هر ساله سایت معتبر گردشگری T+L از خوانندگان خود درباره بهترین مقاصد سفر در هر قاره نظر سنجی می کند. در مطلب دریاتور با استناد به این سایت برترین شهرهای آسیا را قصد دارد به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این مقاصد سفر در آسیا آشنا شوید؛

 

برترین شهر های آسیا برای سفر

10- تیمفو، بوتان (Thimphu, Bhutan)

تیمفو یا تیمپو پایتخت کشور بوتان می باشد. کی از نمادهای معروف کشور بوتان و شهر تیمفو، تمبرهای ویژه‌ای است که توسط اداره پست ملی این کشور به چاپ می‌رسد و گردشگران و مجموعه‌داران زیادی را از سراسر دنیا برای دیدن و خرید آنها به این شهر می‌کشاند. این کشور به عنوان نخستین کشوری شناخته می‌شود که تمبرهای ارزنده را ارائه یا صادر کرده است. این شهر بابت صومعه های قدیمی و زیبای خود نیز مشهور است.

امتیاز: 87.12

9- توکیو ژاپن (Tokyo, Japan)

شهری که ترکیبی از سنت و مدرنیته می باشد. در ایش شهر شما می توانید به دیدن آسمان خراش ها بروید و یا به معابد تاریخی سر بزنید. این شهر دارای دیدنی های گوناگونی مانند: پارک ها، باغ ها و موزه ها می باشد. شما می توانید با کمی برنامه ریزی در جشن های بسیاری که در این شهر برگزار می گردد شرکت کنید. 

امتیاز: 87.79

8- بانکوک، تایلند (Bangkok, Thailand)

پایتخت تایلند که بابت زیارتگاه ها و خیابان های پر جنب و جوش خود شهرت دارد. کانال های آبی که پر از قایق های کوچک هستند برای هر گردشگری جذاب است. معبد شهر یکی از بهترین مکان ها برای آشنایی با تاریخ و فرهنگ این منطقه می باشد.

امتیاز: 89.45

7- اودی‌پور، هند (Udaipur, India)

شهری در ایالت راجستان در کشور هند. اودی‌پور دارای چشم اندازی بسیار زیبا از دریاچه می باشد. در شهر به پیاده روی بروید تا معابد زیبای این شهر را ببینید تا با معماری خاص این منطقه آشنا شوید. بر طبق آخرین آمار در سال 2016 نزدیک به 1.4 میلیون گردشگر از این منطقه گردشگری دیدن کرده اند. 

امتیاز: 89.54

6- سیم ریپ، کامبوج (Siem Reap, Cambodia)

مرکز استان سیم ریپ در شمال غرب کامبوج. این شهر دروازه منطقه آنگکور می باشد. معماری سیهم ریپ در بخش قدیمی فرانسوی و پیرامون بازار قدیمی، استعماری و سبک چینی است. در این شهر نمایش سنتی رقص آپسارا، مغازه‌های صنایع دستی، ابریشم، وجود دارد. سیهم ریپ امروز، یک مقصد محبوب جهانگردی است، هتل‌ها و رستوران‌های بسیار دارد. بیشتر تاسیسات کوچکتر پیرامون بازار قدیمی متمرکز اند.

امتیاز: 89.57

5- لوآنگ پرابانگ، لائوس (Luang Prabang, Laos)

لوآنگ پرابانگ پایتخت باستانی کشور لائوس است و یکی از قدیمی‌ترین شهرستان ها در لائوس می باشد. این شهر در دره های سر سبز با رودهای خروشان قرار دارد. این منطقه تا سال 1975 پایتخت سلطنتی لائوس بوده.

امتیاز: 90.10

4- اوباد، اندونزی (Ubud, Indonesia)

اوباد در نزدیکی بالی یکی از شهر های دیدنی اندونزی که در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. این شهر دارای صنایع دستی بسیاری می باشد که از این نظر از شهرت جهانی برخوردار است. جنگل های بارانی و معابد زیبا برای هر گردشگری جذاب می باشد. 

امتیاز: 90.13

3- هویی آن، ویتنام (Hoi An, Vietnam)

شهری در سواحل مرکزی ویتنام که بابت بافت باستانی خود مشهور است. خانه هایی با معماری فرانسوی که باقی مانده از زمان استعمار است یکی از دیدنی های این شهر می باشد. 

امتیاز: 90.31

2- کیوتو، ژاپن (Kyoto, Japan)

یکی دیگر از شهرهای ژاپن که در این لیست قرار دارد کیوتو است. شهرت این شهر بابت معابد، باغ ها و کاخ های امپریالیست می باشد. خانه های چوبی زیبا در کیوتو برای گردشگران بسیار زیبا است و هر گردشگری را به خود جذب می کند. غذاهای کیوتو از شهرت بسیار خوبی برخوردار می باشد که می توان گفت از مابقی مناطق ژاپن بهتر است.

امتیاز: 91.13

1- چیانگ مای، تایلند (Chiang Mai, Thailand)

در رده اول این لیست یکی دیگر از شهر های تایلند قرار دارد. این شهر کوهستانی در شما تایلند در سال 1296 تاسیس شد و تا سال 1558 پایتخت پادشاهی زمانه بوده است. این منطقه دارای صدها معبد می باشد که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

امتیاز: 91.40

منبع: www.travelandleisure.com