سایت معتبر T+L در پایان سال 2017 از خوانندگان خود نظر سنجی برای انتخاب برترین شهرهای دنیا به عمل آورده است. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد این شهرها را به شما خوانندگان محترم خود معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این شهر آشنا شوید؛

 

15 شهر برتر دنیا برای سفر از دید T+L

15- بارسلونا، اسپانیا (Barcelona, Spain)

بارسلون پایتخت گردشگری منطقه کاتالونیا می باشد که شهرت بالایی بابت هنر و معماری خود داراست. بندر بارسلون یکی از مهمترین بنادر اروپا محسوب می‌شود که سالانه گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند. 

امتیاز: 89.52

14- اودی‌پور، هند (Udaipur, India)

شهری در ایالت راجستان کشور هند. این شهر به دلیل دارا بودن معابدی گوناگون از شهرت بسیار بالایی برخوردار می باشد و همچنین رودخانه گومتی یکی دیگر از مکان هایی می باشد که گردشگران را به خود جذب می کند.

امتیاز: 89.54

13- سیم ریپ، کامبوج (Siem Reap, Cambodia)

شهری در شمال غرب کامبوج که دروازه منطقه تاریخی آنگکور می باشد. بخشی از شهر دارای ساختمان هایی به سبک معماری چینی می باشد که در زمان استعمار فرانسه ساخته شده اند.

امتیاز: 89.57

12- رم، ایتالیا (Rome, Italy)

رم پایتخت کشور ایتالیا که دارای آثاری 3000 یاله می باشد. این شهر گردشگری را می توان یکی از بهترین مقاصد سفر برای افرادی که دوست دار تاریخ می باشند نامید. شهر واتیکان که دفتر مرکزی کلیسای کاتولیک می باشد در این شهر قرار دارد. رم چهارمین مرکز مهم فشن در جهان پس از میلان ، نیویورک و پاریس است و با لندن رقابت می کند.

امتیاز: 89.73

11- سانتافه، نیومکزیکو (Santa Fe, New Mexico)

سانتافه مرکز ایالت نیومکزیکو آمریکاست. این شهر در ساحل غربی سانگر دو کریستو قرار دارد. ساختمان هایی با معماری اسپانیایی در سال 1610 در شهر ساخته شده که امروزه از شهرت بالایی در میان گردشگران برخوردار می باشند.

امتیاز: 89.94

10- لوآنگ پرابانگ، لائوس (Luang Prabang, Laos)

لوآنگ پرابانگ پایتخت باستانی کشور لائوس است و یکی از قدیمی‌ترین شهرستان ها در لائوس، حدود ۱۲۰۰ سال پیش تأسیس شده است. این شهر در دره ای بسیار زیبا قرار دارد که دو رود در آن جاری می باشد.

امتیاز: 90.10

9- اوباد، اندونزی (Ubud, Indonesia)

اوباد در نزدیکی بالی یکی از شهر های دیدنی اندونزی که در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. این شهر دارای صنایع دستی بسیاری می باشد که از این نظر از شهرت جهانی برخوردار است. جنگل های بارانی و معابد زیبا برای هر گردشگری جذاب می باشد.

امتیاز: 90.13

8- کیپ تاون، آفریقای جنوبی (Cape Town, South Africa)

این شهر محبوبترین مقصد جهانگردان در قاره آفریقا است. ساختمان پارلمان آفریقای جنوبی همچنین در شهر کیپ‌تاون قرار دارد. این شهر بندری هرساله به خصوص در فصل زمستان میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد.

امتیاز: 90.24

7- هویی آن، ویتنام (Hội An, Vietnam)

شهری در ویتنام در استان کوانگ نام این کشور. این شهر در ساحل مرکزی ویتنام قرار دارد که یکی از شهرت های آن بابت ترکیب معماری های گوناگون این شهر در ساختمان های خود می باشد. ساختمان های پر زرق و برقی از زمان استعمار فرانسه در این شهر قرار دارد.

امتیاز: 90.31

6- اوآخاکا/اواسکا، مکزیک (Oaxaca, Mexico)

ایالتی در جنوب مکزیک است که به خاطر فرهنگ بومی آن شناخته شده است. این شهر دارای ساختمان هایی از معماری باروک و در خارج شهر سایت های باستانی دیدنی وجو دارد. 

امتیاز: 90.41

5- فلورانس، ایتالیا (Florence, Italy)

یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیا و هم اکنون پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا است. بسیاری فلورانس را خانه بسیاری از شاهکارهای هنری و معماری می دانند.

امتیاز: 90.75

4- کیوتو، ژاپن (Kyoto, Japan)

کیوتو در گذشته پایتخت کشور ژاپن بوده و به همین دلیل دارای امکانات و آثار بسیاری می باشد. این شهر برای معابد و باغ های امپریالیست خود از شهرت جهانی برخوردار است.

امتیاز: 91.13

3- چیانگ مای، تایلند (Chiang Mai, Thailand)

یک شهر کوهستانی در شمال تایلند. این شهر در سال 1296 تأسیس شد و تا سال 1558، پایتخت پادشاهی تایلند بوده است. این شهر را می توان پایتخت فرهنگ و مذهب تایلند دانست.

امتیاز: 91.40

2- چارلستون، کارولینای جنوبی (Charleston, South Carolina)

چارلستون، شهر بندری کارولینای جنوبی که در سال 1670 تأسیس شده. بخش های فرانسوی این شهر دارای معماری زیبای می باشد. این منطقه از گذشته بابت سکونت گاهی آرام مشهور بوده.

امتیاز: 91.54

1- سن میگوئل دالاند، مکزیک (San Miguel de Allende, Mexico)

شهری در مکزیک که سال ها زیر استعمار اسپانیا بوده. این شهر دارای ساختمان های بسیاری مربوط به دوره استعمار خود در سبک معماری باروک اسپانیا می باشد. بیشتر شهرت شهر بابت آثار معماری است.

امتیاز: 92.12

منبع: www.travelandleisure.com