یکی دیگر از شهرهای تایلند که بسیار مورد توجه گردشگران می باشد شهر بانکوک است. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد این شهر در تایلند را به طور کامل به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید؛

 

بانکوک پایتخت زیبای تایلند

بانکوک یا بانگکوک پایتخت کشور تایلند است. بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با شهرهای جهان است. با این‌که به‌مدت دویست سال است که نام رسمی و محلی این شهر «کرونگتِپ» بوده‌است، ولی بیشتر خارجیان همواره از نام بانگکوک استفاده می‌کنند. مردم محل نام بانگکوک را برای یکی از مناطق این شهر به‌کار می‌برند.

اوج شکوفایی این شهر بین 1960 تا 1980 بوده که در این مدت کوتاه پیشرفت های چشم گیری کرده است. رونق سرمایه گذاری در آسیا بین دهه های 1980 و 1990 باعث شد که بسیاری از شرکت های چند ملیتی برای قرار دادن دفتر مرکزی خود به بانکوک بیایند. این رشد سریع سبب شد در دهه 1990 بانکوک با مشکلات فراوان زیرساختی شدیدی مواجهه شود ولی با قرار دادن سیاست های درست در قرن 21 بیشتر مشکلات این کلان شهر برطرف شد.

آب و هوای بانکوک

همانند بسیاری از شهر های تایلند بانکوک دارای آب و هوای استوایی گرمسیری می باشد. درجه حرارت آن در طول سال نسبتاً گرم است. متوسط دما در ماه دسامبر 35.4، در ماه سپتامبر هوا مرطوب و بارانی می باشد با متوسط بارش  334.3 میلی متر، این باران ها تا ماه اکتبر طول می کشد. بالاترین دما ثبت شده در کلان شهر بانکوک در آوریل 1979 (40 درجه سانتی گراد) بوده و کمترین دمای ثبت شده در ژانویه 1955 در دمای 9.9 درجه سانتیگراد بوده.

گردشگری بانکوک

بانکوک را می توان جزء 10 شهر برتر گردشگری دنیا دانست. بانکوک در سال های 2010 تا 2013 به مدت چهار سال متوالی از نظر خوانندگان مجله T + L به عنوان “بهترین شهر در جهان” نامگذاری شد. می توان گفت بانکوک تمامی امکانات لازم برای گردگشران را دارا می باشد (هتل های لوکس، جاذبه های دیدنی، تفریحات و …). یکی دیگر از جنبه های این شهر وجود مراکز خرید لوکس و شیک می باشد.

جاذبه های گردشگری 

کاخ بزرگ (Grand Palace)

بازارچه‌های شناور (Floating Bars)

باغ وحش سافاری ورلد (Safari World)

مزرعه تمساح‌ها (Crocodile Farm)

معبد بودا (Temple of Buddha)

رودخانه Chao Phraya

خیابان Khaosan

دنیای وحش (World of beast)

شهر سوخته آیوتایا بانکوک (Ayutthaya Ruins In Bankok)

مراکز خرید و تجارت بانکوک

مرکز خرید Chatuchak

Asiatique the Riverfront

میدان Siam

After-Dark Shopping

مرکز خرید لوازم کامپیوتری (Pantip Plaza)

Pratunam

مرکز خرید محله‌ی چینی‌ها (Chinatown Market)

بازار گل بانکوک (Bangkok Flower Market)

منبع: en.wikipedia.org