کند. بازار ها و ساختمان های تاریخی شهر که مربوط به قرون وسطی می باشد یکی از بهترین جاذبه های این شهر رنگارنگ می باشد.

8- نیوفاندلند، کانادا (Newfoundland, Canada)

این شهر یکی از شرقی ترین شهر های کانادا می باشد. این شهر ترکیبی از خانه های رنگارنگ، طبیعتی سبز و سنگ های تیره می باشد. یکی از دلایل رنگارنگ بودن این خانه ها برای ملوانان می باشد که در مه از راه دور بتوانند خانه ها را ببینند و مسیر خود را گم نکنند. 

9- شی چوئن، مراکش (Chefchaouen, Morocco)

این شهر به دلیل معماری زیبای خود به عنوان مروارید آبی شناخته می شود. گردشگران از سراسر دنیا برای تماشای خیابان های تنگ و آبی این شهر وارد این منطقه می شوند. در سال 1930 پناهندگان یهودی دست به رنگ آمیزی این خانه ها زدند و بعد از چندین سال این کار به عنوان یک سنت شد و هر ساله خانه ها با رنگی جدید رنگ آمیزی می شود.

10- جیپور، هند (Jodhpur, India)

آخرین شهر در این لیست شهر جیپور می باشد. اگر به هند سفر کردید حتماً به این شهر بروید تا منظره شهر آبی جیپور را ببینید. این شهر نام خود را از رنگ های رنگارنگ درخشان که بسیاری از براهمان ها برای پوشش خانه هایشان استفاده می کنند، می گیرد.

منبع: ecophiles.com