تا کنون توجه کردید که چگونه رویای سفر حود را تحقق بخشید؟ شما هم می توانید با برنامه ریزی دقیق و ساده گیری درباره بسیاری از مسائل به سفر های زیادی بروید. دریاتور در مقاله زیر قصد دارد شما را با تفکری که سبب می گردد که بسیار سفر کنید و رویای سفر خود را به واقعیت تبدیل کنید.

با ما همراه باشید؛

 

 تحقق رویای سفر 

همه ما رویاهای پر زرق و برق برای سفر کردن داریم، از کلبه هایی در دره های سرسبز تا هتل هاب لوکس با تمامی امکانات. 

یک لیست از مقاصد سفری که در رویاهای شما وجود دارد تهیه کنید.

در دید اول این لیست نیاز به کیفی پر از پول و وقتی بسیار آزاد نیاز دارد (به عبارت دیگر زمانی که لاک پشت ها پرواز می کنند).

برای رسیدن به این هدف باید حرکت کرد، کاری انجام داد. 

اولویت بندی کنید

حرکت خود را بر روی یک نقشه ترسیم کنید و نقطه شروع و پایان را مشخص کنید. از نقطه شروع بر روی نقشه ماشین خود را روشن کنید و یا سوار یک اتوبوس شوید. دید خود را وسیع تر کنید و خود را درگیر امشب کجا بخوابم و … نکنید.

چه اتفاقی می افتد؟

اکنون که شما اولویت های خود را به طور مستقیم به دست آورده اید، با چالش هایی که در طول مسیر مواجه خواهید شد، راحت تر برخورد می کنید.

پول؟ خوب، چقدر شما نیاز دارید و چه زمانی؟ کاملا مطمئن نیستید؟ خوب، پس این اولین چالش شماست. هزینه سفر را به طور کاملاً دقیق حساب کنید و یا با خطای کم. حساب کردن این هزینه سبب می گردد تا شما ببینید تا چه مکانی بر روی نقشه خود می توانید حرکت کنید (2 شهر، 4 شهر و یا بیشتر)

بچه دارین؟ سفر با بچه های همواره مشکلات خاص خود را دارد و باید از قبل درباره آن برنامه ریزی کنید. سفر با بچه ها همواره یک کلاس آموزشی برای آن ها می باشد تا با فرهنگ ها و شرایط دیگر زندگی آشنا شوند

صرفه جویی در هزینه ها

حال وارد بحث بسیار مهم مالی شدیم! مهمترین نکته سفر تامین هزینه ها می باشد. برای رسیدن به این هدف باید گام های بزرگی برداشت.

در بالا به شما گفتیم که به طور کامل هزینه ها را حساب کنید. حال لیست را با دقت مطالعه کنید و از هزنیه های غیر ضروری آن کم کنید، به طور متال پرواز خود را ارزان تر بگیرید و یا هتلی که قصد دارید در آن اقامت داشته باشید یه درجه پایین تر بیاورید.

برای افرادی که هنوز قصد سفر ندارند و می خواهند در آینده به سفر بروند توصیه می کنیم تمامی هزینه هایی که در بالا محاسبه شده را نیز آن ها حساب کنند و یک حساب بانکی و یک صندوقی مخصوص سفر در نظر بگیرند و ماهیانه پولی به آن اضافه کنند تا در زمان سفر مشکلی پیش نیاید.

چرا یک سری کارها را برای سفر رفتن انجام ندهیم!؟ به طور مثال فرد به دنبال فروش وسایلی باشد که دیگر به آن ها نیاز ندارد. 

یکی از راه های صرفه جویی پیدا کردن بلیط ارزان می باشد. از آنجایی که ما خود آژانس هواپیمایی می باشیم به شما توصیه می کنیم در وسط هفته سفر کنید تا بتوانید نرخ پایین بلیط بدست بیاورید.

زمان برای سفر

یکی دیگر از مشکلاتی که بر سر راه سفر کردن می باشد زمان می باشد. در دنیای امروز بسیاری از مردم دچار کمبود وقت می باشند. برای حل این مشکل از کوچکترین زمان بیکاری خود استفاده کنید. تعطیلات آخر هفته خود را به مقاصد نزدیک اختصاص دهید و تعطیلات چندین روزه را به مقاصد دور بروید.

زمانی که شما وارد یک شهر جدید می روید لازم نمی باشد تمامی کوچه های آن را بگرید، خود من به شخصه افراد زیادی را دیده ام که زمانی که به مسافرت می روند تمام وقت خود را صرف گشتن در مکان هایی می کنند که علاقه ای به آن ها ندارند. به افرادی که قصد سفر دارند پیشنهاد می دهیم که قیل از سفر مشخص کنند از چه مکان هایی لذت می برند و در زمان رسیدن فقت هدفشان تماشای آن مکان ها باشد.

بخوانید!

مطالعه کتاب های گوناگون سبب می شود شما به کارهایی که قصد دارید انجام دهید ترغیب شوید. مجلات گوناگون در باره سفر، رمان های که مقاصد گوناگون را به شما معرفی می کند و … سبب می گردد شما راه های سفر را بشناسید.

منبع: www.momondo.co.uk