برای ایرانیان سفر در درون قاره آسیا بسیار آسان تر از رفتن به کشورهای اروپایی می باشد، به همین دلیل پیدا کردن یک مقصد رویایی در آسیا برای ایرانیان بسیار مفید می باشد. جزیره های آسیایی همواره در بین برترین جزیره های تفریحی دنیا قرار داشته است. دریاتور برای راهنمایی بهتر مسافران خود قصد دارد در این مطلب برترین جزیره های آسیا را معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این جزیره ها آشنا شوید؛

 

برترین جزیره های قاره کهن

10- کوه سامویی، تایلند (Koh Samui, Thailand)

دومین جزیره بزرگ تایلند می باشد. شهرت این جزیره بیشتر بابت سواحل دست نخورده، باغ های نارگیل، جنگل ها انبوه و استراحتگاه های مشهور است. صخره های مرجانی و معابد دیگر جاذبه های این جزیره می باشد که گردشگران را به خود جذب می کنند. 

امتیاز: 82.43

9- سری‌لانکا (Sri Lanka)

جزیره ای در جنوب آسیا که در اقیانوس هند قرار دارد. یکی از ویژگی های این جزیره تنوع مناظر می باشد. شما می توانید از جنگل های بارانی به دشت های خشک بروید، و یا از ارتفاعات دیدنی به ساحل های شنی سفر کنید. یکی از شهرت های این جزیره بابت کاخ های ویران شده بودایی ها می باشد.

امتیاز: 82.57

8- لوزون، فیلیپین (Luzon, Philippines)

بزرگترین و پرجمعیت ترین جزیره فیلیپین است. این جزیره در انتهای شمالی فیلیپین قرار دارد. شهرت جزیره لوزون بابت کوه ها، سواحل و صخره های مرجانی آن می باشد. نشانه هایی زیادی از استعمار اسپانیا در این شهر دیده می شود.

امتیاز: 83.07

7- پوکت، تایلند (Phuket, Thailand)

جزیره کوهستانی با آب هایی بسیار شفاف که در امتداد ساحل غربی کشور تایلند قرار دارد. این جزیره مکانی بسیار عالی برای استراحت و اسپا می باشد. رستوران ها و هتل های لوکس این جزیره هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. این جزیره در ردیف مکان هایی قرار دارد که مناسب دوست داران شب زنده داری می باشند.

امتیاز: 84.13

6- سبو، فیلیپین (Cebu, Philippines)

جزیره ای در منطقه ویسایاس که این منطقه شامل جزیره های بسیاری می باشد (بیش از 150 جزیره کوچک و بزرگ). شما می توانید علاوه بر تفریح در ساحل این جزیره زیبا به تماشای آثاری که از زمان استعمار اسپانیا به جای مانده بروید. 

امتیاز: 86.48

5- مالدیو (Maldives)

یک جزیره گرمسیری در اقیانوس هند. این کشور از بیش از 1000 جزیره تشکیل شده است. گردشگران طبیعت این منطقه را در هیچ جای دنیا نخواهد دید و به همین دلیل این جزیره در ردیف بهترین مقاصد گردشگری قرار دارد. صنعت گردشگری مهمترین منبع درآمد مالدیو است و برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. در این جزایر هتل‌هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده.

امتیاز: 86.69

4- جزیره پنگلائو، فیلیپین (Panglao Island, Philippines)

جزیره ای در جنوب فیلیپین. این جزیره یکی از مهمترین مقاصد گردشگری فیلیپین می باشد که در ساحل آلونا (Alona Beach) قرار دارد. این ساحل برای شن های سفید خود از شهرت بالایی برخوردار می باشد. 

امتیاز: 87.37

3- بالی، اندونزی (Bali, Indonesia)

شهرت جزیره بابت کوه های آتشفشانی، جنگل های انبوه بارانی و سواحل صخره ای می باشد. این جریره را با نام جزیره خدایان نیز می شناسند. معروف ترین مناطق این جزیره کوتا بالی و اوبود می باشد. مزارع پلکانی یکی از زیباترین منظره های این جزیره است. طبیعت زیبا، پوشش گیاهی متنوع و دنیای منحصربه‌فرد زیر آب از دیگر جاذبه های این جزیره می باشند.

امتیاز: 87.61

2- جزیره بوراکی، فیلیپین (Boracay Island, Philippines)

این جزیره در فیلیپین دارای استراحتگاه هایی بسیار لوکس می باشد. ساحل سفید این جزیره با درختان نخل، کافه ها و رستوران های لوکس مکانی بسیار رویایی برای سپری کردن تعطیلات می باشد.

امتیاز: 89.67

1- پالاوان، فیلیپین (Palawan, Philippines)

یکی از اصلی ترین جزیره های فیلیپین. استان پالاوان از لحاظ مساحت از بقیه استان های فیلیپین بزرگتر می باشد. این جزیره در رتبه اول برترین جزیره های آسیا قرار دارد و می توان آن را بهشت آسیا نامید. سواحل بی نظیر، آب های شفاف و امکانات بسیار لوکس تنها بخشی از امکانات این جزیره رویایی می باشد.

امتیاز: 93.15

منبع: www.travelandleisure.com