سایت گردشگری smartertravel که یکی از معتبر ترین سایت های گردشگری دنیا می باشد در تازه ترین مطلب خود 6 مقصد را معرفی کرده که بیش پینی می شود در سال 2018 از رشد گردشگری بالایی برخوردار باشد. دریاتور در زیر این مطلب را به فارسی بازگردانده تا خوانندگان محترم با این مقاصد آشنا شوند.

با ما همراه باشید تا با این مقاصد گردشگری آشنا شوید؛

 

6 مقصد گردشگری روبه رشد در سال 2018

1- مولداوی (Moldova)

این کشور که در گذشته جزء شوروی بوده در همسایگی اوکراین و رومانی قرار دارد. این کشور در سالیان اخیر دارای رشد بسیار بالایی در صنعت گردشگری بوده. مولداوی در ردیف کشور های فقیر اروپا قرار دارد که در سالیان اخیر به دلیل رشد گردشگری موقعیت شغلی های وسیعی ایجاد شده است. یکی از دلایل ورود گردشگران به این کشور وجود سایت های تاریخی می باشد و دلیل دیگر نوشیدنی های متنوعی که در این سرزمین تولید می گردد. 

2- موریس (Mauritius)

جزیره ای در جنوب غربی اقیانوس هند. نزدیکترین همسایه قابل توجه این جزیره کوچک، ماداگاسکار می باشد. یکی از دلایلی که این جزیره تا به امروز مورد توجه گردشگران قرار نگرفته موقعیت جغرافیایی نامناسب این جزیره بوده، همین انزوای جغرافیایی سبب گردیده که این جزیره طبیعت بکر خود را حفظ کند. این جزیره تمامی امکانات برای تبدیل شدن به یک مکان گردشگری ایده آل را دارا می باشد (سواحل بکر و صخره های مرجانی رنگارنگ، کوهستانی برای کوه نورید و بارش باران در جنگل).

3- فلسطین (Palestine)

اخیرا شاخص جهانی گردشگری سازمان ملل متحد به تازگی مناطقی فلسطین را به عنوان یکی از مناطق در حال رشد گردشگری در جهان رتبه بندی کرده است. این کشور دارای طبیعتی بسیار زیبا و آب و هوایی مساعد می باشد که با درست کردن زیرساخت های مدرن به راحتی می تواند به یکی از بهترین مناطق گردشگری دنیا تبدیل شود. این کشور دارای مکان های تاریخی و دیدنی های زیبایی می باشد که هر گردشگری را به خود جذب می کند.

4- شارجه، امارات متحده عربی (Sharjah, United Arab Emirates)

کشور امارات طی چند دهه اخیر در زمینه گردشگری پیشرف های بسیار داشته است. در سالیان اخیر دبی همواره در لیست پربازدید ترین مناطق گردشگری قرار گرفته است و حالا یکی دیگر از مناطق این کشور دارد پا جای دبی می گیرد و در صنعت گردشگری پیشرفت های بالایی داشته. شارجه یکی از مناطق سنتی امارات می باشد که با نگه داشتن فضای سنتی خود امکانات مدرنی نیز به خود اضافه کرده است. 

5- زامبیا (Zambia)

کشوری واقع در مرکز و متمایل به جنوب آفریقا. در سالیان اخیر زامبیا همانند آفریقای جنوبی رفتار کرده و شروع به برگزار تور های گردشگری کرده است. اما هنوز خود را به یک مقصد محبوب سافاری تبدیل نکرده است. این کشور با دارا بودن 19 پارک ملی و 34 منطقه گردشگری حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد. 

6- نیوفاندلند و لابرادور، کانادا (Newfoundland and Labrador, Canada)

حفاظت از طبیعت و حیات وحش اولویت اول نیوفاندلند می باشد. نیوفاندلند و لابرادور یکی از شرقی ترین استان های کانادا می باشد. این منطقه با دارا بودن پارک های ملی و طبیعتی بکر یکی از مناطق روبه رشد گردشگری دنیا می باشد.

منبع: www.smartertravel.com