شهر آمستردام را می توان بهشت اروپا دانست. شهری بسیار زیبا با کانال های آب، باغ های گل و آثار تاریخی خود همواره میزبان گردشگران بسیاری بوده. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد شما خوانندگان محترم را با جاذبه های دیدنی این شهر رویایی آشنا کند.

با ما همراه باشید تا با دیدنی های آمستردام آشنا شوید؛

 

جاذبه های زیبای شهر آمستردام

۱- کانال‌های آمستردام (Amsterdam’s Canals)

آب راه هایی که در میان شهر لاله ها در جریان است همواره یکی از بهترین مکان ها برای قدم زدن بوده. این آب راه ها از میان کوچه ها و خیابان های این شهر در جریان است تا دل تنگی های مردم را با خود ببرد. 

۲- گالری نگهبانان شهر (Schuttersgalerij)

گالری اسکاترزگالری یکی در یکی از محله های قدیمی این شهر قرار دارد. این گالری که توسط افراد ثروتمند آمستردام اداره می شود برای دید عموم رایگان می باشد. این گالری بزرگ نمی باشد ولی محل می باشد که در خاطر شما باقی می ماند. این گالری در برخی روزهای سال تابلوهای خود را برای خیریه به حراج می گذارد.

۳- موزه رایکس یا موزه‌ی امپراتوری (Rijks museum)

بزرگ‌ترین موزه هلند و یکی از غنی‌ترین موزه‌های اروپا. این موزه به آثار فرهنگی و هنری اختصاص دارد. این موزه حدود یک میلیون اثر هنری در اختیار دارد که مربوط به سالهای ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ است. حدود هشت هزار اثر در موزه به نمایش عمومی درآمده است. موزه مجموعه کوچکی از هنر آسیا را نیز در خود دارد.

4- موزه ملی دریانوردی هلند (Het Scheepvaart Museum)

این موزه از سال ۱۹۷۳ فعال است. موزه از سال ۲۰۰۷ به مدت چهار سال در حال نوسازی‌های اساسی بود که پس از پایان، با حضور ملکه هلند، بئاتریکس، گشایش یافت. موزه در کنار رودخانه اَی واقع شده و یک کشتی روی آب هم جزیی از موزه است که فضای دوران دریانوردی در آن بازسازی شده است.

5- موزه ونگوگ (Van Gogh Museum)

موزه ون گوگ نگارخانه ای در آمستردام هلند است که به آثار نقاش هلندی، ونسان ون گوگ و معاصرانش اختصاص دارد. این موزه در میدان‌موزه‌ای قرار دارد که در آن، موزه‌های دیگری چون موزه امپراتوری، موزه اشتدلیک آمستردام و تالار کنسرت آمستردام قرار دارند. موزه ون گوگ در ۲ ژوئن ۱۹۷۳ افتتاح شده است. طراحان ساختمان آن، گریت ریتفلد و کیشو کوروکاوا هستند. این موزه همین‌طور بزرگ‌ترین مجموعه از آثار نقاشی ون گوگ در جهان را در خود جای داده. در سال ۲۰۱۵، این موزه ۱/۹ میلیون بازدید داشت که آن را دومین موزه پربازدید هلند و سی و یکمین موزه پربازدید جهان کرده است.

6- میدان رامبراند (Rembrandt Square)

یکی از شلوغ ترین مکان های شهر آمستردام می باشد. البته این میدان در شب جمعیت بیشتری نسبت به روز به خود می بیند. این میدان به افتخار رمبراند هارمنزون وان راین هنرمند بزرگ هلندی نامگذاری شده است. در یک طرف میدان یک سینمای مدرن درون یک ساختمان کلاسیک مربوط به سال 1921 وجود دارد.

7- پارک فوندل (Vondelpark)

بزرگ ترین پارک شهر آمستردام با مساحت 47 هکتار می باشد. موقعیت جغرافیایی مناسب این پارک سبب شده است سالانه نزدیک به 10 میلیون نفر از این پارک بازدید کنند، پارک فوندل در مرکز شهر آمستردام قرار دارد و در نزدیکی موزه‌های ون‌گوگ، اشتدلیک و ریکس واقع شده است.

8- واخ (Waag)

ساختمانی مربوط به قرن 15 میلادی که در میدان نیومورت در آمستردام قرار دارد. در اصل این مکان دروازه شهر آمستردام بوده. در گذر زمان این مکان جایگاه آتش نشانی، تئاتر و دیگر ادارات خدماتی بوده است.

9- میدان لِیدز (Leidse Square)

این میدان بیشتر بابت سرگرمی های شبانه خود شهرت دارد. اگر عاشق شب زنده داری هستید و قصد سفر به آمستردام دارید حتماً به میدان لیدز بروید. رستوران های شلوغ، تئاتر های خیابانی و موسیقی های خیابانی را می توان اطراف میدان دید.

10- کاخ سلطنتی آمستردام (Royal Palace of Amsterdam)

این کاخ در سال ۱۶۴۸ شروع به ساخت و در ۱۶۵۵ میلادی تأسیس شده، این بنا سیتی‌هال و مرکز قدرت پادشاهی هلند در شهر آمستردام بوده‌است. این کاخ در ردیف سه کاخی قرار دارد که در اختیار خانواده سلطنتی هلند قرار دارد.

11- بازار گل (Flower Market)

بازار گل آمستردام تنها بازار گل شناور در جهان می باشد. این بازار یکی از زیباترین مکان ها در شهر آمستردام می باشد. این بازار از سال 1862 افتتاح شده. شما می توانید در این بازار منحصر به فرد انواع لاله ها و دیگر نژاد های گل را ببینید.