ترکیه بابت بسیاری از آثار خود مانند ایاصوفیه و … مشهور است. با این حال مناطقی در این کشور وجود دارد که هر گردشگری را به خود جذب می کند. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد شما را با مکان هایی آشنا کند که باید قبل از خارج شدن از این کشور از آن ها دیدن کرد. 

با ما همراه باشید تا با این مکان ها آشنا شوید؛

 

 مکان هایی که قبل از خروج از ترکیه باید از آن ها دیدن کرد

آفرودیسیاس (Aphrodisias)

آفرودیسیاس در سال 2017 به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. این شهر یک شهر کوچک یونانی می باشد که در میان گردشگران ناشناخته می باشد.

شیرینجه (Şirince)

این روستای کوچک در فاصله 1 ساعتی شهر ازمیر قرار دارد. روستا مکانی منحصر به فرد با خانه هایی سنگی می باشد. این روستا توسط یونانیان ساخته شده است و دارای مناظر بسیار زیبایی است.

حسنکیف (Hasankeyf)

شهر تاریخی حسنکیف به دلیل سد سازی در آینده به زیر آب می رود. به گردشگرانی که به این منطقه می روند توصیه می شود که قبل از اینکه این شهر به زیر آب برود به تماشای آن بروند. غارهای باستانی این منطقه یکی از بهترین مکان های تماشایی ترکیه محسوب می گردد.

دریاچه اغیردیر (Lake Eğirdir)

این دریاچه در منطقه اسپارتای ترکیه قرار دارد و 500 کیلومتر با سنت پل فاصله دارد. شما می توانید از بالای کوه های توروس به تماشای این دریاچه رویایی بایستید.

آنی (Ani)

بقایای شهر باستانی آنی در دره ای منحصر به فرد بسیار تماشایی می باشد. در سال ۹۶۱ میلادی. آشوت سوم، پادشاه ارمنستان، پایتخت خود را از شهر قارص (کارس) به آنی منتقل کرد و راه تازه‌ای برای شکوفایی و پیشرفت این شهر گشود.

دریاچه وان (Lake Van)

دریاچه وان بزرگترین دریاچه ترکیه می باشد که در شهر ترکیه قرار دارد. این دریاچه دارای طبیعتی بسیار زیبا و رویایی می باشد. شکل گرفتن دریاچهٔ نمکیِ وان ناشی از فعالیت‌های آتشفشانی در سالیان دراز بوده‌است. آب آن از جویبارهایی که از کوه ها سرازیر است، تأمین می‌شود.

ترمسوس (Termessos)

ترمسوس را می توان یکی از زیباترین آثار تاریخی ترکیه دانست. این سایت تاریخی در ارتفاعی بیش از 1000 متری سطح دریا قرار دارد. این سایت تاریخی در پهلوی جنوب غربی کوه سولوموس در رشته‌کوه توروس واقع شده است. ترمسوس یکی از معدود شهرهای باستانی ترکیه است که به‌خوبی حفظ شده و باقی‌مانده‌است.

الیمپوس (Olympos)

در مورد این منطقه داستان های زیادی وجود دارد. الیمپوس در انتهای ساحلی قرار دارد در کنار کوه های پوشیده از کاج. بعد از گذراندن یک روز در ساحل به تماشای این مکان بی نظیر بروید.

کاخ اسحاق پاشا (Ishak Pasha Palace)

یکی دیگر از چشم انداز خیره کننده در ترکیه می باشد. ساخت این کاخ به سال های 1685 تا 1784 باز می گردد. یکی از ویژگی های این کاخ منظره ی زیبایی می باشد که می توان از بالای این کاخ تماشا کرد. 

قلعه کزکالیسی (Kızkalesi)

واقع در یک جزیره کوچک در ساحل استان مرسین، که یک چشم انداز بسیار رویایی را در اختیار گردشگران قرار می دهد. پژوهش گران بر این باورند که این قلعه در دوره امپراتوری بیزانس ساخته شده است. 

دریاچه بالیک گوئل اورفا (Balıklıgöl, Urfa)

این دریاچه کوچک که پر است از ماهی کپور یکی از مکان های مقدس کشور ترکیه محسوب می گردد. افسانه های زیادی مانند اعدام اپراهیم برای این مکان وجود دارد.

روستای کالیچاغیز (Kaleüçağız Köyü)

منشاء مقبره های باستانی در نزدیکی روستای کالیچاغیز هنوز ناشناخته هستند اما پژوهشگران معتقدند که به قرن چهارم قبل از میلاد باز می گردد.

شهر زیرزمینی اوزکوناک (Özkonak Underground City)

 شهر زیرزمینی اوزکوناک توسط یک کشاورز در سال 1972 کشف شده است. این شهر زیرزمینی در ۱۴ کیلومتری آوانوس واقع شده است. این شهر دارای یک سیستم ارتباطی است که اجازه می دهد ساکنین با طبقه بالا یا پایین آن صحبت کنند.

خانه مریم مقدس (House of the Virgin Mary)

این خانه در شهر افسوس کوش آداسی قرار دارد. به گفته تاریخ نویسان حضرت مریم بعد از مرگ و قیام حضرت عیسی در این خانه زندگی می کرده. این مکان، مکانی مذهبی می باشد و برای وارد شدن به آن باید لباسی پاکیزه و پوشیده داشته باشید.

خانه تروتسکی (Trotsky House)

در سال 1929، لئون تروتسکی، انقلابی مارکسیستی، چهار سال در زندان بویوکادا زندگی میکرد و زندگینامه و تاریخ انقلاب روسیه را نوشت.قیمت خانه وی در حال حاظر 4 میلیون دلار می باشد.

منبع: theculturetrip.com