با نزدیک شدن به پایان فصل زمستان در ایران بسیاری از پیست های اسکی با مشکل کمبود برف رو به رو هستند. ورزش اسکی همواره در میان بسیاری از مردم دارا محبوبیت ویژه ای بوده. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد مناطقی در دنیا را به شما معرفی کند که برای ورزش اسکی بسیار مکان ایده آلی می باشند. 

با ما همراه باشید تا با این مکان های برای اسکی بازی آشنا شوید؛

 

در تعطیلات برای اسکی بازی به کجا بریم

1- ویل کلرادو، ایالات متحده (Vail, Colorado, United States)

ویل به طور یقین در بالای لیست علاقه مندان به اسکی قرار دارد. این مکان علاوه بر تفریح یه مکان بسیار مناسب فرهنگی نیز می باشد و انواع جشنواره های زمستانی در این منطقه برگزار می گردد. این مکان بزرگترین منزلگاه اسکی بازان (5،289 هکتار زمین کوهستانی) در ایالات متحده می باشد.

2- شامونیکس، فرانسه (Chamonix, France)

شهری در آغوش کوه آلپ که عاشقان اسکی را هر ساله به خود جذب می کند. این مکان در 1924 میزبان بازی های المپیک زمستانی بوده. شامونیکس یک مکان عالی برای گذراندن تعطیلات زمستانی می باشد، زیرا علاوه بر دارا بودن تمامی امکانات ورزش های زمستانی (برای تمام سنین) دارای زستوران های شیک و هتل های لوکس نیز می باشد.

3- زرمات، سوئیس (Zermatt, Switzerland)

بخشی در منطقه آلمانی زبان سوئیس. زرمات علاوه بر یک مکان توریستی بسیار عالی در فصل زمستان یک مکان بسیار رویایی برای اسکی بازان نیز می باشد. این مکان همواره میزبان ورزش کاران حرفه ای اسکی از سراسر دنیا بوده. این شهر در ارتفاع 1600 متر قرار دارد.

4- پارک سیتی، یوتا، ایالات متحده (Park City, Utah, United States)  

شهر در جنوب غربی یوتا، مرکزی برای تفریح و سرگرمی که در سال 2002 میزبان بازی های المپیک زمستانی بوده است. پارک سیتی علاوه بر مکانی مناسب برای ورزش اسکی یک مکان ایده آل برای گذراندن تعطیلات است. این شهر شهرت بسیار بالایی برای شب زنده داری و سرگرمی های شبانه دارد.

5- نیسکو، ژاپن (Niseko, Japan)

شهری در شمال ژاپن در جزیره هوکایدو، در نزدیکی آتشفشان خاموش Mt. Yotei. این منطقه علاوه بر شهرت بالایی در زمینه ورزش های زمستانی دارد در زمینه بازی های گلف نیز بسیار محبوب است. اگر دوستدار یک تعطیلات پر هیجان هستید حتماً به این منطقه سفر کنید. 

6- کورتینا دیمپوزو، ایتالیا (Cortina D’Ampezzo, Italy)

مرکزی برای ورزش های زمستانی در شمال ایتالیا. این منطقه در سال 1956 میزبان بازی های زمستانی بوده است. این شهر ایتالیا به تازگی برای میزبانی جام جهانی ورزش های زمستانی در سال 2021 معرفی شده است. مراکز اسکی منطقه از مدرن ترین تجهیزات برای اسکی بازان تجهیز شده است. شما می توانید یک تعطیلات رویایی را در این شهر بسیار زیبا تجربه کنید.

7- ویستلر، بریتیش کلمبیا، کانادا (Whistler, British Columbia, Canada)

ویسلر یا ویستلر شهری است در استان بریتیش کلمبیای کانادا که در محدوده جنوب اقیانوس آرام و سلسله کوه‌های شمال غربی آمریکای شمالی واقع شده است. این شهر توریستی در ۱۲۵ کیلومتری شهر ونکوور قرار دارد. این منطقه دارای  8100 هکتار دامنه و کوهستان برفی می باشد.

منبع: ecophiles.com