هنگام فکر کردن به سفر در سال جدید باید به دنبال مکان های جدیدی باشید. سفر به یک کاخ و فضای سبز بی نظیر همواره رویایی می باشد. در کاخ ها زندگی های اشرافی و رویایی در جریان بوده است. دریاتور در زیر 9 کاخ را به شما معرفی می کند که برای یک زندگی عاشقانه و بسیار رویای می باشند. 

 

9 کاخ شگفت انگیز دنیا برای یک زندگی رویایی

1- کاخ سلطنتی، پنوم پن، کامبوج (Royal Palace, Phnom Penh, Cambodia)

خانه ی پادشاه و ملکه در در قرن نوزدهم (1910) به طور کامل بازسازی شده است. کاخی پر از زرق و برق با نمادهایی از گذشته. اطراف این کاخ فضایی بسیار سر سبز می باشد که مناسب برای یک پیاده روی است. این کاخ تمامی امکانات یک زندگی سلطنتی را دارا می باشد. کاخ سلطنتی مکانی برای جشن های ملی در پیوم پن می باشد. عبادتگاهی از نقره در داخل کاخ وجود دارد که مکانی بسیار رویایی است.

2- کاخ لیندرهوف، آلمان (Linderhof Palace, Germany)

این کاخ که به دستور لودویگ دوم پادشاه بایرن ساخته شده در سال ۱۸۸۶ میلادی تأسیس شده‌است. کاخ لیندرهوف شامل تالار آینه، اتاق ملاقات، اتاق خواب، اتاق غذاخوری و تالارهای شرقی و غربی می شود. کاخ لیندرهوف دارای باغی زیبا می‌باشد که توسط کارل فن افنر به صورت باغ انگلیسی با عناصر معماری باروک و رنسانس ایتالیایی ساخته شده است. در تراس مشرف به آبشار شما می توانید از صحنه ای که روبه رو شما می باشد بسیار لذت ببرید.

3- نوربلینکگا، زیزانگ زیژیک، چین (Norbulingka, Xizang Zizhiqu, China)

قصری مربوط به قرن 18 که در ردیف زیباترین کاخ های چین قرار دارد. این کاخ بعد از گذشته زمانی طولانی به کاخ تابستانه دالای لاما تبدیل شد. این کاخ پر زرق و برق دارای فضایی بسیار زیبا و پر زرق و برق در اطراف خود می باشد. که طیف گسترده ای از گل ها را می توان در این باغ دید.

4- کاخ بلنهایم، وودستاک، انگلستان (Blenheim Palace, Woodstock, UK)

این کاخ  بین سال‌های ۱۷۰۵ تا ۱۷۲۴ توسط معمار انگلیسی سر جان ونبرو ساخته شد و از سوی پارلمان آن کشور، به‌عنوان هدیهٔ پیروزی جان چرچیل، دوک اول مارلبورو بر فرانسویان در ۱۷۰۴ در نبرد بلانهایم در آلمان به او تقدیم گردید. علاوه بر معماری خود بنا، طراحی فضای سبز کاخ نیز که در کنار معماری ساختمان آن سرآغاز جنبش رمانتیک در انگلستان به‌شمار می‌روند از اهمیت والایی برخوردار است. بهترین زمان برای سفر به این کاخ زیبا در زمستان می باشد. 

5- کاخ پنا، سینترا، پرتغال (Pena Palace, Sintra, Portugal)

کاخ در بالای تپه با منظره بسیار رمانتیک و عاشقانه. شاید در بین کاخ هایی که در این مطلب برای شما معرفی می کنید این کاخ از لحاظ منظره از دیگر کاخ ها برتر باشد. پادشاه فردیناند دوم این قصر را در قرن نوزدهم ساخته بود. استفاده از ترکیب رنگ های گرم در نمای کاخ هر بیننده ای را به خود جذب می کند. 

6-  قلعه فستتیک، کستهی، مجارستان (Festetics Palace, Keszthely, Hungary) 

این قصر U شکل در قرن هفدهم با سبک باروک ساخته شد. در طول قرن ها، کاخ چندین بار بازسازی شده است تا در نهایت به فرم امروزی خود رسیده است. باغ زیبایی اطراف کاخ می باشد که قبل از ورود به کاخ باید از آن رد شد. فضای سبز اطراف کاخ هر فردی را به پیاده روی ترغیب می کند.

7- قصر مایسور، میسور، هندوستان (Mysore Palace, Mysuru, India)

این ساختمان بعد تنش های فراوان نهایتاً در سال 1912 تکمیل شد. این قصر از ساختمان های کالیانا مانتاپا (سالن ازدواج)، گومب تتی (غرفه عروسک)، آمبوالیاسا (سالن پادشاه) و سالن کارگر (سالن عمومی) تشکیل شده است. 

8- کاخ شون‌برون، وین، اتریش (Schonbrunn Palace, Vienna, Austria)

به معنای «چشمه زیبا»، اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش در وین پایتخت اتریش بوده‌است و اکنون یکی از آثار مهم فرهنگی این کشور است که در سال ۱۹۶۰ بنا شده‌است. این کاخ لوکس و با شکوه بیش از ۱۴۰۰ اتاق دارد که به سبک روکوکو تزیین شده‌ اند. در بنای این کاخ باغ‌های وجود دارد که به سبک‌های مختلف طراحی و شکل داده شده‌است. همچنین قدیمی‌ترین باغ‌وحش موجود دنیا، در این باغ قرار دارد که در سال ۱۷۵۲ تاسیس شده‌است.

9- کاخ ویلانو، ورشو، لهستان (Wilanow Palace, Warsaw, Poland)

آخرین کاخ این لیست مربوط به کاخی پر زرق و برق در ورشو می باشد. زمین کاخ در 1677 خریداری شد و شروع به ساختن کاخ کردند. شهرت ویژه این کاخ بیشتر بابت فضای سبز اطراف می باشد که می توان گفت در کمتر مکانی در دنیا می توان دید.

منبع: ecophiles.com