به طور یقین زیباترین ساحل های جهان در مناطقی به دور از شهرهای بزرگ قرار دارند. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد شما را با بهترین ساحل های دنیا که در شهرهای مشهور قرار دارد آشنا کند. این ساحل ها علاوه بر زیبایی های منحصر به فرد خود دارای امکانات بسیاری نیز می باشند.

با ما همراه باشید تا با این ساحل ها آشنا شوید؛

 

بهترین ساحل های شهری دنیا

10- ساحل جمیرا (Jumeirah Beach)

ساحل جمیرا مشهور ترین ساحل دبی می باشد که هتل 7 ستاره برج العرب در آن قرار دارد. ساحلی با آب های فیروزه ای و شن و ماسه های سفید با تمامثی امکانات و تفریحات آبی. این ساحل در طول سال میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد به خصوص در زمانی که بیشتر سواحل دنیا در فصل زمستان قابل استفاده نیست این ساحل با تمامی امکانات میزبان مسافران می باشد.

9- ساحل بارسلونتا (Barceloneta)

بارسلونتا ساحل اصلی شهر بارسلون می باشد. این ساحل در نزدیکی مرکز شهر می باشد و به راحتی قابل دسترس می باشد. گردشگران می توانند در کنار این ساحل به دوچرخه سواری بپردازند و تمامی امکانات این ساحل رویایی به راحتی استفاده کنند. یکی از مشکلات این ساحل شلوغی بسیار زیاد در طول فصل تابستان می باشد.

8- ساحل کلیفتون (Clifton Beach)

کیپ تون دارای ساحل های زیادی می باشد که کلیفتون بهترین ساحل این شهر می باشد. این ساحل تنها 10 دقیقه از شهر فاصله دارد که دارای مجموع هایی بسیار مدرن با تمامی تجهیزات می باشد. این نکته را نیز ذکر کنیم ساحل کلیفتون از مجموع چهار ساحل تسکیل شده است. 

7- ساحل بوندی (Bondi Beach)

نزدیکترین ساحل به مرکز سیدنی و شلوغ ترنی ساحل استرالیا محسوب می گردد. این ساحل دارای امکانات بی نظیری نیز است. این ساحل 1 کیلومتر طول دارد و دارای مغازه ها، کافه ها، رستوران ها و بارهایی برای استفاده گردشگران می باشد.

6- خلیج Repulse

شیک ترین ساحل هنگ کنگ می باشد که در جنوب این جزیره واقع شده است. یک ساحل وسیع با دریایی آرام که فاصله کمی با مرکز شهر و کسب و کار هنگ کنگ دارد. در نزدیکی این ساحل یکی از بهترین پارک های هنگ کنگ قرار دارد. این خلیج یکی از گران ترین مناطق مسکونی در هنگ کنگ می باشد.

5- ساحل ونیز (Venice Beach)

ساحلی در شهر لس آنجلس با سه مایل طول یکی از بهترین مناطق گردشگری شهر لس آنجلس می باشد. این ساحل در طول تابستان میزبان گردشگران بسیاری می باشد که از سراسر دنیا به این منطقه می آیند. 

4- ایپانما (Ipanema)

یک ساحل بسیار زیبا در شهر ریو دو ژانیر است. ساحلی با شن های سفید که در غرب این شهر قرار دارد. آخر هفته های این ساحل مکانی بسیار شلوغ می باشد. اگر زمانی شما از ساحل خسته شوید به راحتی می توانید بروید و از مغازه های شهر لذت ببرید و خرید کنید.

3- ساحل جنوبی (South Beach)

در سال های 1980 و قبل از آن این ساحل در میامی مکانی برای خلافکاران بود و هتل های آن همواره خالی بودند. از سال 1980 رنسانسی در این منطقه به وجود آمد و به یکی از بهترین ساحل های شهری دنیا تبدیل شد. امروزه جنوب این ساحل یکی از گران قیمت ترین مناطق در میامی می باشد. این منطقه به خاطر باشگاه های جادویی و شب زنده داری بسیار مشهور است.

2- ساحل وایکیکی (Waikiki Beach)

بیشتر مسافرانی که به هاوایی سفر می کنند برای دیدن این ساحل می روند. این ساحل گرم یکی از محبوب ترین ساحل های دنیا می باشد. این ساحل 2.5 کیلومتر طول دارد که پر است از هتل های لوکس و پر زرق و برق. 

1- کاپاکابانا (Copacabana)

ساحلی در مرکز ریودوژانیر که محبوب ترین ساحل شهری دنیا می باشد. این منطقه دارای منظره ای زیبا و با شکوه از کوه ها و دریا و جذاب به سمت اقیانوس اطلس است. این ساحل 4 کیلومتر طول دارد که دارای هتل های لوکس، مغازه ها، کافه ها و کلاب های شبانه زیادی می باشد. 

منبع: www.touropia.com