برای گذر از زمستان سرد باید به مکانی پر از انرژی و جشن رفت، جشن های بزرگ برای شکستن یکنواختی فوریه. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد مکان هایی برای تفریح و گردش در ماه فوریه به شما خوانندگان محترم معرفی کند. مطلب زیر بهترین فستیوال ها و کارناوال هایی که در ماه فوریه برگزار می گردد را به شما معرفی می کند.

با ما همراه باشید تا با این مکان ها آشنا شوید؛

 

بهترین مکان ها برای بازدید در ماه فوریه

کارناوال ترینیداد و توباگو (Trinidad and Tobago Carnival)

تماشای رژه و جشن های خیابانی همواره برای گردشگران جذاب می باشد، زیرا با فرهنگ و لباس های محلی منطقه به طور کامل آشنا می شوند و فرهنگ منطقه را به طور کامل درک می کنند. این کارناوال 2 روزه هر سال در ماه فوریه برگزار می گردد.

ماردی گراس نیواورلئان (New Orleans Mardi Gras)

جشنواره ماردی گراس از سال 1718 در نیواورلئان برگزار می گردد. در این جشن مردم با لباس های رنگی شرکت می کنند و صدای موسیقی را می توان از جای جای شهر شنید. مردم در حال رقص خیابان ها را طی می کنند و به شادی می پردازند. این جشن در میان مردم محلی همواره یک جشن خانوادگی بوده و از بروز هر گونه مشکلی در زمان جشن جلوگیری می کنند. 

سال نو چینی در هنگ کنگ (Chinese New Year in Hong Kong)

جشن سال نو چینی فاصله ۲۱ ژانویه تا ۲۱ فوریه در هنگ کنگ برگزار می گردد. هر ساله جمعیت زیادی از سراسر دنیا برای شرکت و تماشای این جشن به هنگ کنگ سفر می کنند.

کارناوال ونیز (Carnival in Venice)

این کارناوال هر سال به در اوایل فوریه در شهر ونیز ایتالیا برگزار می گردد. این جشنواره یکی از قدیمی ترین کارناوال های دنیا می باشد. این جشنواره 11 روز به طول می انجامد. فلسفه استفاده از ماسک های خاص در این کارناوال، به از بین بردن اختلاف ظاهری بین طبقات غنی و فقیر باز می‌گردد و همجنین فرصتی هم برای دست انداختن مقامات و قدرتمندان جامعه ایجاد می‌کند. ایتالیایی‌ها مثلی دارند که می‌گوید: “در زمان کارناوال هر نوع شوخی روا است!

تایلند (Thailand)

ماه فوریه را می توان بهترین زمان برای سفر به تایلند دانست، زمانی که بیشتر کشورهای دنیا را سرما فراگرفته در تایلند آب و هوا بسیار مطبوع می باشد. تایلند یکی از کشورهایی می باشد که هر ساله جشن سال نو چینی را جشن می گیرد.

پارک ملی سرنگتی (Serengeti National Park)

یکی دیگر مناطقی که در ماه فوریه گردشگران زیادی را به چشم می بیند پارک ملی سرنگتی در تانزانیا می باشد. هر ساله در ماه فوریه بیش از یک میلیون حیوان در این پارک وجود دارند. ماه فوریه زمانی است که گردشگران می توانند به دور از گرمای شدید تابستان به تماشای حیات وحش بروند.

کارناوال ریو (Rio Carnival)

کارناوال ریو را می توان بزرگترین کارناوال دنیا دانست، نزدیک دو میلیون مفر در روز در این کارناوال شرکت می کنند. این جشنواره از سال 1723 تا به امروز هر ساله در ماه فوریه برگزار می گردد. 

منبع: www.touropia.com