در بسیاری از داستان های رد پایی از قلب روستاهای اروپایی وجود دارد، روستاهای رویایی با افسانه هایی گوناگون و داستان های عاشقانه. تپه های سرسبز مناظر دیدنی در اطراف روستا ها همواره مکانی برای عشاق بوده. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد تعدادی از این روستاها و شهرهای کوچک را در اروپا به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا درباره این روستاها بیشتر بشناسید؛

 

روستاهای شگفت انگیز برای یک سفر رمانتیک

کیلکنی، ایراند (Kilkenny, Ireland)

شهری کوچک با معماری قرون وسطایی در جنوب شرقی ایرلند. کلبه های زیبا و خیابان های سنگ فرش فضایی بسیار رمانتیک را ایجاد کرده است. تاریخ این شهر را می توان در قلعه های سنگی و کلیساهای خیره کننده آن تماشا کرد. کتابخانه مرکزی و موزه انجمن باستان شناسی کیلکنی یکی از بهترین جاذبه های این شهر می باشد.

مانارولا، ایتالیا (Manarola, Italy)

روستایی در شمال ایتالیا با مناظری دیدنی و دلربا. مانارولا از 5 روستا تشکیل شده که هر ساله گردشگران زیادی را به چشم می بینند. این مکان یکی از بهترین مقاصد سفر برای ماه عسل در دنیا می باشد. Lovers Lane را می توان یکی از بهترین جاذبه های این منطقه دانست. 

رین، شهرستان نوردلند، نروژ (Reine, Nordland County, Norway)

اگر به دنبال مقصدی آرام برای گذراندن تعطیلات عاشقانه می باشید به رین در استان نوردلند بروید. این روستای رمانتیک جمعیتی در حدود 300 نفر دارند. شما می توانید در این منطقه طبیعت واقعی جهان را تماشا کنید. شما می توانید در کنار دریا در زیر نورهای شمالی شب را در کنار عشق خود سپری کنید.

کلمار، فرانسه (Colmar, France)

شهری کوچک در شمال شرق فرانسه در مرز آلمان. خیابان هایی با معماری رنسانس که مکانی عالی برای یک پیاده روی جذاب می باشد. شما می توانید گواراترین نوشیدنی ها را در این شهر کوچک میل کنید و از تمامی لحظات خود لذت ببرید. این شهر جادویی دارای طبیعتی بسیار زیبا می باشد که همواره مقصدی مورد اعتماد برای عشاق بوده.

کداکس، خیرونا، اسپانیا (Cadaques, Girona, Spain)

ساحلی آرام و پر زرق و برق را می توان در این روستا ببینید. این روستا تنها 2:30 ساعت با شهر بارسلون فاصله دارد. سواحل این روستا در تابستان میزبان بسیاری از عاشقان است که به دنبال مکانی دنج می گردند.

گرویر یا گریورس، سوئیس (Gruyères, Switzerland)

این شهر کوچک در ایالت فریبورگ کشور سوئیس قرار دارد. این شهر کوچک دارای معماری قرون وسطایی می باشد. شهر گریور دارای داستان ها و افسانه های گوناگونی می باشد و این خود سبب شده مکانی مناسب برای افراد رمانتیک باشد. موزه هنر گریگر به قرن 13 می رسد و 800 سال تاریخ، فرهنگ و معماری قرون وسطایی را به نمایش می گذارد. در این شهر قلعه هایی وجود دارد که از دل آن ها عشق های جاودانه درآمده است. 

ایتککرتورمییت، گرینلند (Ittoqqortoormiit, Greenland)

این منطقه را می توان در ردیف مناطقی قرار داد که طولانی ترین یخبندان را دارا می باشد. این شهر کوچک (روستا) مناظری را در اختیار شما قرار می دهد که هیچ وقت ندیده اید. پیاده روی بر روی برف، ماشین سواری بر روی برف، قایقرانی و … تنها بخشی از تفریحات این روستای رمانتیک می باشد.

بیبری، انگلستان (Bibury, England)

این روستای افسانه ای را به عنوان زیباترین روستای انگلستان شناخته می شود. در طول اقامت خود در این روستا حتماً تمامی اطراف و داخل این منطقه را پیاده بروید. کلیسای سنت ماری و چای خانه های این منطقه بهترین مکان های این روستای رمانتیک می باشد. 

مونساراز، پرتغال (Monsaraz, Portugal)

روستای کوچکی در حومه نورد بر بالای تپه ای بر لبه صخره ای قرار دارد. این روستا 800 نفر جمعیت دارد. این روستای فریبنده دارای رستوران هایی با غذاهای لذیذ، مغازهای هنری، خانه های سفید می باشد. اگر عشاقی هستید به دنبال ماجراجویی جدید حتماً به این مکان بروید.

منبع: ecophiles.com