یکی از شهر های توریستی تایلند که در میان ایرانیان کمتر شناخته شده است شهر کرابی می باشد. این شهر که در استان کرابی قرار دارد هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد. دریاتور قصد دارد برای اطلاع بیشتر شکا خوانندگان محترم مطالبی را درباره این شهر زیبا برای شما بیان کند.

با ما همراه باشید؛

 

دانستنی هایی درباره کرابی

شهری ساحلی در جنوب تایلند. این شهر از لحاظ زمانی سه ساعت و نیم از تهران جلوتر می باشد. این شهر در دهانه رودخانه کرابی قرار دارد که در خلیج فانگ نگا قرار دارد. این شهر 783 کیلومتر با بانکوک فاصله دارد. مهمترین صنعت این شهر گردشگری می باشد.

آب و هوا کرابی

این شهر نیز مانند دیگر نقاط تایلند بیشتر سال را با باران های شدید سپری می کند. بالاترین دما ثبت شده در کرابی در تاریخ 26 مارس 1998 به میزان 39.1 درجه سانتیگراد بود. پایین ترین دمای آن در تاریخ 11 ژانویه 2009 ثبت شد، 15.3 درجه سانتی گراد. رطوب این شهر بسیار بالاست و در بیشتر سال بین 60 تا 90 درصد می باشد.

گردشگری کرابی

این شهر دارای چندین پارک ملی می باشد. این استان شامل 80 جزیره است که تمام آن ها مقاصد گردشگری محبوبی بین گردشگران می باشد. ساحل های کرابی علاوه بر اینکه مقصدی محبوب برای گردشگران خارجی می باشد در میان مردم محلی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. جزایر مرجانی این منطقه مکان بسیار رویایی برای عکاسان می باشند. سنگ نوردی و کوهنوردی نیز دیگر جاذبه برای گردشگران می باشند. 

جاذبه‌های کرابی

غارها و سواحل ریلی (Railay Beach)

کوه پودا (Koh Poda)

استخر زمردی (emerald pool)

جزایر فی فی (Phi Phi Islands)

خلیج فانگ انگا (Phang Nga Bay)

کوه هونگ (Koh Hong)

وات تام سوا (Wat Tham Sua)

چشمه‌های آب گرم کلانگ تام (Klong Thom Hot Springs)

جنگل‌ حرای آ او لاک (Ao Luk Mangroves)

ساحل فرا نانگ (Phra Nang Beach)

منبع: en.wikipedia.org