یکی از مقاصد سفر بسیاری از ایرانیان در سالیان اخیر پاتایا می باشد. این شهر در تایلند با دارا بودن مناظری بی نظیر همواره در بین برترین مقاصد سفر بوده است. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد شما را با این مقصد سفر رویایی آشنا کند.

با ما همراه باشید تا این مقصد را بیشتر بشناسید؛

 

 معرفی شهر پاتایا در تایلند

پاتایا (Pattaya) شهر ساحلی کوچکی است در کشور تایلند که در ساحل شرقی خلیج تایلند قرار دارد. شهر پاتایا در فاصله ۱۶۵ کیلومتری و در جنوب شرقی شهر بانکوک قرار دارد. شهر پاتایا با بازدید بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی در سال، یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور تایلند به حساب می‌آید. پاتایا به دلیل وجود، کاباره‌ها و انواع محلات تفریحات شبانه شهرت جهانی دارد. 

تاریخچه

طبق اظهار نظراتی که شده است تاریخ شکل گیری پاتایا در قالب یک منطقه تفریحی به ۲۹ ژوئن سال ۱۹۵۹ برمی‌گردد یعنی زمانی که تعدادی از نیروهای آمریکایی که در نزدیکی ایسان اقامت کرده بودند به این منطقه آمده و در کنار ساحل خانه‌هایی کرایه کردند، به دنبال ورود آن‌ها به این منطقه و بکر بودن محل و تفریحات زیادی که این سربازان داشتند، آن‌ها سایر دوستان خود هم خبر کردند و شهرت پاتایا به گوش همگان رسید و این شهر تبدیل به یک مرکز استراحت و تفریحی برای سربازان خسته از جنگ آمریکایی شد تا اینکه در دهه ۸۰ میلادی به دنبال اوج‌گیری صعنت توریست، سواحل این منطقه تبدیل به زیرساخت‌های فراوانی برای برپایی هتل‌ها و مناطق تفریحی فراوان شد تا اینکه امروزه شاهد این هستیم پاتایا یکی از مشهورترین مناطق تفریحی کشور تایلند به شمار می‌رود، البته قابل ذکر است که این شهر برای اقامت به صورت خانوادگی به همراه کودکان ممکن است محل مناسبی نباشد که همین به شهرت پاتایا بیشتر اضافه کرده است.

آب و هوا

پاتایا دارای آب و هوای مرطوب و خشک استوایی است که به فصل های زیر تقسیم بندی می شود:

گرم و خشک (دسامبر تا فوریه)

گرم و مرطوب (مارس و آوریل)

گرم و بارانی (می تا نوامبر)

جاذبه های گردشگری پاتایا

جزیره مرجان (Coral island)

آکواریوم و دنیای زیر آب (Underwater World Pattaya)

کوه بودا (Buddha Mountain Pattaya)

باغ وحش ببرها (Sriracha Tiger Zoo)

باغ استوایی نانگ نوچ پاتایا (Nong Nooch Tropical Botanical Garden)

موزه ریپلی (ripley museum)

شو الکازار (Alcazar Cabaret Show)

مینی سیام (Mini Siam)

معبد حقیقت (The Sanctuary of Truth)

سواحل پاتایا (Pattaya Beaches)

بازار شناور پاتایا (Pattaya Floating Market)

واکینگ استریت ( Walking Street)

منبع: en.wikipedia.org