همواره یکی از لوکس ترین مکان های گردشگری جزیره ها می باشند. این جزیره ها تمامی امکانات رفاهی را برای گذراندن یک تعطیلات رویایی برای مسافران فراهم آورده اند. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد برترین جزیره های قاره سبز را به شما خوانندگان محترم معرفی کند. جزیره هایی که در زیر انتخاب شده بر اساس آرای خوانندگان سایت T+L می باشد.

با ما همراه باشید تا با این جزیره ها در اروپا آشنا شوید؛

 

برترین جزیره ها برای سفر به اروپا

10- منورکا، اسپانیا (Menorca, Spain)

یکی از جزایر اسپانیا که در دریای مدیترانه قرار دارد. یکی از زیبایی های این جزیره سنگ های آبی و فیروزه ای موجود در ساحل و جزیره می باشد. در این جزیره آثاری مربوط به قرن 13 میلادی قابل دیدن است که گردشگران را به خود جذب می کنند.

امتیاز: 85.33

9- اسکای و هیبریدز اسکاتلند (Skye and the Hebrides, Scotland)

مجموع صدها جزیره که در شمال غربی اسکاتلند قرار دارد. جزیره اسکای به وسیله بک پل به جزیره هیبریدز متصل شده است. بندر های این جزیره ها بسیار رنگارنگ و زیبا می باشند.

امتیاز: 85.84

8- سیسیل، ایتالیا (Sicily, Italy)

ناحیه خودموختار در ایتالیا، این جزیره بزرگترین جزیره در دریای مدیترانه می باشد. ویلا ها، هتل های لوکس و … میزبان گردشگرانی می باشد که به دنبال تعطیلاتی آرام و لوکس می باشند. سیسیل در بخش مرکزی دریای مدیترانه و در جنوب شبه‌جزیره ایتالیا واقع شده. سواحل جزیره سیسیل به مرکز امید و آرزوی مهاجرانی تبدیل شده که برای فرار از جنگ و وضعیت دشوار سیاسی راه دریا را پیش می‌گیرند.

امتیاز: 86.17

7- آزور، پرتغال (Azores, Portugal)

مجمع‌الجزایری تشکیل‌شده از ۹ جزیره آتشفشانی متعلق به کشور پرتغال است که در اقیانوس اطلس در ۱۵۰۰ کیلومتری غرب لیسبون قرار گرفته‌است. این جزایر با چشم اندازهای چشمگیر، روستاهای ماهیگیری، مراتع سبز و حوضچه های آب خود مشهور می باشد.

امتیاز: 86.29

6- رودز/رودس و دودکانس، یونان (Rhodes and the Dodecanese, Greece)

دودکانس جزیره ای در دریای اژه در جنوب شرقی یونان.شهرت این جزیره بیشتر بابت قلعه قرون وسطایی، کلیساهای بیزانس، سواحل و سایت های باستان شناسی می باشد. رودس یکی از بزرگترین جزیره های یونان می باشد که دارای سواحلی بی نظیر و بقایای جنگ های صلیبی است.

امتیاز: 86.32

5- جزیره پراس (Páros, Greece)

یک جزیره یونانی در دریای اژه که بیشتر به سواحل و روستاهای سنتی مشهور است. این جزیره ی مرکز قایق رانی می باشد. در این جزیره یک کلیسای بیزانسی مربوط به قرن 14 میلادی می باشد که بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد.

منبع: 87.06

4- کرت، یونان (Crete, Greece)

بزرگترین جزیره یونان، این جزیره پنجمین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می باشد. کرت کانون تمدن مینوسی کهنترین تمدن اروپا بوده‌است. این ساحل برای شن های ریز خود و کوه های سفید خود شهرت دارد. بر اساس افسانه ها این منطقه محل تولد زئوس و پایتخت هرکول بوده است.

امتیاز: 87.30

3- هیوا و جزایر دالماتیس، کرواسی (Hvar and the Dalmatian Islands, Croatia)

جزیره دالماتیس یکی از چهار منطقه تاریخی کرواسی می باشد که در ساحل شرقی دریای آدریاتیک واقع شده است. جزیره هیوا یا هارو یک مکان رویایی برای تعطیلات تابستانی می باشد. شما می توانید در این جزیره با قایق به تماشای طبیعت منحصر به فرد بروید.

امتیاز: 87.75

2- ایسچیا، ایتالیا (Ischia, Italy)

جزیره ای آتشفشانی در خلیج ناپل ایتالیا. این منطقه برای آب گرم خود از شهرت بالایی برخوردار است. چشمه های آب گرم این منطقه هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. این منطقه دارای آثار تاریخی مربوط به قرون وسطی می باشد. 

امتیاز: 88.53

1- سانتورینی، یونان (Santorini, Greece)

سانتورینی در حدود ۳۶۰۰ سال پیش یک فوران عظیم آتشفشانی را شاهد بوده است و بدین ترتیب بیشتر قسمت های امروزی جزیره را به بیرون ریخته است. در طول سالیان و قرن‌های بعدی، یونانیان بر لبه تیز این آتشفشانهای بلند، روستاهایی را بنا نهادند که زیباییش در کنار آبی دل‌انگیز خلیج آن چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌کند. در کنار خانه‌های سفید این جزیره می‌توان به گنبدهایی آبی که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند نیز اشاره کرد.

امتیاز: 89.19

منبع: www.travelandleisure.com